Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Stukanie w pompie C.O.

lidmar 21 Mar 2008 23:07 11187 16
  • Stukanie w pompie C.O.

Poziom 24  

Po załaczeniu pompy wydobywa sie z niej bardzo głośny dzwiek -takie stukanie. Trudno mi to opisac ale brzmi to jak walenie gumowym młotkiem w rury od C.O. w bardzo krótkich odstępach (kika razy na sek). Pomaga przymkniecie któregoś z zaworów odcinającyc w czasie pracy pompy, wtedy to ustaje i pompa pracuje normalnie aż do wyłaczenia i ponownego załączenia. Wydaje mi sie że to stuka w pompie, ale podejrzewam też że to może być coś nie tak z zaworem zwrotym. Filtr oczywiscie czysty i jak nie stuka to wszystko działa ok . Co może być nie tak ? Pompa się rozwala ? Ma 4 lata.

Poprawiłem tytuł. Regulamin. [DR]

0 16
    Poziom 33  

Gdzie ta pompa pracuje?
    Czy to kocioł węglowy?

0
    Poziom 9  

jesli pracuje na co i ma 4 lata to wypadło by ja prio odpowietrzyc z czoła ale pobawic sie zamykac i otwierać moze przestanie tak robic! a instalacja jest ciśnieniowa czy kocioł jest weglowy bo jak weglowka to ma prawo w tak ciezkich warunkach po 4latach wyribic sie jesli to nie jest grundfos albo vilo a najlepiej pompa pod pache i do servisu ja za przeglad zapłaciłem 30zł z wymiana łozyska wiec majatek na moje to nie jest a jak juz bedzie pompa wyjeta to i zwrotny sie sprowdzi,ale to mało praawdopodobne zeby on był przyczyna

Proszę poprawić błędy. Regulamin.

0
    Poziom 24  

pompa pracuje w układzie otwartym co. kocioł miałowy.odpowietrzanie nic nie daje.

0
    Poziom 33  

Na zasilaniu czy na powrocie?

0
    Poziom 24  

na zasilaniu

0
    Poziom 33  

Założę się, że nie raz zagotowałeś wodę w kotle.
    W takim razie pompa oczywiście mogła się uszkodzić, zawór również.
    Wymieniałem już nowe pompy ponieważ urwał się wirnik z powodu zbyt wysokiej temperatury.

1
    Poziom 9  

wiadomo juz kilka razy widziałem ze poprostu wirnik pompy stopił sie od temperatury:) i moge sie teraz załozyc pompa LFP leszczynska fabryka pomp:P

Czy tak trudno jest pisać po polsku? Regulamin, następnym razem będzie ostrzeżenie.

0
    Poziom 10  

Pompa stuka bo ma luzy na łożyskach i nie da się tego naprawić.
    Będzie działąć dopóki luzy się nie powiększą i pompa się wtedy nie "zaklinuje" mimośrodowo co doprowadzi do przegrzania i spalenia.
    Moja rada wymień pompę na nową

0
    Poziom 24  

ale dlaczego pompa po zamknięciu w czasie pracy ktoregokolwiek z zaworów zaczyna normalni i cicho pracować ?

1

Moderator na urlopie...

Ponieważ zaczyna się obracać " w próżni" tzn. nie tłoczy wody, wirnik tylko się kręci nie pokonując żadnego obciążenia - sztuka dla sztuki.
    Pompa do wymiany

1
    Poziom 24  

dzis rozebrałem pompę i wydaje sie być ok. tzn kreci sie bez oporów,wirnik cały, właściwie nie wiem co jest nie tak. zaczynam podejrzewać zawór zwrotny ale co w nim mogło by sie popsuć ? jest jedna rzecz niepokojąca w pompie -jak pompa jest wymontowana i przesunie się wirnik (osiowo) w stronę turbiny to wirnik sie blokuje. ale jak pompa jest zamontowana to nie da sie tyle przesunąć wirnika w stronę turbiny (bo sie opiera o obudowę) i wtedy sie nie blokuje czyli jest ok.

0
    Poziom 24  

No i wtedy właśnie może stukać.Nie powinna przesuwać się wzdłuż osi.

2
    Poziom 10  

WItam. Czy i gdzie można naprawić pompę grundfos do kotła gazowego .
    zaczyna głośno pracować oraz wirnik obraca się z oporem.
    Przecież nie może być tylko wymiana na nową.

1

Moderator na urlopie...

Jeżeli Grundfos, to na pewno tutaj :
    Wyślij SMSa o treści SERWIS.kodpocztowy (np.SERWIS.62081) na numer 70550* a natychmiast otrzymasz zwrotną informację o najbliższym punkcie serwisowym Grundfos.

* koszt SMSa 0,61 z VAT

1
    Poziom 10  

DZIĘKI - zadziałało
    Wymieniają takiej pompie wnętrzności i po bulu - za 1/2 ceny nowej pompy. :)
    Paweł

2