Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston LSA2080EST ciągle wypompowuje

bas79 15 Mar 2008 19:41 6137 3
  • Poziom 10  
    Witam, forum czytam od dawna, ale nie pisuję :(

Mam problem ze zmywarką Ariston LSA 2080 EST, zmywarka miała tendencję do zawieszania się (reset przez przytrzymanie dłuższe klawisza wyboru programu zaraz po włączeniu) od nowości, ale dzisiaj wściekła się na amen. Nie da się zresetować, cały czas pompa pracuje i wypompowuje wodę, której nie ma już w zmywarce, przy różnych próbach albo nic się nie pali (diody się jakby żarzą, ale są ledwie widoczne) albo dioda przy programie 70°C mruga i nic się nie da zrobić.

Powyżej opisane objawy występują gdy zmywarka jest zamknięta jak otworzę zmywarkę to mogę normalnie wybrać program, ale po zamknięciu zmywarki wracamy do opisanej powyżej sytuacji. Co mogło się stać i jak rozwiązać ten problem?

PS.
    Google ani wyszukiwarka na forum nie znalazły rozwiązania, jedynie ktoś na forum pytał się o parametry tej zmywarki i czy była sprzedawana w PL (jak widać była).
    Sam sobie odpowiem, poszukałem jeszcze na forum i znalazłem różne porady w stylu zablokowana pompa, hydrostat (domyślam się, że coś co bada stan wody w zmywarce-nie znam się jestem informatykiem)...

Rozebrałem ten cud techniki (kto wymyślił, że aby dostać się do spodu zmywarki trzeba rozebrać górę i boki?). Okazało się, że na dolnej obudowie jest stycznik ze styropianem, wymontowałem go i okazało się, że to on generował błąd, najprawdopodobniej była tam woda (trochę się wylało jak ją kładłem), do czujnika prowadzą dwie rurki fi 10mm, które prawdopodobnie odprowadzają wodę skądś(może z drzwi jak się otwiera i jest woda?). Zmywarka jest teraz bez obudowy i czujnik leży sobie dziarsko obok zmywarki podłączony, ale wymontowany i bez tego styropianowego pływaczka, zmywarka zmywa, a ja czekam, aż kobieta umyje mi elementy obudowy zmywarki i skończy się zmywanie to ją złożę.

Skąd mogła być tam woda? Przypuszczalnie ma to związek z ubiegłotygodniowymi pracami zakładu energetycznego, który prowadził sobie w czwartek i piątek tydzień temu jakieś prace i nie było prądu od 9 do 13:30, pech chciał, że akurat wtedy zwykle w tygodniu chodzi zmywarka i jak wracałem do domu to zastawałem w zmywarce po otwarciu wodę, prawdopodobnie wtedy spłynęła woda do tego pływaka.

Pozdrawiam BAS
  • Poziom 23  
    Witam ciągła praca pompy spustowej jest przyczyną wyciek wody do dna zmywarki cykl zmywania został przerwany i zmywarka zaczęła cykl od nowa co mogło być np. pobranie zbyt dużej ilości wody albo wyciek z pompy myjącej co można sprawdzić
  • Poziom 37  
    Ten styropian to aqua stop. Załącza pompę jak na dnie jest woda. Radzę układ hydrostatu wyczyścić oraz sprawdzić czy nie ma gdzieś wycieków.
  • Poziom 10  
    Zmywarka teraz zmywa (skończy za jakieś 40 minut), stoi bez obudowy na wytartej do sucha podłodze, więc jak coś wycieknie to będzie widać.

Pozdrawiam BAS