Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka ładowania w Fiacie UNO

01 Mar 2008 16:14 1815 19
  • Poziom 10  
    Wczoraj gdy wracałem z trasy nagle zapaliła się kontrolka ładowania i cały czas świeci(przy uruchomionym silniku). Auto jednak cały czas odpala bez problemu, radio gra, światła świecą normalnie. Co może być tego przyczyną??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Czyli mam przez to rozumieć, że alternator nawalił???
  • Poziom 10  
    Lampka świeci pełną jasnością, pasek nie spadł bo oglądałem. A czy przyczyną tego może być niedawny montaż instalacji gazowej??
  • Poziom 10  
    A jak można by było to sprawdzić ostatecznie czy alternator nawalił czy nie??
  • Poziom 9  
    a sprawdzałeś kable od alternatora bo miałem podobny problem z lutowałem kable bo nie kupiłem kostki nowej wiec musiałem kombinować
  • Poziom 10  
    kable też sprawdzałem.
  • Poziom 13  
    sprawdzi ładowanie voltomieżem jeżeli jest 14v to poszedł mostek diodowy,można wymienić same diody wzbudzenia
  • Poziom 28  
    Jeżeli kable są ok to zostaje Ci podmienić regulator /najczęstsza przyczyna/ powodzenia.
  • Poziom 10  
    Dzię chiałem jechać i nie pojechałem:( Światła ledwo co świeciły , radio nie chciało grać, a o zapaleniu auta nawet nie było mowy.
  • Poziom 25  
    No to gratulacje. Jak można jeździć bez ładowania? - Jeszcze sobie radia słuchał :D. Jak rozładujesz akumulator do zera, to jeszcze jego będziesz musiał wymienić. Jedź do elektryka niech to zrobi, bo raczej do wymiany szczotek itd. to raczej sam nie zabieraj.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Teraz już możesz nie mierzyć napięcia ładowania...
    Naładuj szybko akumulator i albo elektryk albo zbieraj sie do naprawy...
    Napisz jaki masz silnik i ile przejechałeś z tym alternatorem?
  • Poziom 10  
    silnik 1.4 ies a przejechałem 76000km
  • Poziom 13  
    jeśli nie umież posługiwać miernikiem to poco chceż sam naprawiać samochód lepiej oddaj do fachowca
  • Poziom 10  
    Okazało się, że poszedł stojan.

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 15 [sekundy]: