Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Flatron F700B-wąski poziomy pasek

Patryk_1982 28 Mar 2008 16:00 2712 6
  • #1 28 Mar 2008 16:00
    Patryk_1982
    Poziom 9  

Witam mam problem z monitorem LG Flatron F700BJ-ALEUE (Chassis CA-131) na dole ekranu po paru minutach użytkowania pojawia się bardzo wąski poziomy pasek, który przesuwa się w górę i w dół ekranu. Do tego czasami zauważalna jest próba samoistnego zwężenia ekranu w poziomie- przypominająca oddziaływanie zakłóceń na ekran. Objawy przypominają zaburzenia przenoszone drogą przewodzoną. Po przestawieniu monitora w inne miejsce problem dalej się pojawia, więc raczej nie jest to powodem- chociaż można mówić o zakłóceniach mający skutek wewnątrz monitora. Autorozmagnesowanie nie wpływa na wyżej przedstawiony problem. Czy ma kto jakiś pomysł co może stanowić problem.

0 6
  • #2 29 Mar 2008 14:06
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Wymień elektrolity w układzie odchylania pionu i Popraw zimne luty przy układzie i wtyku cewek.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 30 Mar 2008 21:03
    wroona
    Poziom 23  

Obtutuj okolice układu odchylania V. Flatrony cierpią na całą mase zimnych lutów.

0
  • #4 02 Kwi 2008 12:44
    Patryk_1982
    Poziom 9  

Dzięki za małą podpowiedź, ale za bardzo nie wiem gdzie znajdują się elektrolity w układzie odchylania cewek w pionie i poziomie. W monitorze znajdują się dwie płyty: jedna główna, druga tuż przy lampie kineskopowej. Domniemam, że chodzi o tą pierwszą płytę główną- gdzie znajduje się przetwornica? dariuszm2 – dlaczego akurat elektrolity w układzie odchylania pionu- jeżeli problem jest w poziomie?

0
  • #5 03 Kwi 2008 23:58
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Dlaczego pion - ponieważ jak Zauważyłeś pasek "który przesuwa się w górę i w dół ekranu" - a za to odpowiada układ odchylania pionu.
    Pozdrawiam.
    ps.
    a może lepiej serwis?

0
  • #6 04 Kwi 2008 13:51
    Patryk_1982
    Poziom 9  

masz rację odnośnie tej cewki...przejrzę zimne luty- tylko ciężko mi wydzielić obszar odpowiedzialny za odchylanie pionu- bez serwisówki. Jedyną jaką znalazłem to na torentach- ale brakuje Seed_ów więc jakoś bez niej muszę sobie poradzić. A co do serwisu- to raczej się nie opłaca- wolę sam pogrzebać- jest większa przyjemność. Oczywiście bez oscyloskopu ciężko znaleźć przyczynę, szczególnie gdy ona nie zawsze występuje.

0
  • #7 04 Kwi 2008 15:54
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Układ od pionu to układ na płycie stojący (w obudowie jak tranzystor) z 7 nogami - jakiś TDA.... Znajdź go i Wymień elektrolity dookoła niego.
    Pozdrawiam.

Przeniosłem z "Monitory". [Mirek Z.]

0