Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik-brama, sterownik bramster, podłączenie?

Mathix 25 Mar 2008 10:18 2513 5
  • #1 25 Mar 2008 10:18
    Mathix
    Poziom 10  

Witam mam male pytanie.
    Kupilem sterownik bramster: http://allegro.pl/item327709077_bramster_sterownik_bram_i_rolet_produkt_polski.html
    treaz moje pytanie szukam napedu do tego i mysle o zastosowaniu silnika od wyciagarki: http://allegro.pl/item323696035_wciagarka_elektryczna_dzwig_wyciagarka_250kg.html
    Myslicie ze da rade podłaczyc go bez wiekszych problemow (od strony mechanicznej nie mam problemow ale od elektrycznej wole sie upewnić udalo mi sie dos terownika podlaczyc na probe silnik od pralki :D)? Jest tylko jeden problem nigdzie nie ma info na temat obrotów albo chociaz predkosci podnoszenia. Chce zastosowac ten silnik bo mysle ze bedzie mial spory zapas sily i nie bedzie problemow ze otwiera sie za wolno itp. przy takim zapasie mysle ze nie bedzie problemow zeby regulowac predkosc sama zebatka. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

0 5
  • Relpol
  • #2 25 Mar 2008 17:50
    Arturo2005
    Poziom 33  

Brama ma byc podnoszona do góry? Jeżeli tak to teraz moje drugie pytanie: Jak masz zamiar opuszczac tą brame?

0
  • Relpol
  • #3 25 Mar 2008 22:08
    Mathix
    Poziom 10  

Nie nie nic z tych rzeczy :D Chyba zbyt malo precyzyjnie sie wyrazilem brama ma byc suwana i w miejsce "rolki" z linka bedzie wstawiona zebatka a przynajniej taki mam zamiar :) moje pytanie tyczy sie tego czy da sie podlaczyc silnik do tego sterownika aby otwieral i zamykal brame mi sie wydaje ze tak ale chce sie poradzic kogos bardziej rozeznanego w temacie :)

0
  • #4 25 Mar 2008 22:26
    harlejowiec
    Poziom 25  

Jak widać z opisu sterownika jest on zasilany napięciem 12 V lub 24 V. Natomiast silnik 230 V. W opisie sterownika jest napisane że posiada możliwość sterowania dowolnym silnikiem zmienno lub stałoprądowym (obroty prawe lewe ). Zapewne chodzi tu o silniki na napięcia 12 V lub 24 V. Dokładne informacje na temat obsługiwanych silników znajdują się na pewno w instrukcji obsługi. Bo na podstawie opisu sterownika i silnika odpowiedź brzmi NIE. Chyba że sterownik dokonuje przełączeń dodatkowym przekaźnikiem który łączy silnik na inne napięcia. A najlepiej niech się wypowie ktoś kto posiada i używa tego sterownika.

0
  • #5 25 Mar 2008 23:06
    Mathix
    Poziom 10  

sterownik umozliwia sterowanie silnikiem na 230V (pisalem ze podlaczylem silnik od pralki) sterownik ma przekaźniki do 10 A i one załączaja napiecie to sterownik jest zasilany napieciem 12-24V a silnik moze byc na 230 moje pytania skalnia sie ku temy czy ten silnik od wyciagarki da arade podłączyc jak ten od pralki

0
  • #6 26 Mar 2008 07:28
    harlejowiec
    Poziom 25  

No to jak ten od pralki działał to i ten też będzie działał bo to przecież też silnik indukcyjny. Sterownik też zapewni zmianę kierunku obrotów jeżeli oba uzwojenia silnika są dostępne na zewnątrz.

0