Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace 2,2 dci 2001r , usterka alternatora.

Maciek406 06 Feb 2008 23:56 6508 6
    Maciek406
    Level 11  
    Mam problem z kontrolka akumulatora po zapaleniu samochodu i upływie jakiś 30 sekund władcza się kontrolka akumulatora i napis serwis na panelu czasem gaśnie. Obroty silnika nie maja wpływu na to czy zgaśnie czy też nie. Początkowo myślałem że mam słaby akumulator więc go naładowałem. Gdy podłączyłem i zapaliłem samochód kontrolka dalej się świeciła . Pojechałem do faceta który naprawia alternatory zmierzył mi napięcie i powiedział że jest ok. Znowu inny powiedział ze napięcie jest niższe o 0,5V i prawdopodobnie alternator padł. Zrobiłem już od tego momentu z 1500km i nic się nie dzieje światła dalej są itd. Ale denerwuje mnie cały czas wysiedlająca się kontrolka dźwięk ostrzegawczy i napis serwis.

Czy ktoś może mi powiedzieć co się stało?

Z góry dziękuje.

Temat poprawiłem [MS]
    mgg
    Level 12  
    Miałem podobną sytuację w swoim Espace,do momentu kiedy rozsypało mi się na dobre sprzęgiełko koła pasowego alternatora.
    szopen71
    Level 2  
    najprawdopodobniej w skutek minimalnego pekniecia obudowy alternatora uzwojenie dostaje przebicie. dobry elektryk zero problemu :))) z pozdrowieniami
    Maciek406
    Level 11  
    Jeśli chodzi o to koło pasowe alternatora to wymieniłem je tydzień temu rozsypało sie tak ze nie było ładowania. Kosztowało 400zł i miałem nadzieje że to od dłuższego czasu było przyczyną tej świecącej kontrolki. Ale po założeniu i przejechaniu 500 metrów zaświeciła się na nowo i tak jest do dziś
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account