Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Carpower sonic 15 pomoc przy obudowie

13 Lut 2008 15:43 5775 33
  • Poziom 9  
    Witam pewnie komuś się może przydać ten post ponieważ znalazłem mało info na taki temat w internecie.
    Potrzebuje pomocy przy zestrojeniu obudowy na db drag nie wiem jaki litraż dobrać i jaka częstotliwość strojenia prosił bym o wymiary skrzyni i czy lepsza by była z przegrodą czy bez . Jeśli ktoś mi pomoże będę wdzięczny :D pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Z taka wiedza chcesz startowac w db drag??
    Pozatym skrzynie do db dragu stroi sie odpowiednio takze pod samochod:):) wiec musisz znac strojenie samochodu
  • Poziom 9  
    mam audi 80 coupe wiem ze jest to dobry samochód do nagłośnienia a proszę o pomoc.Chcę żeby mi ktoś pomógł z dobraniem obudowy ponieważ na oko nie robi sie takich zeczy a chce zrobić porządnie mam o tym wszystkim pojecie tylko ze strojeniem obudowy jest problem.
  • Poziom 21  
    No raczej to pojęcia nie masz bo auta typu Coupe to do dbdragu się za bardzo nie nadaje.
    Czym będziesz zasilał tego Sonica i jakie kable jaki kondzio jaki aku?????
  • Poziom 9  
    wzmacniacz to JBL 1201 kable mam 50mm plus do tego kondensator 2 farady

Dodano po 3 [minuty]:

a co do coupe ludzie maja rożne zdanie jedni mówią ze sie nadają jedni nie ale wiem ze z audi coupe można śmiało wyciągnąć na sonicu 145db i wiem ze były większe rekordy
  • Poziom 16  
    ten wzmak troche slaby jak do db dragu to ma byc na jakies lepsze wygrane:):)
  • Poziom 9  
    dlaczego sadzisz ze wzmak jest słaby. Na monobloku i pod sonica z tego co czytałem opinie o nim i sam wiem z doświadczenia to jest bardzo dobry i jest najlepszy z JBL :D a 774w w rms to jest dobry wynik jak na niego i ta moc która dysponuje jest wystarczająca a to nie maja być jakieś duże wygrane narzazie chciał bym sprobować a potem kto wie :D
  • Poziom 16  
    do sluchania napewno do db dragu zawsze sie bralo wieksze mocy niz moc glosnika:) a z sonic to uwazaj bo do niego chbya nie ma dostepnych reconów jak spalisz
  • Poziom 9  
    dlaczego mam spalić :/??????chce dowiedzieć sie tylko coś o obudowie do niego ale widzę ze chyba nie ma nikogo kto by coś na ten temat wiedział albo posiadał sonica z dobrze zestrojona obudowa:D
  • Poziom 16  
    nom pomoga Ci ludzie to moze napisz jak masz zestrojone auto na ile hz sprawdzales wogle??

Aha nie znasz podstaw a chcesz juz startowac w zawodach masz chyba program do obliczania obudowy w nim spoboj sie pobawic??
  • Poziom 20  
    Nikt ci w tym nie pomoze bo strojenie skrzyni na dBdrag odbywa sie droga eksperymentalan pojemnosc/strojenie,najlepiej zmierzyc czestotliwosc rezonansowa samochodu i pod nia stroic skrzynie zadne programy symulacyjne ci w tym nie pomoga nikt z forum tez ci nie pomoze w twoim pytaniu dlaczego to juz napisalem wyzej.Z dobrze dostrojona skrzynka wypadalo by wladowac w ten glosnik z 2kW na czas pierdniecia.
  • Poziom 29  
    Przemek5642 napisał:
    dlaczego sadzisz ze wzmak jest słaby. Na monobloku i pod sonica z tego co czytałem opinie o nim i sam wiem z doświadczenia to jest bardzo dobry i jest najlepszy z JBL :D a 774w w rms to jest dobry wynik jak na niego i ta moc która dysponuje jest wystarczająca a to nie maja być jakieś duże wygrane narzazie chciał bym sprobować a potem kto wie :D

Ten JBL napewno nie ma takiej mocy i jest słaby jakościowo do tego łatwo sie przegżewa jest bardzo awaryjny. Jest to wzmacniacz średniej klasy i napewno nie jest najlepszym wzmacniaczem z asortymentu JBL.

Co do sonica 15 mialem go w takiej własnie konfiguracji z tym wzmacniaczem nic specjalnego zero kontroli ze strony wzmaka zaowocowalo spalenie głosnika a po regeneracji ponowne uszkodzenie tym razem mechaniczne. Cewka przejarała sie w takim miejscu że było trzeba szukac lupą .Zawiesznie po czasie mieknie jak dętka od roweru pod tym JBL lata jak szmata co zaowocowało zerwaniem przewodów do cewki. Do tego sonica potrzeba wzmacniacz z wysoki wspólczynnikiem tłumienia inapewno nie przekraczac 20mm xmax hehe

Co do skrzyni 80L 40-45hz

Dodano po 8 [minuty]:

Przemek5642 napisał:
    wzmacniacz to JBL 1201 kable mam 50mm plus do tego kondensator 2 farady

Dodano po 3 [minuty]:

a co do coupe ludzie maja rożne zdanie jedni mówią ze sie nadają jedni nie ale wiem ze z audi coupe można śmiało wyciągnąć na sonicu 145db i wiem ze były większe rekordy

CO do rekordu ludziska robia ponad 150db na głosnikach 2x10" za 300zł sztuka :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Po pierwsze trzeba miec mocny wzmacniacz z moca okolo 2kW po drugie material na skrzynie bo na jednej sie nie skonczy :) po trzecie czas i troche wiedzy na temat caraudio ;)
  • Poziom 10  
    Witam.
    Podłącze sie do tematu.
    Jaką skrzynie zrobić do tego samego głośnika ale do żadnych zawodów tylko żeby ładnie grało i w miare głośno.
    Samochód to astra g hb a wzmacniacz do tego głośnika to:
    BULL AUDIO AMP 2.500 i kondensator 1 farad
    Prosiłbym o szczegułową instrukcje bo wyżej przeczytałem że skrzynia 80l 40-45hz o co chodzi z hz?
    I jak podłączyć wzmacniacz do tego głośnika, głośnik ma 2 cewki i wzmacniacz 2 wyjścia to 1 cewke do 1 wyjścia a drugą do drugiego czy zmostkować na wzmacniaczu i jak do głośnika podłączyć?
  • Poziom 25  
    Poczytaj FAQ, podaj jaki masz wzmacniacz, ilu omowe cewki zeby kazdy z kolei nie musial tego szukac, czy to ma byc skrzynia do DB dragu? Chyba nie wiec co chcesz uzyskac bo "ładnie" to pojecie wzgledne, napisz jakiej muzyki sluchasz. A Hz czyli jednostka w której mierzy sie czestotliwosc, nie czytaj tego co wyzej bo to sie odnosilo do innego typu skrzyni.
  • Poziom 29  
    nmaciek napisał:
    Z taka wiedza chcesz startowac w db drag??
    Pozatym skrzynie do db dragu stroi sie odpowiednio takze pod samochod:):) wiec musisz znac strojenie samochodu

Jak zaczynałem moją przygode z tym głośnikiem i na forum było mało jesze o nim infa to napisałewm do producenta jakie strojenie na zawody to oczywiście napisał to co kolega wyżej napisał i dodał że jak nie mamy możliwości przetestowania strojenia '' pod auto '' to bezpieczne strojenie dla głośnia będzie koło 50hz - jeśli głośnik ma dostać dużo więcej mocy - i chyba coś z tym jest bo niskie strojenie + duża nadwyżka mocy ze strony głośnika konczy się często uszkodzeniem głośnika ( sam tak uszkodziłem pewien głośnik na bas testach gdzie są bardzo niskie zejścia )
  • Poziom 10  
    Głównie słucham hip hopu

Głośnik: CARPOWER SONIC-15
    Informacje techniczne
    Impedancja (Z) 2 x 2Ω
    Częstotliwość rezonansowa (fs) 25Hz
    Max pasmo przenoszenia f3-300Hz
    Moc muzyczna 2 x 800WMAX
    Moc znamionowa (P) 2 x 400WRMS
    SPL (1W/1m) 88dB
    Podatność mech. zawieszeń (Cms) 0.13mm/N
    Masa ruchoma (Mms) 310g
    Dobroć mechaniczna (Qms) 10.86
    Dobroć elektryczna (Qes) 0.52
    Dobroć całkowita (Qts) 0.50
    Objętość ekwiwalentna (Vas) 126 l
    Rezystancja cewki (Re) 2 x 1.9Ω/1 x 3.8Ω
    Współczynnik BxL 19Tm
    Indukcyjność cewki (Le) 2 x 0.7mH/1 x 2.8mH
    Średnica cewki Ø 75mm
    Materiał korpusu cewki Kapton
    Wychylenie liniowe (XMAX) ±25mm
    Pow. czynna mem. (Sd) 830cm2
    Waga magnesu 180oz.
    Waga 15.6kg

Wzmacniacz: BULL AUDIO AMP 2.500
    - Wzmacniacz dwukanałowy z możliwością mostkowania 2/1
    - Całkowita moc maksymalna - 1200W
    - Moc RMS:
    * 2 x 260W @ 4Ohm 14,4V 1%THD
    * 2 x 450W @ 2Ohm 14,4V 1%THD
    * 1 x 1000W @ 4Ohm 14,4V 1%THD (mostek)
    - Całkowite zniekształcenia harmoniczne - 0,03%
    - Stosunek sygnał / szum - 95dBA
    - Pasmo przenoszenia - 10Hz - 30000Hz
    - Czułość wejściowa - 0,25V - 6V
    - Współczynnik tłumienia > 200
    - Elektroniczna zwrotnica górnoprzepustowa (subsonic) - 20 - 240Hz (płynna regulacja)
    - Elektroniczna zwrotnica dolnoprzepustowa - 40 - 400Hz (płynna regulacja)
    - Elektroniczna zwrotnica bandpass - 20 - 400Hz
    - Podbicie basu - +6dB / +12dB @ 45Hz
    - Wbudowane systemy zabezpieczające - przeciwzwarciowe, termiczne
    - Softstart - opóźnienie 1s
    - Wymiary - 301 x 52 x 320mm
    - Waga - 3,8 kg
  • Poziom 27  
    Kolego 60037 muszę Cię zmartwić ale ten głośnik nie zagra pod tym wzmacniaczem w żaden sposób ten wzmacniacz przy dobrych wiatrach w mostku ma ze 300W :(
    Do tego głośnika jest potrzebny wzmacniacz o mocy minimum 800W przy 1Ω
  • Poziom 10  
    A taki wzmacniacz będzie dobry do tego głośnika?
    CARPOWER POWER-1/1000D

Informacje techniczne
    Moc max 1500WMAX
    Moc RMS 1Ω 1200WRMS
    Moc RMS 2Ω 870WRMS
    Moc RMS 4Ω 530WRMS
    Moc w mostku 4Ω -
    Pasmo przenoszenia 20-300Hz
    Impedancja obciążenia (min.) 1Ω
    Czułość wejściowa (line) 0.2-6V
    Czułość wejściowa (high) -
    Separacja kanałów -
    Stosunek S/N > 80dB (A)
    THD < 0.4%
    Dolnoprzepustowe 35-250Hz, 18dB/okt.
    Górnoprzepustowy -
    Filtr przepustowy -
    Subsonic 15-55Hz, 12dB/okt.
    High EQ -
    Low EQ -
    Bass boost 0-15dB/50Hz
    (regulowane)

Napięcie pracy 10-16V prąd stały /140A
    Połączenia terminale śrubowe
    Liniowe 1 x RCA L/P
    High input -
    Głośniki terminale śrubowe
    Liniowe 1 x RCA L/P
    Zdalne sterowanie RJ45
    Dopuszcz. temp. otoczenia 0-40 °C
    Wymiary 255x65x412mm
    Waga 6.1kg
    Inne cechy zdalne sterow.poz.mocy
  • Poziom 27  
    60037 napisał:
    A taki wzmacniacz będzie dobry do tego głośnika?
    CARPOWER POWER-1/1000D

Może być ;)
  • Poziom 23  
    Witam.Panowie.Miałem te zestawienie czyli sonic 15'' i JBL 1201.Teraz wiem że każdą skrzynię stroi się indywidualnie pod każde auto ale wtedy kiedy miałem ten zestaw jeszcze nie wiedziałem.Skrzynię miałem 80 litrów strojona[niby]na 33hz jednak głośnik był obrócony magnesem na zewnątrz.Mam polo clasic czyli sedan.W tamtym okresie nie miałem zbyt dużego doświadczenia jak wzmacniacz ustawić lub to że nie można każdej cewki podłączać pod każdy port bo można uszkodzić głośnik lub wzmacniacz.Jednak ja miałem podłączone właśnie tak czyli każdą cewkę pod każdy port w tym wzmacniaczu.Oczywiście gain i inne funkcje były ustawione napewno nie za dobrze no ale cóż....Muszę powiedzieć że byłem z tym sprzętem na MP w tychach żeby się sprawdzić.Nie startowałem w DB drag a w ESPL expierence.Wynik jaki osiągnąłem to 136db w ESPL bez jakiegoś większego przygotowania,ze skrzynią niby pod tego sonica z wióry.Myślę że to dobry wynik.Zawody się skończyły i skończył się także głosnik.Po 2 tygodniach od tamtego czasu głosnik się spalił.Teraz już wiem dlaczego.Wtedy nie wiedziałem.Miałem wtedy altek 70A,1 aku żelowy optima i kwasówkę.Zalecał bym zmianę wzmacniacza bo ten jest za słaby.Może taki VELOCITY burning desire 2 byłby dobry.Bo ten jbl przy 4 ohmach jest za słaby.
  • Poziom 29  
    Najlepiej pod 1 ohm, co do CARPOWER POWER-1/1000D to były promocje jego za 699zł.
    Dziwi mnie cena sonica u producenta niedawno jeszcze 990zł a teraz już 1300zł.
    CARPOWER POWER-1/1000D stara cena koło 1 tyś ( w promocjach 699zł ) teraz 1250 zł
    Carpower 1502 stara cena 460zl teraz 520zł - za tą cene można już kupić dwa PY-B2H76R o tej samej mocy.

Zamiast 1250zl na POWER-1/1000D to już bym wolał 899zł za sla-1500.
  • Poziom 30  
    Sonic jest dobrym głośnikiem do SPLu ( dobrze zaaplikowanym ) oraz do HH i mocnych zejść.
    1kw wpompujesz w niego i będzie malina.
  • Poziom 10  
    CARPOWER POWER-1/1000D
    Ten wzmacniacz będzie.
    To jaką skrzynie zrobić? do sonika 15?
    I jak sie stroi skrzynie?
  • Moderator CarAudio
    Kolego czytasz dokładnie to co koledzy piszą? Już padła odpowiedź, a to jak stroi się skrzynię , to też już było kilka.... kilkadziesiąt razy na forum > poszukaj!
  • Poziom 15  
    niko123 napisał:
    Najlepiej pod 1 ohm, co do CARPOWER POWER-1/1000D to były promocje jego za 699zł.
    Dziwi mnie cena sonica u producenta niedawno jeszcze 990zł a teraz już 1300zł.
    CARPOWER POWER-1/1000D stara cena koło 1 tyś ( w promocjach 699zł ) teraz 1250 zł
    Carpower 1502 stara cena 460zl teraz 520zł - za tą cene można już kupić dwa PY-B2H76R o tej samej mocy.

Zamiast 1250zl na POWER-1/1000D to już bym wolał 899zł za sla-1500.

Euro poszło w górę to i ceny podnieśli, jak zwykle w tym kraju było lepiej.... przez moment.
  • Poziom 10  
    Sonika 15 kupiłem po starej cenie 859zł a wzmacniacz power 1/1000d już po nowej 1240zł
  • Poziom 23  
    Witam.Skrzynię możesz zrobić sobie sam.Najlepiej tak jak wcześniej pisałem 80 litrów.brutto.Czyli sam litraż po odjęciu ścianek i kosza głosnika i jeszcze BR.Bez obrazy ale jeżeli masz małe pojęcie o sprzęcie CA to napewno jeszcze mniejsze masz na temat robienia skrzyń i ich strojeń.Nie mądrzę się ponieważ w skrzyniach również nie mam za dużego doświadczenia,jednak wiem że strojenie reguluje się za pomocą bortu BR.Ja miałem w tamtej skrzyni port szczelinowy o szerokości 7cm.Radził bym ci jednak zamówić taką skrzynię u kogoś kto ma większe doświadczenie w tych sprawach.Mam znajomego co się w tym specjalizuje[akurat robi mi także teraz skrzynię pod hcca] i naprawdę niedrogo.Jak co to mogę dać namiar.Jego pracę można zobaczyć na allegro gdzie sprzedaje zabudowy i skrzynię.Jak co to pisz na gg 11043657 lub pw
  • Poziom 29  
    60037 napisał:
    Sonika 15 kupiłem po starej cenie 859zł a wzmacniacz power 1/1000d już po nowej 1240zł

Jak już kupiłeś tego power 1/1000d to będzie ok ale nie wspomianjąc o sla1500 - 899zł to najlepiej by było :

1099zł - Hifonics BXi 1100D

1 x 400 Watt RMS @ 4 Ohm
    1 x 700 Watt RMS @ 2 Ohm
    1 x 1100 Watt RMS @ 1 Ohm

lub
    1350zł - Hifonics Titan TXi-1500D

Moc 1 x 500 Wat RMS przy 4 Ohm
    Moc 1 x 1000 Wat RMS przy 2 Ohm
    Moc 1 x 1500 Wat RMS przy 1 Ohm

Jak dla mnie za 1250zł -power 1/1000d stał się już nie opłacalny ( jak chcesz to poszukam ci testy gdzie wyszedł koło 1 kw a nie jak pisze 1,2 )- opinie na forum też są zgodne raczej w strone 1 a nie 1,2kw.