Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niezabezpieczony internet + ograniczenie lub brak łączności

05 Lut 2008 01:02 1983 1
  • Poziom 13  
    Witam,
    w swojej miejscowości mamy sieć radiową, ktora jest niezabezpieczona. Problem polega na tym, że gdy chcę zeby wyświetlil mi liste sieci wyświetla tę sieć i widać też że sila sygnalu jest niska (tylko 2 kreski) kiedy klikam zeby połączył mi się z dana siecią to na dole na pasku wyskakuje monitorek z żółtym trojacikiem i czarnym wykrzyknikiem a do tego komentarz ograniczenie lub brak łączności. Tutaj natomiast siła sygnalu wyskakuje jako bardzo dobra. Pakiety są wysyłane ale nie są odbierane. Kiedy wciskam przycisk NAPRAW wszystko idzie pięknie aż po chwili komunikat, ze nie może naprawić, ponieważ nie może przypisac adresu IP. Co zrobic?? Czy potrzebuję lepszej anteny, czy może problemleży gdzie indziej??? Pozdrawiam i prosze o pomoc.
  • Poziom 12  
    Nic kolego nie zrobisz. Ponieważ sygnał sam w sobie jako taki nie jest zabezpieczony natomiast zabezpieczone jest dojście do serwera poprzez np:

identyfikacje mac adresu karty lan lub ip komputerów ewentualnie poprzez nazwę użytkownika komputera albo dowolną tego typu kombinacje np:
    mac adres karty lan + ip komputera.

Co prawda istnieją odpowiednie programy aby można było to przeskoczyć ale...