Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka SIEMENS SF25261 -nie pompuje wody

28 Mar 2008 16:31 18970 21
 • Poziom 12  
  Witam .Mam problem ze zmywarką.Wszystkie węże łącznie z wężem zasilającym w wode .Podejrzewam uszkodzenie elektro-zaworów ,lub pompy ,czego nie jestem pewien.Proszę o schemat elektryczy ,,oraz jeśli ktoś posiada to schemat budowy tej zmywarki.Proszę o radę i pomoc w naprawie tego wspaniałego urządzenia.Pozdrawiam i dziękuję ,będę wdzięczny jeżeli ktoś mi pomoże.
 • Użytkownik obserwowany
  "nie pompuje wody"
  Ale nie pobiera ?,czy nie wypuszcza?? bo pompa jest tylko do wypuszczania.
  Jeśli chodzi o nabieranie wody ,to zeczywiście mogą to być elektro zawory, lub masz slabe ciśnienie wody.
 • Poziom 12  
  Rzzeczywiście ,masz rację ,niezbyt precyzyjnie określiłem usterkę.Przyznaję-nie wiedziałem o tym że pompa wypompowuje-dzięki za uwagę.Zmywarka nie pobiera wody Jak sprawdzić czy elektro-zawory są dobre.Jeśli chodzi o ciśnienie to mam dobre (4 atm.) Dzięki za podpowiedz.Pozdrawiam

  Dodano po 2 [godziny] 25 [minuty]:

  Sprawdziłem,zawory są sprawne zmywarka załącz się, wyświetlacz pracuje a to ustrojstwo dalej nie pobiera wody. Ponawiam prośbę o schemat el.- o ile ktoś posiada.Dziękuję.

 • Specjalista AGD
  Witam.
  Na spodzie zmywarki nie masz przypadkiem wody? Jeśli tak to ją usuń bo być może zadziałał Ci "Aqua stop"
 • Użytkownik obserwowany
  Być może że jest to aqua stop, ale ja bardziej stawiam na programator, lub pompę ,która wydala wodę.
 • Poziom 12  
  Witam .Problem nadal istnieje,na spodzie zmywarki jest sucho,mikro wył.od agua-stopu jest sprawny,wiec agua-stop chyba nie blokuje pobierania wody ,przeczyszczone są sitka przed elektro-zaw.(pobierania wody).Na dole pod płaszczem wodnym są dwa elektro-zawory,jeden po podaniu napięcia z zewnącz -pracuje,natomiast drugi nie reaguje .dokładnie nie wiem do czego służą ,(podejrzewam że pierwszy z lewej do wpuszczania a drugi do wypompowania wody.nie wiem w którym miejscu szukać hydrostatu i jak ewentualnie sprawdzić programator.Rozpisałem się (wybaczcie),ale pierwszy raz mam do czynienia z tym mebelkiem.Mam jeszcze tylko jedno pytanie-podejrzanie wygląda coś co przypomina dwie diody LEDw kolorze ciemnego fioletu ,umieszczone na małej płytce tekstolitowej i włożone do małej niszy w dnie obudowy.Zastanawia mnie to że jeden element ma 14kΩ ,a drugiego nie da się zmierzyć (ponad 200mΩ)i przy pomiarze oporność dziwnie spada .POZDRAWIAM wszystkich którzy mi pomagają .
 • Użytkownik obserwowany
  No i Chyba wszystko jasne ,jezeli 1 elektrozawór nie jest sprawny (spalone uzwojenie) to elektronika nie pozwoli na poprawną pracę zmywarki.
  A jeżeli chodzi o te diody , to będą to chyba diody IR(podczerwień) jedna nadaje ,druga odbiera.Myślę że cprawdzają one stan wody tzn. ile jest wody w zmywarce.Jeżeli masz możliwość to wymień elektrozawór ,i powinno być po sprawie.
  Pozdro.
 • Poziom 12  
  Mam nadzieję że to tylko ten zawór narobił zamieszania i po wymianie zmyw. zacznie działać.Nie mam takiego zaworu,jutro kupię.Będę w kontakcie.Pozdrawiam.
 • Użytkownik obserwowany
  Jestem pewien ,ze to proc. sterujący ,bo to jest główny kontroler i wydaję mi sie że, to elektrozawór świruje
  Analogicznie elektronika sprawdza podzespoły ,i nie dopuszcza do ,uszkodzenia zmywarki.
  Nie jestem expertem ,ale sądze ,że to elektrozawór.
 • Poziom 12  
  Na zawór trzeba czekać do dwóch tygodni (i kosztuje sporo jak na takie nico ,w porównaniu z innymi częściami).Próbowałem zastąpić go innym żeby elektronika dostała sygnał o jego sprawności,nic z tego ,dalej to samo ,zmywarka nie rusza.
 • Użytkownik obserwowany
  Sprawdz rezystancję innych zaworów , i dobierz odpowiednią cewkę jakąkolwiek i zobacz co się będzie działo.
 • Poziom 12  
  Tak właśnie zrobiłem.Rezyst. cewki tego drugiego zaworu jest prawie identyczna jak ta, którą wykorzystałem do próby (różnica kilkunastu Ω,co nie powinno wydatnie wpłynąć na elektronikę).Co jeszcze można sprawdzić oprócz programatora.
 • Użytkownik obserwowany
  No ale, co się dzieje jak podpinasz inną cewkę???
 • Poziom 12  
  Zmywarka zachowuje się tak samo jak przy tej orginalnej (spalonej).Na stykach tego zaworu brak napięcia,co pewnie wskazuje na to ,że po drodze jeszcze coś jest padnięte?.
 • Specjalista AGD
  Jak jest programator elektroniczny to triak od elektrozaworu trzeba sprawdzić.
 • Poziom 12  
  Elektroniczny,ale sęk w tym ,że nie mam schematu programatora ,a na piechotę szukać(aż tak nie jestem w tym dobry)będzie problem.
 • Specjalista AGD
  Triaków nie będzie dużo dasz radę.
 • Poziom 12  
  Mam rozumieć że on jest w programatorze.
 • Poziom 12  
  To potrwa ,zanim się do niego dobiorę.
 • Użytkownik obserwowany
  To chyba nie będą triaki.
  Zobacz po ścieżkach, czy przypadkiem nie ma bezpiecznika ,lub rezystora o impedancji okolo 10 om.Miałem przypadek że, był bezpiecznik SMD!
 • Poziom 12  
  Witam po dłuższej przerwie . Przepraszam że nic nie pisałem,(sprawy osob.) Wracając do mojej zmyw-przepalone były dwa oporniki i triak -smd,w zasilaczu programatora.niestety zmyw. dalej uparcie nie startowała.Straciłem cierpliwość i wezwałem serwisanta .Okazało się że padł główny procesor.Serwis nie bawi się w naprawy programatorów tym bardziej w wymiany elementów.Jednak udało mi się poprosić pana z serwisu o próbę wymiany procesora.Wymienił procesor i to był strzał w dziesiątkę-zmyw. pracuje jak przed awarią.Przez to moje grzebanie pewno zaoszczędziłem parę złotych bo nowy programator kosztuje 470zł a ja w sumie straciłem o wiele mniej. Dziękuję wszystkim za pomoc ,pozdrawiam.:D