logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Passat B3 1.8 benzyna+gaz - niskie obroty po nagrzaniu silnika, co sprawdzić?

rogas890409 17 Lut 2008 20:52 5430 28
REKLAMA
  • #1 4816153
    rogas890409
    Poziom 12  
    Posty: 104
    Ocena: 1
    Witam! Posiadam passata B3 1,8 benzyna + gaz i mam problemy z niskimi obrotami gdy silnik jest nagrzany, na zimnym silniku obroty są w porządku. Wymieniłem czujnik temp (doradzili mi panowie w sklepie) ale dalej nic, co może być tego przyczyną silnik krokowy? czy coś innego jeszcze? Dodam że obroty szwankują na gazie i na benzynie.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 4816352
    qwert_daro
    Poziom 14  
    Posty: 82
    Pomógł: 5
    Ocena: 14
    moze ciagnie gdzies lewe powietrze?
  • #4 4816400
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #5 4816422
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6904
    Pomógł: 531
    Ocena: 2096
    rogas890409 napisał:
    co może być tego przyczyną silnik krokowy? czy coś innego jeszcze?


    Gdyby tam był...
  • #6 4816439
    rogas890409
    Poziom 12  
    Posty: 104
    Ocena: 1
    prosił bym o jakieś konkrety
  • REKLAMA
  • #7 4816450
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #8 4816454
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6904
    Pomógł: 531
    Ocena: 2096
    Lewy luft to już chyba jakiś konkret, czy nie?
    Lepszy niż krokowy
  • #9 4816490
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #10 4816557
    qwert_daro
    Poziom 14  
    Posty: 82
    Pomógł: 5
    Ocena: 14
    niema reguly z tym lewym powietrzem-zalezy jakie auto
  • #11 4816574
    rogas890409
    Poziom 12  
    Posty: 104
    Ocena: 1
    jak by było lewe powietrze to na zimnym silniku też by obroty niskie szwankowały chyba?
  • #12 4816611
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6362
    qwert_daro napisał:
    niema reguly z tym lewym powietrzem-zalezy jakie auto


    Możesz to jakoś rozwinąć ? Bo odnoszę wrażenie że nie masz pojęcia jak działa silnik benzynowy, napisz może w jakim samochodzie silnik nie zwiększa obrotów jak dostaje lewe powietrze?.
  • #13 4816614
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6904
    Pomógł: 531
    Ocena: 2096
    Podstawa pod wtryskiem
    serwo
    A jak chcesz elektrycznie to sonda

    Jak pociągnie od serwa to będzie kulawił na obrotach w dół nie w górę
  • #14 4816628
    rogas890409
    Poziom 12  
    Posty: 104
    Ocena: 1
    a co to jest ten Lewy luft?? bo nie mogę znaleźć sensownej odpowiedzi.
  • #15 4816670
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6362
    rogas890409 napisał:
    a co to jest ten Lewy luft?? bo nie mogę znaleźć sensownej odpowiedzi.


    Określ sie chłopie wpierw czy wolne obroty masz za małe czy za duże, to tak na początek. Dalej - możliwe że silnik ciągnie fałszywe powietrze gdzieś poniżej przepustnicy - mozliwe że masz nieszczelne serwo, przewód od serwa lub któryś z wężyków podciśnieniowych, albo tak jak Goldwinger wspomniał gumowa podstawa wtrysku pomiędzy jego kadłubem a kolektorem, robiąca jednocześnie za amortyzator utraciła szczelność.
  • #16 4816707
    rogas890409
    Poziom 12  
    Posty: 104
    Ocena: 1
    jak auto stoi na luzie to obroty mi spadają i auto gaśnie
  • #17 4816726
    Sarbek
    Poziom 15  
    Posty: 184
    Pomógł: 11
    Ocena: 12
    Na gazie jest tak samo?
    Silniczek krokowy zostaw w spokoju, to może być ta podstawka pod kolektorem, lub stary, zużyty filtr paliwa.
    Więcej powiedzą fachowcy :)
  • #18 4816731
    rogas890409
    Poziom 12  
    Posty: 104
    Ocena: 1
    na gazie i na paliwie jest tak samo.
  • #19 4816778
    Sarbek
    Poziom 15  
    Posty: 184
    Pomógł: 11
    Ocena: 12
    Chociaż... jakiś fachowiec musiałby wymontować ci silniczek krokowy i wyczyścić (w benzynie ekstrakcyjnej) On tego warto zacząć
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #20 4816785
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6362
    Jeśli wykluczyć nieszczelności w układzie dolotowym to ja bym TPS podstawił, a silniczka krokowego to tak naprawdę nie ma w tym samochodzie
  • #23 4816888
    Sarbek
    Poziom 15  
    Posty: 184
    Pomógł: 11
    Ocena: 12
    Ja ma? Ja myślałem ze to RP. Jakie jest oznaczenie tego silnika?
  • #24 4816900
    adam7009

    Poziom 41  
    Posty: 5609
    Pomógł: 656
    Ocena: 1633
    to co to jest za silnik bo się pogubiłem ,a może coś przeoczyłem,a chciałbym w miarę możliwości coś doradzic
    Konto firmowe:
    AUTO-ELELEKTRONIK AB
    Linowiec, Lisewo, 86-230 | Tel.: 697XXXXXX (Pokaż)
  • #25 4817248
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #26 4817296
    Przemo-P21
    Poziom 17  
    Posty: 279
    Pomógł: 12
    Ocena: 157
    Może moi utytułowani koledzy poprośmy jednak o więcej konkretów: silnik RP to był faktycznie 1.8 ale wtrysk Mono-Jetronic z lat 1988-91 w Passacie: czy o takim samochodzie mówimy czy tez o czymś nowszym...

    ROK PRODUKCJI SAMOCHODU, MOŻE KOD SILNIKA....
  • #27 4817903
    rogas890409
    Poziom 12  
    Posty: 104
    Ocena: 1
    rocznik to 94, a co to za silnik to nie wiem dokładnie
  • #28 4818056
    Sarbek
    Poziom 15  
    Posty: 184
    Pomógł: 11
    Ocena: 12
    To raczej ABS/ADZ. Były jeszcze jakieś? Zmyliło nas te Passat B3 w tytule.
  • #29 4818641
    Przemo-P21
    Poziom 17  
    Posty: 279
    Pomógł: 12
    Ocena: 157
    W silnikach ABS i ADZ był stosowany system Mono Motronic a wiec podobny do Mono Jetronica.....Jest tam nastawnik obrotów i kontakt b. jałowego....6-pinową wtyczkę; zestyk b. jałowego zacisk 5 i 6 (dla 4-pinowej wtyczki 3 i 4); rezystancja silnika dla 6-pinowego: zaciski 1 i 6 4-250 omów dla 4-pinowej 1 i 2 .....

Podsumowanie tematu

✨ Posiadacz Passata B3 1.8 benzyna+gaz zgłasza problem z niskimi obrotami silnika po jego nagrzaniu, podczas gdy na zimnym silniku obroty są prawidłowe. Wymieniono czujnik temperatury, lecz problem pozostał i występuje zarówno na gazie, jak i benzynie. Dyskusja koncentruje się na możliwych przyczynach, takich jak nieszczelności w układzie dolotowym (tzw. "lewe powietrze"), nieszczelne serwo, przewody podciśnieniowe, czy uszkodzona gumowa podstawa wtrysku między kolektorem a kadłubem silnika. Wątpliwości budzi obecność silniczka krokowego – w silnikach ABS/ADZ stosowanych w Passacie B3 z 1994 roku (Mono Motronic) silniczek krokowy nie występuje, a regulacja obrotów jałowych odbywa się za pomocą nastawnika obrotów i kontaktu b. jałowego. Zalecane jest sprawdzenie przepustnicy, odczytanie kodów błędów oraz ewentualne czyszczenie elementów układu dolotowego. Wskazano również na możliwość zużytego filtra paliwa. Konieczne jest podanie dokładnego oznaczenia silnika dla precyzyjnej diagnozy.
REKLAMA