Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace 2,2 dci 2001r , usterka alternatora.

06 Lut 2008 23:56 5779 6
  • Poziom 10  
    Mam problem z kontrolka akumulatora po zapaleniu samochodu i upływie jakiś 30 sekund władcza się kontrolka akumulatora i napis serwis na panelu czasem gaśnie. Obroty silnika nie maja wpływu na to czy zgaśnie czy też nie. Początkowo myślałem że mam słaby akumulator więc go naładowałem. Gdy podłączyłem i zapaliłem samochód kontrolka dalej się świeciła . Pojechałem do faceta który naprawia alternatory zmierzył mi napięcie i powiedział że jest ok. Znowu inny powiedział ze napięcie jest niższe o 0,5V i prawdopodobnie alternator padł. Zrobiłem już od tego momentu z 1500km i nic się nie dzieje światła dalej są itd. Ale denerwuje mnie cały czas wysiedlająca się kontrolka dźwięk ostrzegawczy i napis serwis.

Czy ktoś może mi powiedzieć co się stało?

Z góry dziękuje.

Temat poprawiłem [MS]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Miałem podobną sytuację w swoim Espace,do momentu kiedy rozsypało mi się na dobre sprzęgiełko koła pasowego alternatora.
  • Poziom 2  
    najprawdopodobniej w skutek minimalnego pekniecia obudowy alternatora uzwojenie dostaje przebicie. dobry elektryk zero problemu :))) z pozdrowieniami
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o to koło pasowe alternatora to wymieniłem je tydzień temu rozsypało sie tak ze nie było ładowania. Kosztowało 400zł i miałem nadzieje że to od dłuższego czasu było przyczyną tej świecącej kontrolki. Ale po założeniu i przejechaniu 500 metrów zaświeciła się na nowo i tak jest do dziś
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto