Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra A 2.0 NE Automat - problem ze skrzynią biegów

23 Mar 2008 16:55 3764 5
  • Level 35  
    Z góry dzięki za pomoc.
    Auto jak w temacie, silnik 2.0 ne

Podczas jazdy "stanęła", nie reaguje na wybór biegów - R, D, 3, 2, 1.
    Po wyłączeniu silnika - rusza, po ok minucie - wrzuca na luz i stoii.

Błędy odczytane przy wyłączonym silniku:

12 - brak błędu
    23 - ?????? nie znalazłem opisu do tego kodu
    31 - obroty wejśc. - poza skrzynią - brak sygnału
    39 - obroty wyjść. - poza skrzynią - brak sygnału
    41 - przekładnia silnik/skrzynia - uszkodzenie hydrauliki
    56 - dźwignia zmiany biegów - złe ustawienie
    77 - przełącznik kickdown - napięcie za niskie

Najbardziej martwi mnie 41. Czy ktoś już przerabiał tego typu problemy?

Zdrowych, wesołych świąt i dzięki za pomoc!

Regulamin, p.11. Proszę poprawić. [MS]
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 17  
    Niesprawności automatu mogą być spowodowane:-złym stanem silnika
    -niepełnymi osiągami silnika ,-niewłasciwie wykonanymi regulacjami,-usterkami hydraulicznymi,-usterkami mechanicznymi,-niesprawnością elektronicznego modułu sterowania lub jego obwodów sterowania. Sprawdz poziom oleju i jego jakośc (czy nie ma białej piany tj. spieniony),oleju nie może być ani za dużo ani za mało,Z tego co pamiętam to w tych skrzyniach jest filtr oleju który należy wymieniać.Jeśli jest "zafajtany" to brudy mogły pozapychać zawór lub zawory i stąd mogą być te problemy.Wtych skrzyniach często ulegają zużyciu tzw. tarczki.Co do zakupu innej to zalecam rozwagę ponieważ znam przypadek gdzie znajomy do takiej samej Vectry kupił i wymienił w kilku miesięcznej przerwie 3x te skrzynie co w sumie przekroczyło wartość naprawy.A w efekcie miał 4 padnięte skrzynie -stała usterka to brak wstecznego.
  • Helpful post
    Level 16  
    najprawdopodobniej padło sprzęgło hydrokinetyczne jeśli poziom oleju jest prawidłowy a cięgno przy skrzyni podłonczone prawidłowo ( sprawdż czy plsatikowa tulejka nie przetarta)wynika z opisu że gdy tylko olej sie zagrzeje traci biegi ewentualnie może pomóc wymiana oleju na olej owiększej lepkości nie zalecam stosować zagęszczaczy skrzynia wtedy nie nadaje się póżniej do remontu
  • Helpful post
    Level 16  
    dokładnie szkoda wozu ale ja bym tą skrzynie remontował weż do ręki autobit tam znajdziesz sporo szpeców od tego typu skrzyni którzy wyremontują tą lub dadzą na wymiane inną zostawiając tą w rozliczeniu no i zawsze jakaś gwarancja jest w krakowie wiem o dwóch takich ale że jesteś z poznania poszukaj w swym regionie by nie było problemu póżnieszą gwarancją choć jeśli koszt remontu to koszt budowy szatku nasa to pozostaje wsadzić skrzynie manualną