Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica seria PA - programator i błędy

adam.lysy 04 Mar 2008 23:34 6964 4
  • #1 04 Mar 2008 23:34
    adam.lysy
    Poziom 14  

Wielu dużo już pisało o programatorach serii PA. Przeczytałem wszystkie - dosłownie wszystkie informacje znajdujące się na Elektrodzie o tych programatorach. Nie jestem specem od pralek ale w/g mojej opinii jest wiele sprzecznych informacji, ale i też wiele "pustych" informacji(czyli wszystko a tak na prawdę to o niczym).

Czy jest ktoś kto odpowie konkretnie na pytania:

1.Co to jest test 5%, jak się go włącza, po co się go włącza, co ten test robi (co sprawdza)?
    2.Jak wyczyści (zresetowac) pamięc w takim programatorze(oczywiście już po usunięciu awarii pralki)?
    3.Jak wczytac nowe oprogramowanie do programatora?Czy konieczny jest wylut pamięci i programowanie w programatorze?
    4.Po co jest na płycie drugie miejsce na pamięc?

Nie jestem serwisantem pralek, z racji wykonywanego przeze mnie zawodu ludzie pytają czy nie naprawił bym im pralki czy innego urządzenia elektrycznego, no i naprawiam, lecz bardzo często po usunięciu awarii nadal programator wybija mi błędy. Po podstawieniu (dla sprawdzenia) sprawnego programatora pralka rusza. Wniosek - jakieś śmieci zostają w pamięci.

0 4
  • #2 05 Mar 2008 08:51
    rydzekcycek
    Poziom 16  

ad2 teoretycznie amica nie zostawia wpisów w pamieci po błedach ale wystarczy rest czyli przytrzymać start
    ad3tak trzeba wyciągać pamięć i programować w zewnętrznym programatorze
    ad4 występują dwa rodzaje pamięci ale to już wyższa szkoła jazdy

i po piąt e posiadam wsady do Pa ale nie dzielę się bo potem pajce ogłaszają się i robią kasę na czyjejś pracy

0
  • #3 05 Mar 2008 13:13
    adam.lysy
    Poziom 14  

Jeśli chodzi o wsady pamięci to wydaje mi się że nie miał bym problemu z ich zdobyciem, nie wiem jednak jak ich używać (programator-nie posiadam, wiedza o wczytywaniu i obsłudze programatora-nie posiadam)
    Jeśli natomiast chodzi o dokumentacje techniczną papierową - mam do większości modeli Amiki i Whirpoola, a jeśli nie mam do jakiegoś modelu to i tak do 24godzin mogę mieć. Ale nie o to chodzi - instrukcje nie są po Polsku, a i tak po przetłumaczeniu nie wiele z nich umię zrozumieć. W instrukcjach jest opisane jak włączyć test 5%, jak zresetować pralkę ale mimo to nigdy to nie działa.

0
  • #4 09 Mar 2008 01:07
    luk_jag
    Specjalista AGD

adam.lysy napisał:

Nie jestem serwisantem pralek

Dlatego wszystkiego kolego nie wiesz i serwis też się swoimi tajemnicami nie podzieli.

0
  • #5 12 Mar 2008 20:35
    adam.lysy
    Poziom 14  

luk_jag "Dlatego wszystkiego kolego nie wiesz i serwis też się swoimi tajemnicami nie podzieli"
    Tak to głębokie przemyślenie typu poszukaj na www.google.pl lub www.elektroda.pl
    No chyba po to jest Elektroda aby się dowiedziec.
    Po raz kolejny przekonałem się do swojej teorii "...o wszystkim a tak na prawdę o niczym..."

0