Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ciekawy efekt a strojenie skrzyn..

11 May 2009 23:56 864 2
  • Level 19  
    Witam serdecznie po bardzo dlugiej,niesamowicie zapracowanej przerwie :)
    Mam dylemat,a mianowicie,dwie skrzynie po 100 llitrow, strojenie wedflug winisd w okolicach 50Hz glosniki to CarPowery 15 cali Sonic.Dwa monoblocki Sinuslive Sla 1500. Zastanawia mnie fakt,ze przy otwartych drzwiach auta,uzyskuje wiekszy SPL niz przy szczelnie zamknietym autku,wniosek...skrzynie zle zestrojone pod auto? Chodzi oczywiscie o dBDrag. Na chlopski rozum ,to im nizsza czestotliwosc strojenie,tym dluzsza fala,zestroic skrzynie wyzej?Nie mam w chwili obecnej dojscia do aparatury pomiarowej.Na jaka Czestotliwosc zestroic skrzynie? Przy tych Sonicach? Co do auta to mam tez dylemat,albo wielgachny Sharan,lub ciasny dwusosobowy Pontiak Fiero,ale martwie sie w nim o wydajnosc alternatora,biedaczysko przy 2,5 lita ma zaledwie 90Amperowy alternator, Przy zdrowym accu,moge uszkodzic alternator?
  • Level 14  
    Ha..Mam podobny problem... U mnie po zamknięciu drzwi samochodu bass staję się "słabszy".. sub znacznie mocniej (łatwo zauważyć różnicę) gra przy otwartych drzwiach.. Więc podpinam się pod temat.
  • Level 16  
    Na dBDrag-u to się nie znam, ale z tego co zauważyłem będąc kilka razy na zawodach to wyższy wynik przy otwartych drzwiach to całkowicie normalna sprawa i chyba w większości przypadków tak jest (jeśli nie zawsze).