Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka Karcher detergenty pod ciśnieniem

28 Lut 2008 14:12 9563 3
 • Poziom 9  
  Witam

  Jestem posiadaczem myjki Karcher K2.02. Czy wie ktoś czy można by jakoś przerobić wyżej wymienioną myjkę tak żeby pod ciśnieniem podawała detergenty. Oryginalnie jest tak, że jak lanca nie jest założona to leci woda z detergentem, jednak jak już założę lance to leci sama woda pod ciśnieniem. Ja chciałbym żeby jak już założę lance to żeby leciała woda pod ciśnieniem z detergentami. Czy da się coś takiego zrobić?

  Pozdrawiam Wszystkich
  Darek
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 10  
  Nie da się przerobić takiej myjki żeby podawała środek chemiczny pod wysokim ciśnieniem, myjki z taką opcją kosztują ponad 5 tyś zł.
  Do czego ci jest potrzebne podawanie środka chemicznego pod wysokim ciśnieniem ??
 • Poziom 9  
  Odnawiam temat...

  czy ktoś ma jakiś pomysł na to aby woda z detergentem leciała pod ciśnieniem?
  Byłoby to przydatne ponieważ woda z detergentem pod ciśnieniem lepiej zmywa brut niż sama woda. Musi to być do zrobienia. Skoro gdy końcówka na pistolet nie jest założona to leci woda bez ciśnienia ale z detergentem (przy myjce jest wężyk, który się wkłada do pojemnika z detergentem)a gdy już założę końcówkę to leci sama woda. Musi być jakiś zawór w myjce albo coś...czy ktoś już się tym bawił?

  Pozdrawiam:)
 • Poziom 16  
  Niestety pod nic nie zrobisz. W tych myjkach pobieranie chemii odbywa się już za pompą i dzięki inżektorowi powstaje podciśnienie zasysające detergent. Jeśli zamontujesz dyszę to ciśnienie wzrośnie na tyle że podciśnienie w wężyku chemii już nie występuje.
  Są myjki którymi można myć detergentem pod wysokim ciśnieniem, lecz chemia jest tam zasysana bezpośrednio przez pompę wysokiego ciśnienia. Ma to jednak i swoje minusy. Wyobraź sobie co się dzieje z pompą jeśli użyjesz zbyt agresywny preparat.
  Dlatego też w myjkach tych (najczęściej są to myjki serii HD i HDS) masz możliwość przestawiania pomiędzy obiema metodami.
  A tak z innej beczki to detergent potrzebuje czasu na działanie, a w przypadku gdy myjesz pod ciśnieniem to przez cały czas go zmywasz i zużycie chemii jest nieporównywalnie większe. Jak ma się to do EKOnomii i EKOlogii odpowiedz sobie sam.