Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez 1.4 16v Caro Plus (1997) ciężko pali gdy zimny

17 Lut 2008 19:38 3432 13
  • Poziom 15  
    Witam

Od pewnego czasu mam problemy z odpaleniem silnika gdy jest zimny.
    Problem pojawił się z dnia na dzień przedtem bardzo dobrze palił. Kręciłem nim bąki na ciepłym już silniku gdy nagle coś strzeliło w tłumniku. Wróciłem do domu odstawiłem samochód, wszystko było ok jeszcze ładnie palił. Na drugi dzień rano nie chciał już odpalić. Muszę go pokręcić trochę aby załapał, lecz nie łapie też tak jak powinien. Jak już załapie nie daje sobie dodać gazu bo zaraz gaśnie. Jak się troche rozgrzeje jest juz wszystko OK. Spalanie na benzynie 8L\100km na trasie. Na luzie na ciepłym silniku obroty skaczą raz 1100obr\min a zaraz 900obr\min. Ten problem nie powtarza się zawsze tylko po dodaniu gazu, a gdy pochodzi znowu z minutę na wolnych zaczyna skakać.

pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    no dobrze ale co ma do tego czujnik ?
    skoro nawet po nocy gdy silnik jest zimny nie chce odpalic ?
    ostatnio zaobserwowalem ze przy ok 4 tys obr\min brakuje mu mocy tzn nie wkreca sie wyzej tylko sie muli a wszystko było OK.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    co ma czujnik temperatury do tego???? napewno to nie będzie to

Dodano po 3 [minuty]:

wymien kompa w poloni
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    wymień komputer miałem podobne rzeczy :) po wymianie komputera bylo normalnie. Pozdrawiam Piotrek
  • Poziom 15  
    Poldek śmiga na benzynie nie ma instalacji LPG.
    A jeśli to wina silniczka krokowego to mam go rozebrać cały czy tylko tam gdzie się otwiera i zamyka ?
    Co do czujnika to nie wiem gdzie on się znajduje tzn chodzi mi o ten co steruje komputerem. Jeśli można o jakieś bliższe dane ?:P
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może przeniosę do "na wesoło" - jak myślicie?
  • Poziom 15  
    hehe nie będę go nigdzie oddawał :P
    jeśli chodzi o mechanikę to jakoś daję radę ale gorzej z elektryką. Nie miałem z roverkami wiele styczności a z racji tego że jestem dłubkiem lubię czasem samemu się pomordować. Jutro spróbuję zajrzeć do silniczka krokowego, a co do tego czujnika to byłbym wdzięczny za jego lokalizację.
  • Poziom 15  
    Już kojarzę w którym miejscu. Jutro wszystko sprawdzę, jeśli będę miał jakieś problemy odezwę się. :)