Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskac dane po usunieciu partycji??

psychodelik442 25 Mar 2008 17:10 14522 22
  • #1 25 Mar 2008 17:10
    psychodelik442
    Poziom 14  

Witam chcialem zainstalowac xp z autostartu plyty mialem 2 partycje C:SYSTEM i D:DANE i przez przypadek zamiast usunac partycje C i na nowo ja stworzyc to usunelem D i na nowo ja utworzylem nic nie bylo formatowane jak odzyskac dane z tej partycji D? szukalem w postach ale takiej sytuacji nie znalazlem

0 22
  • #2 25 Mar 2008 17:29
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Użyj programu do odzyskiwania danych np. Recover4all, EasyRecovery itp.
    Albo jakiś darmowy program z tej strony.

Poprawiłem link
    Przemcio

2
  • #3 25 Mar 2008 18:05
    psychodelik442
    Poziom 14  

Takimi programami mozna odzyskac 100% danych???

0
  • #4 25 Mar 2008 18:10
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z komputery software.

0
  • #5 25 Mar 2008 19:41
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 25 Mar 2008 21:28
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 26 Mar 2008 09:00
    psychodelik442
    Poziom 14  

Uruchamiam ten plik DMDEENG_.BAT i co dalej zaznaczam dysk na kturym utracilem dane?? co dalej? jak mam odzyskac dane co zaznaczam?

0
  • #8 26 Mar 2008 10:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 26 Mar 2008 10:35
    psychodelik442
    Poziom 14  

wogole w menu nie mam tego podswietlonego recovery Ctrl + U

0
  • #10 26 Mar 2008 10:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 26 Mar 2008 11:29
    psychodelik442
    Poziom 14  

ale gdzie sa te pliki utracone?? wlaczam program i wyskakuje "select drive/device i co mam zaznaczyc physical Media czy Logical Disks? w logical disks sie zaznacza dysk gdzie sa utracone dane??

26 Mar 2008 14:09
    Proponuję zapoznać się z regulaminem tego forum.
    Regulamin p. 11.2 i 15.
    Przypominam również, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery.
    Proszę edytować ten post przyciskiem: Jak odzyskac dane po usunieciu partycji?? i dokonać stosownych zmian.
    Mikippp

1
  • #12 26 Mar 2008 12:05
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Trzeba wybrać dysk gdzie znajdowały się dane utracone (Fizyczny dysk to dysk ,który jest jako całość bez logicznego podziału) Logiczny dysk to dysk ,który (przepraszam specjalistów) logicznie ustawiasz - partycja. np.
    Jeśli dysk A (przykładowy) podzielisz na 3 partycje AA BB CC ,to wybór fizycznego dysku to wybór dysku A a wybór logicznego dysku to wybór np. BB (druga partycja) . Wybór obejmuje miejsce na dysku z którego chcemy odzyskać dane . Wybór Fizycznego dysku pozwoli na przeskanowanie i poszukiwanie plików na całej powierzchni dysku.

To tak trochę łopatologicznie żeby łatwiej było zrozumieć.

Myślę że nie potrzebnie zaplątaliśmy się w odzyskiwanie programami może by tak w końcu podać LBA 0-100 ? Może by tak przywrócić partycje i wszystkie dane powinny się pokazać.

Darmowy program do odzysku danych to PC Inspector File Recovery http://www.pcinspector.de/

0
  • #13 26 Mar 2008 23:59
    max972
    Poziom 10  

Bardzo dobre są Bad Copy Pro i Get Data Back. Uratowały mi cenne dane po "zawale" systemu. Do dziś nie wiem co było tego przyczyną - czy jakiś błąd dysku czy atak wirusa, ale z dysku znikło wszystko łącznie z 3 partycjami, a system widział go jako zupełnie świeży, niezformatowany dysk. Moje postępowanie było następujące: podpiełem dysk do drugiego kompa - system widzi go jako "świeży". Podłubałem w internecie na temat odzysku danych i spróbowałem Get Data Back. Program jest bardzo dobry - wszystko odzyskał w kilka godzin - polecam! Najważniejsze to nie wpadać w panikę, zorganizować sobie drugi dysk do zapisu odzyskiwanych danych i w żadnym wypadku nic nie robić na odzyskiwanym dysku, a w szczególności nic na nim nie zapisywać!
    Psychodelik442 daj znać jak postępy w odzysku.

Dodano po 12 [minuty]:

Dodam, że Bad Copy Pro pomógł mi w innej sytuacji, gdzie dysk był już po formacie i po niewielkim nadpisaniu. Sporo odzyskał, tylko bez oryginalnych nazw, to znaczy file1 z rozszerzeniem itd. Jest dość skuteczny, ale za to wolny. Czyta sektor po sektorze. Dodatkowo obsługuje inne nośniki danych - płłyty, karty pamięci. Z płyt bez problemu odzyska dane ze żle zamkniętych sesji. Do porysowanych płyt polecam CD Check - do dokładnego czytania potrafi zwolnić napęd do prędkości nawet 0,1x.

0
  • #15 27 Mar 2008 10:04
    Remeknapr
    Poziom 33  

migol21 napisał:
    Myślę że nie potrzebnie zaplątaliśmy się w odzyskiwanie programami może by tak w końcu podać LBA 0-100 ? Może by tak przywrócić partycje i wszystkie dane powinny się pokazać.

Myślę, że masz rację. Jeśli partycja została przywrócona w tym samym miejscu i o tym samym rozmiarze, to wszystkie dane powinny być nienaruszone i widoczne. Jedyna wątpliwość to czy program zastosowany do usunięcia i utworzenia partycji nie narusza przypadkiem tablicy plików.

0
  • #16 27 Mar 2008 10:50
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 01 Kwi 2008 01:29
    max972
    Poziom 10  

migol21 napisał:
    max972 A co to reklama czy co kolega jest producentem tych programów ,że je tak nachalnie proponuje ?.

Może najpierw dowiemy się co pytający zrobił .

Witam po małej przerwie. Nie miałem zamiaru ani niczego reklamować, ani nikogo urazić jakąś nachalnością. W razie czego z mojej strony sorki. Chciałem zaproponować coś co kiedyś uratowało mnie z opresji (dwa pierwsze programy) Cd check to już faktycznie poza tematem - jeszcze raz sorki. Ciekaw jestem czy koledze uda się uratować dane.
    Pozdrawiam

0
  • #18 13 Cze 2008 13:31
    marmad
    Poziom 10  

Witam po przerwie w temacie mam pytanko czy po zdjęciu partycji i założeniu od nowa a także po wgraniu systemu można odzyskać niektóre dane z tej partycji ( partycja systemowa )

0
  • #19 13 Cze 2008 13:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 13 Cze 2008 20:33
    marmad
    Poziom 10  

Dane to zdjęcia a czy są nadpisane to nie wiem , ale system jest nowy

0
  • #21 14 Cze 2008 09:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 14 Cze 2008 22:59
    marmad
    Poziom 10  

Nawet jeśli na tej partycji jest nowy system ? i kilka programów ?

0