logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak poprawnie wzmocnić sygnał 0-10mV w TL082 z pojedynczym zasilaniem?

lukego 22 Mar 2008 02:46 2615 3
REKLAMA
  • #1 4938899
    lukego
    Poziom 17  
    Posty: 296
    Pomógł: 6
    Ocena: 7
    Witam !

    Czegoś najwyraźniej nie czaję.

    Chcę wzmocnić napięcie 0-10mV 100razy przebieg będzie miał częstotliwości od 0 do 1kHz.

    Chcę wykorzystać do tego TL082 z pojedynczym zasilaniem.

    Który sposób jest prawidłowy :

    1. masa napięcia na wejściu do masy układu (bez sztucznej masy).
    2. masa napięcia na wejściu do masy układu (ze sztuczną masą).
    2. masa napięcia na wejściu do sztucznej masy.

    Pozdrawiam !
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 4940055
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #3 4940862
    lukego
    Poziom 17  
    Posty: 296
    Pomógł: 6
    Ocena: 7
    Ok, czy mógłbym prosić o rysunek ?

    Od początku do końca jak to ma wyglądać ?

    Na wejściu 3mV na wyjściu 300mV wzmocnienie 100x, TL082, z pojedynczym napięciem zasilania 12V, wzmacniacz nieodwracający.

    Lutuję i za cholere mi nie chce chodzić, nie wiem czy nie robię jakiegoś debilnego błędu.

    Z góry dziękuję !
  • Pomocny post
    #4 4942354
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
REKLAMA