Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze stacyjką w mercedesie C 202 kluczyk plastikowy

grzegorzpiotrowski77 29 Mar 2008 17:31 3257 7
  • #1 29 Mar 2008 17:31
    grzegorzpiotrowski77
    Poziom 13  

Mam problem ze stacyjką w 202 ,kluczyk jest przyjmowany do pierwszej pozycji czyli odblokowanie kierownicy i dalej nie można przekręcić. Czy ktoś może miał już taki przypadek? W kluczykach poprawiłem już wszystkie luty i nic prawdopodobnie problem tkwi w samej stacyjce, Może ma ktoś namiary do osoby która naprawia takie stacyjki ?

0 7
  • #2 29 Mar 2008 18:50
    Doran
    Poziom 14  

kluczyk typu scyzoryk ? jeśli tak problem tylko z mechaniką stacyjki

0
  • #3 29 Mar 2008 18:54
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przecież pisze że plastykowy

0
  • #4 30 Mar 2008 10:25
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Jeżeli blokada puszcza, to kluczyk jest rozpoznany, i problem leży raczej po stronie stacyjki. Rozebranie jej to nie jest wielki problem - może akurat coś znajdziesz samodzielnie. To jakiś mechaniczny problem, gdyż dalej jak pozycja kluczyka "większa jak zero, mniejsza jak jeden" żaden elektronicznej blokady nie ma. To "większe jak zero mniejsze jak jeden" znaczy, że po włożeniu kluczyka do stacyjki, jeżeli nie zostanie rozpoznany to można go obrócić troszkę dalej jak z pozycji spoczynkowej, ale nie jest to pełna pozycja "radiowa".

0
  • #5 30 Mar 2008 12:14
    grzegorzpiotrowski77
    Poziom 13  

Stacyjkę rozbierałem, czyściłem bo wewnątrz było od groma kużu i oczko od podczerwieni było zabrudzone, przelutowałem też ścierzki do których był dostemp , faktycznie jest blokada mechaniczna zezwalająca na dalsze przekręcenie kluczyka (cewka odryglowująca blokadę) i na nią nie ma zasterowania (-) zasilanie dochodzi , podając (-) na cewkę mogę przekręcić w położenie rozruchowe i zasterować rozrusznikiem ale i tak silnik nie odpali bo nie ma zezwolenia z (EZS) stacyjki dla sterownika silnika czyli problem leży jak by w pamięci EZS

Proszę poprawić błędy w poście. goldwinger

0
  • #6 30 Mar 2008 18:09
    mr-perch
    Poziom 28  

Myślę, że ASO wyleczy ten problem. Problem tylko, że zaboli finansowo.

0
  • #7 30 Mar 2008 19:01
    Gerri
    Spec od Mercedesów

grzegorzpiotrowski77 napisał:
    kluczyk jest przyjmowany do pierwszej pozycji czyli odblokowanie kierownicy i dalej nie można przekręcić.

Zrozumiałem z tego, że blokada jest zwalniana.
    Chyba źle zrozumiałem...

0
  • #8 04 Kwi 2008 17:46
    grzegorzpiotrowski77
    Poziom 13  

stacyjka wymieniona na nową temat zamykam.

1