logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podkręcanie Celerona 433 MHz na płycie ECS - jak zwiększyć wydajność?

Dj.McG 02 Mar 2008 12:10 1213 5
REKLAMA
  • #1 4864607
    Dj.McG
    Poziom 19  
    Posty: 613
    Pomógł: 3
    Ocena: 93
    Witam
    W biosie sa wyraźne opcje do podkręcania procesora ale nawet po ich zmianie po zapisaniu nadal processor ma 433 Mhz
    Mam zainstalowany system xp w okrojonej wersji i troche zwalnia
    prosze o podanie informacji do ilu moge podkrecić ten proceesor i w jaki sposób to zrobić
    ?

    Podkręcanie Celerona 433 MHz na płycie ECS - jak zwiększyć wydajność?
    Podkręcanie Celerona 433 MHz na płycie ECS - jak zwiększyć wydajność?
    Podkręcanie Celerona 433 MHz na płycie ECS - jak zwiększyć wydajność?
    Podkręcanie Celerona 433 MHz na płycie ECS - jak zwiększyć wydajność?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 4864706
    lelekx
    Poziom 30  
    Posty: 1220
    Pomógł: 158
    Ocena: 90
    Czy jest sens podkręcać Celerona 433? Wiele z niego nie wyciągniesz. Na Allegro Celerony <1GHz są w śmiesznie niskich cenach, kiedyś kupiłem 733MHz za 1,25 zł.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 4864754
    wiezlak
    Poziom 35  
    Posty: 2206
    Pomógł: 278
    Ocena: 37
    Ten procesor podkręcisz tylko podnosząc magistralę. Przestaw z 66MHz na 75MHz. Wyżej nie radzę, bo mogą być problemy ze znacznym przetaktowaniem PCI przy dzielniku PCI/FSB 1/2. Zaś na FSB 100MHz (650MHz), gdzie będzie już ustawiony dzielnik PCI/FSB 1/3 ten procesor z pewnością nie ruszy.

    Poza tym spróbuj ustawić najwydajniejsze opcje dla pamięci - SDRAM Cycle Length na 2 oraz Bank x/x DRAM Timing na Turbo. Jeśli po zmianie ustawień komputer przestałby się uruchamiać, przełóż na chwilkę zworkę Clear CMOS (przy odłączonym zasilaniu) - przywrócone zostaną ustawienia domyślne.
  • REKLAMA
  • #4 4864810
    Dj.McG
    Poziom 19  
    Posty: 613
    Pomógł: 3
    Ocena: 93
    zmieniłem na 75Mhz skoczył teraz na 488MHz
    a opcja
    CPUCore Bus freq Mulipl jest ustawiona na 4.0/12
    CPUCore Voltage : default

    czy to max co z niego wycisne??

    edit
    Sdram Cycle lenght ustawiłem na 2
    i bank x3 ustawiłem na Turbo
  • REKLAMA
  • #5 4865049
    wiezlak
    Poziom 35  
    Posty: 2206
    Pomógł: 278
    Ocena: 37
    Procesor ma zablokowany mnożnik, więc zmiany mnożnika w BIOSie nic nie dadzą. Dużo więcej już nie zdziałasz raczej. Jakie częstotliwości powyżej 75MHz masz częstotliwości do wyboru w BIOSie?

    Na upartego możesz spróbować przełożyć zworkę JP4 na 2-3 (wymusi FSB 100MHz i dzielnik PCI/FSB 1/3) ale wątpię by procesor chociażby "zapostował" na 650MHz - może po znacznym podniesieniu napięcia... ale musiałbyś zadbać o znacznie lepsze chłodzenie i solidne zasilanie. Nie ma to większego sensu... Nie bez powodu przecież linia tych Celeronów (rdzeń Mendocino, 250nm) skończyła się na modelu taktowanym zegarem 533MHz - dalej były Coppermine (180nm) i Tualatin (130nm).
  • #6 4866678
    LordJ.
    Poziom 12  
    Posty: 58
    Pomógł: 2
    Ocena: 2
    Jeszcze można zapodać magistrale 83mhz. Mój celeron 400 chodził na niej pare lat i było ok. Szed nawet na 100MHz ale miałem płytę bez możliwości podnoszenia napięcia więc się wieszał. Jednak dawniejsze karty graficzne nie wszystkie lubiły działać na szynie 83mhz. Ale warto sprawdzić.
REKLAMA