logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak przywrócić usunięty rejestr w Windows XP 2000? Czy reinstalacja jest konieczna?

26 Mar 2008 14:30 2041 28
REKLAMA
  • #1 4956351
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 4956372
    mietekn
    Poziom 35  
    Posty: 1983
    Pomógł: 400
    Ocena: 161
    Informacyjnie: nie ma Windowsa XP 2000, albo XP albo 2000.

    Jaki więc system ? Który plik rejestru wywaliłeś i czy próbowałeś już odzyskać ten plik z NTFS'a (FAT'a)?
  • #3 4956407
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    #4 4956413
    grysek
    Poziom 19  
    Posty: 424
    Pomógł: 37
    Ocena: 10
    Jesli to XP...to radziłbym przy starcie kompa włożyc plyte XP i potem wybrac "napraw"...
  • #5 4956420
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #6 4956491
    grysek
    Poziom 19  
    Posty: 424
    Pomógł: 37
    Ocena: 10
    a on włacza sie?? jesli tak to mozesz tez na właczonym systemie po włozeniu płyty wybrac opcje zainstaluj system xp > uaktualnij... tylko tego nie polecam bo czasem sie nie udaje a potem system sie juz do niczego nie nadaje... :|
  • #7 4956544
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #8 4956567
    grysek
    Poziom 19  
    Posty: 424
    Pomógł: 37
    Ocena: 10
    Ale mozna tez włożyc płyte przy starcie kompa i nie wybierac napraw tylko wybrac partycje z systemem i nie naciskac ESC (przystąp do instalacji świeżego systemu) tylko chyba ENTER sie dawało... Mogłem cos pkonocic bo dawno nie przeinstalowywalem systemu i mówie z pamieci...

    pozdro :D
  • #9 4956626
    daniello-demon
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Pomógł: 2
    A da się wejsc w tryb awaryjny?
  • REKLAMA
  • #10 4956694
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #11 4956758
    mietekn
    Poziom 35  
    Posty: 1983
    Pomógł: 400
    Ocena: 161
    A może po prostu przywróć system do stanu gdy jeszcze działał (Start->Programy->Akcesoria->Narzędzia Systemowe->Przywracanie Systemu lub bezpośrednio c:\windows\system32\restore\rstrui.exe).
  • #12 4956770
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38723
    Pomógł: 3167
    Ocena: 6479
    Przy pierwszym pytaniu instalatora masz wybrać instalację systemu, dopiero przy drugim opcję naprawy... Hasło jest potrzebne tylko do konsoli odzyskiwania systemu, a to Ci się tu raczej nie przyda.

    ...jakie pliki z jakiego katalogu HKEY!?!
  • #13 4956985
    grysek
    Poziom 19  
    Posty: 424
    Pomógł: 37
    Ocena: 10
    Cytat:
    Nie do końca rozumiem, to mam wejść w instalację nowego systemu czy naprawę?


    W instalacje nowego systemu, tylko tam sie dawalo enter i była naprawa starego chyba... zaraz sprawdze jak tam jest
  • #14 4957741
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #16 4957986
    Michal19881
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 1015
    Pomógł: 57
    Ocena: 62
    Było chyba polecenie w konsoli odzyskiwania: reg fix czy coś w tym stylu, przywracało to to ostatnią zarchiwizowaną i działającą kopię rejestru.
  • #17 4958024
    grysek
    Poziom 19  
    Posty: 424
    Pomógł: 37
    Ocena: 10
    Cytat:
    Już rozumiem, bo ja wchodziłem tam do tej konsoli odzyskiwania systemu. Wszedłem teraz do instalacji systemu i co dalej? Gdy chce zainstalować system na partycji, to pojawia się komunikat, że instalowanie wielu systemów operacyjnych na jednej partycji nie jest zalecane, co robić? Kontynuować mimo to?


    Juz sprawdzilem:

    Najpierw sie ładuje płyta a potem
    ENTER>F8>wybierasz partycje i naciskasz "r"

    pozdro :|
  • #18 4958037
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #19 4958087
    mietekn
    Poziom 35  
    Posty: 1983
    Pomógł: 400
    Ocena: 161
    Podłącz dysk do innego komputera i nim przekopiuj albo wystartuj system (Linux LiveCd lub BartPE) z płyty.
  • #20 4958095
    grysek
    Poziom 19  
    Posty: 424
    Pomógł: 37
    Ocena: 10
    Najprościej by było zainstalować system od nowa chyba że masz tam jakies bardzo ważne rzeczy... przekopiuj pliki (ważne) na jakims innym kompie
  • #21 4958120
    mietekn
    Poziom 35  
    Posty: 1983
    Pomógł: 400
    Ocena: 161
    grysek: tego typu "pomoc" nie jest wskazana na forum.
  • #22 4958152
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #23 4958185
    grysek
    Poziom 19  
    Posty: 424
    Pomógł: 37
    Ocena: 10
    Cytat:
    No tak, ale dalej potrzebne jest hasło administratora, a niestety go nie pamiętam


    Ale hasło trzeba gdy naciskasz R zraz po załadowaniu płyty

    ENTER>F8>wybierasz partycje i naciskasz "r" - a tak nie powinno byc hasła
  • #24 4958254
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    #25 4958351
    lelekx
    Poziom 30  
    Posty: 1220
    Pomógł: 158
    Ocena: 90
    Nie obraź się, nie mam zamiaru Cię urazić. Ale czytając cały wątek mam wrażenie, że najlepiej zrobisz, gdy zaniesiesz komputer specjaliście. Dalszym machaniem na ślepo narobisz tylko dodatkowych szkód i nic więcej.
  • #26 4958373
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #27 4958441
    Andy74
    Poziom 25  
    Posty: 525
    Pomógł: 103
    Ocena: 24
    No zaraz... Piszesz, że w trybie awaryjnym działa, więc wiesz jak do niego wejść [F8]. W tym samym menu, gdzie wybierasz tryb awaryjny jest taka opcja jak "Ostatnia znana dobra konfiguracja" - czy jakoś podobnie nazwana. Próbowałeś z niej skorzystać?
  • #28 4958513
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #29 4962122
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik usunął pliki rejestru systemu Windows XP (nie istnieje Windows XP 2000) z katalogu HKEY, co spowodowało poważne problemy z działaniem systemu, m.in. brak paska startu i ograniczoną funkcjonalność. Próby naprawy obejmowały uruchomienie instalatora Windows XP i wybór opcji naprawy systemu (Recovery Console), jednak brak znajomości hasła administratora uniemożliwił skuteczne użycie konsoli odzyskiwania. Próbowano również przywracania systemu z poziomu narzędzia Przywracanie Systemu, które nie działało poprawnie. Użytkownik nie mógł skopiować ważnych danych na nośniki zewnętrzne (pendrive, płyta) z powodu błędów i braku wykrywania urządzeń oraz braku dostępu do internetu. Wskazano możliwość podłączenia dysku do innego komputera lub użycia środowisk ratunkowych typu Linux LiveCD lub BartPE do odzyskania danych. Próby wejścia w tryb awaryjny i użycia opcji "Ostatnia znana dobra konfiguracja" nie przyniosły efektu. Ostatecznie zalecano konsultację ze specjalistą, jednak użytkownik zdecydował się na reinstalację systemu, rezygnując z dalszych prób naprawy rejestru.
REKLAMA