Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestrojenie Bruns 4502 (Diora AS-618)

02 Mar 2008 17:26 1851 5
  • Poziom 15  
    Witam.

Mam do przestrojenia tuner AS-618 w wersji eksportowej - Bruns 4502. Skala CCIR, odbiera OIRT. Głowica jaka powinna być to GFE-105 ale takiej w moim tunerze nie ma. Nie jest to też GFE-109 ani żadna z GFE-110. Porównując do tych głowic moja jest jakby bardziej zaawansowana, jest w niej więcej elementów. Zasłyszałem też, że może to być głowica dwuzakresowa, w jakiś sposób przełączana. Szukałem czegokolwiek o przestrajaniu/przełączaniu tego tunera i nic nie znalazłem. Proszę o pomoc w uzyskaniu pasma CCIR w tym tunerze.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    A masz schemat od tego tunera jeżeli tak to sprawdź po kondensatorach lub wrzuć jakąś fotkę tego wynalazku.
  • Poziom 35  
    W/g moich informacji jest to głowica GFE-111, specjalnie produkowana jako "eksportowa". Na płytce są już przygotowane miejsca na wstawienie elementów na pasmo CCIR, ale jakie to wartości - nie wiem.
  • Poziom 15  
    Zapewne AS 618 jest sporo starszym modelem od AWS 306 i nie sądzę aby tam wkładano taką głowicę chyba że ktoś ją tam próbował wstawić. Miałem kiedyś tuner TSH 201 jest to to samo co as 205 i co najdziwniejsze skala była na zachodnie częstotliwości a głowica na stare. Daj zdjęcie tej głowicy i wypisz jakie są tam tranzystory oraz kondensatory przy filtrach to coś się znajdzie.
  • Użytkownik usunął konto