Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić subwoofer i uzyskać bardzo niskie tony

spontan 26 Mar 2008 16:11 10098 16
  • #1 26 Mar 2008 16:11
    spontan
    Poziom 10  

witam,mam parę pytań odnośnie budowy subwoofera( pasywny),chce kupić obudowę na głośnik 25cm.Mam pytanie interesuje mnie głośnik na bardzo szerokiej gumie czy waszym zdaniem jest leprzy od takich na mniej szerszej?do tego chce kupić ten przetwornik żeby uzyskać same niskie tony w z wiazku z tym ,czy taki przetwornik zabiera coś mocy głośnikowi i czym mam sie kierować przy zakupie takiego przetwornika,głośnik chce kupić ok.120watt a i jaki mam kupić skoro na wieży pisze 6-8omh.POMOCY!!!

• Pomocny post
    #2 26 Mar 2008 16:38
    melisław
    Poziom 24  

Zacznijmy od tego ile masz kasy...
    Narazie nic nie kupuj bo tylko wywalisz pieniądze w błoto. To jak wygląda głośnik nie ma nic do trgo jak gra. Równierz moc nie ma zbyt wielkiego znaczenia (jedynie przy doborze wzmacniacza) I powiedz co to za wieża... Najlepiej jakby subwooer miał swój wzmacniacz (bo potrzebuje najczęściej trochę mocy) i odpowiadając, tak "zabiera moc" innym głośnikom. Nic samo z siebie pracować nie będzie, takie prawa fizyki... A obudowę liczy się specjalnie pod dany głośnik. A nie dobiera na podstawie średnicy... Poszukaj co to są parametry T-S a sam zobaczysz...

• Pomocny post
    #3 26 Mar 2008 16:39
    servgsm
    Poziom 23  

Żadnych przetworników!
    Dobry filtr czyli jakąś zwrotnice zrobić i to w zupełności starczy! A głośnik cóż... O niskim paśmie przenoszenia no bo jakby innaczej..

Pozdrawiam!

• #4 26 Mar 2008 16:47
    spontan
    Poziom 10  

Wieża JVC MX-J750R ,chce odłączyć subwoofer od wieży ten sub jest wbudowany w główną kolumnę i chce zrobić inny taki żeby leżał na podłodze i był widoczny głośnik

• Pomocny post
    #5 26 Mar 2008 18:07
    melisław
    Poziom 24  

servgsm napisał:
    Żadnych przetworników!

Przetwornik elektroakustyczny (w skrócie przetwornik) to głośnik :D hehe :) Powiedz ile masz kasy to się zobaczy... A i musisz wybierać głośniki które mają 8ohm... Ale zacznij od kasy to się zobaczy:) (pamiętaj że głośnik to tylko część kosztów)

• #6 26 Mar 2008 18:38
    spontan
    Poziom 10  

ogólnie chodzi mi oto też czy taniej mnie to wyniesie niż gotowy zestaw np:obudowa 100zł,głośnik 120zł,przetwornik 20zł =240zł i czy za taki gotowy sub bym zapłacił więcej o podobnych podzespołach

• Pomocny post
    #7 26 Mar 2008 18:45
    MasterKamil
    Poziom 14  

spontan napisał:
    głośnik 120zł,przetwornik 20zł ...

przetwornik to glosnik (przetwarza sygnal elektryczny na sygnal dzwiekowy ;) ) potrzebujesz: glosnik, obudowa, zwrotnica (aby glosnik gral tylko niskie tony). Polecal bym cos z Tonsila 20 lub 25 cm. W 240 zl napewno sie zmiescisz ;) Pozdrawiam

• Pomocny post
    #8 26 Mar 2008 19:09
    izbic
    Poziom 28  

Zacznijmy od tego, że subwoofer pasywny to bardzo kiepski pomysł lepiej zrobić aktywny. Musisz kupic głosnik i zrobić wzmaka z filtrem. Jeśli nie masz za wiele kasy, a zalezy ci na subie do muzyki to polecam Tonsila GDN 20/80/2 plus wzmacniacz irka na mostku TDA. Powiedz ile wynosi twój całkowity budżet i jaki pokój chcesz tym nagłośnić. Oczywiście dobrze byłoby wiedziec z jakimi kolumnami sub ma współpracować.

• Pomocny post
    #9 26 Mar 2008 19:12
    servgsm
    Poziom 23  

melisław napisał:
    servgsm napisał:
    Żadnych przetworników!

Przetwornik elektroakustyczny (w skrócie przetwornik) to głośnik :D hehe :) Powiedz ile masz kasy to się zobaczy... A i musisz wybierać głośniki które mają 8ohm... Ale zacznij od kasy to się zobaczy:) (pamiętaj że głośnik to tylko część kosztów)

Ale jak widze autor nie miał tu na myśli głośnika :D

Ja proponuje zrobić to po polsku i dobrze - na pięknej zwrotnicy.

• Pomocny post
    #10 26 Mar 2008 20:15
    melisław
    Poziom 24  

Powiedz ile masz kasy... I z czego mółbyś to zasilić... sub pasywny zawsze można po pewnym czasie rozbudować. Wydaje mi się że najtańsza obcja to ARN 226 07. Albo ARN 150 w bandpasie, gdzieś tam byłprojekt. Ale zależy co on ma wspomagać...

• #11 27 Mar 2008 07:03
    spontan
    Poziom 10  

a jak podłączyć aktywny sub pod wieże z tym żeby nie stracić żadnego wyjścia na kolumny?poza tym te wyjścia mają za dużą moc bym musiał podłączyć w miejsce słuchawek ale w tedy wyłączy sie wszystko!!!

• #12 27 Mar 2008 08:17
    kortyleski
    Poziom 40  

Z tego co widzę nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz...Nie znam modelu wieży, jeśli nie ma ona wyjścia sterującego subem, czeka cię budowa suba, dołożenie mu osobnego wzmacniacza oraz adaptora z wysokiego sygnału końcówek mocy w wierzy do niskiego na wejście wzmacniacza subwoofera.
    Niestety koszty rzędu 400 pln to norma przy takich konstrukcjach.

• #13 27 Mar 2008 10:07
    spontan
    Poziom 10  

JVC MX-750R to ta wieża!!!!!!!!!

• Pomocny post
    #14 27 Mar 2008 16:23
    melisław
    Poziom 24  

Ona ma wyjścia na sekcję niskotonową oddzielnie... W sumie jakbyś podłączał pod to jeden głośnik to może nawet mostek można by dać... chociaż nie, bo to trzeba by głośnik 12ohm. Może jakiś dwucewkowy głośnik... Ale nie ma co gdybać, odezwij się w końcu ILE MASZ KASY!!! Bo bez tego to ci nic nie doradzimy...

• #16 29 Mar 2008 10:46
    izbic
    Poziom 28  

Za tę kasę proponuje suba aktywnego (bardziej przyda sie w przyszłości) na Tonsilu 20/80/2 i do tego wzmacniacz na 2x TDA ewentualnie jakis z Matronixa.

• #17 29 Mar 2008 10:52
    melisław
    Poziom 24  

Musiał byś tylko dodać układ który przystosuję wysokopoziomowy sygnał z wieży do sygnału który potrzebuje wzmacniacz.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME