logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zamiennik dla układu SN75c1168 w projekcie Ethernet 100Mbps

Sony-5 30 Mar 2008 16:44 1089 6
REKLAMA
  • #1 4973335
    Sony-5
    Poziom 10  
    Posty: 16
    Witam, chce wykonac projekt podobny do tego http://www.holmea.demon.co.uk/Ethernet/EthernetRx.htm tylko na 100Mbps. Problem z ukladem SN75c1168, w Polsce nie dostepny i nie wiem czy wyrobi sie z wieksza predkoscia - nie czytalem dokladnie dokumentacji, bo po co jak i tak nie dostane takiego ukladziku.
    Czy ktos wie moze czym zastapic ten scalak?
  • REKLAMA
  • #2 4986411
    me_super
    Poziom 29  
    Posty: 1692
    Pomógł: 1
    Ocena: 44
    Sony-5 napisał:
    Witam, chce wykonac projekt podobny do tego http://www.holmea.demon.co.uk/Ethernet/EthernetRx.htm tylko na 100Mbps. Problem z ukladem SN75c1168, w Polsce nie dostepny i nie wiem czy wyrobi sie z wieksza predkoscia - nie czytalem dokladnie dokumentacji, bo po co jak i tak nie dostane takiego ukladziku.
    Czy ktos wie moze czym zastapic ten scalak?


    No dobrze, ale jaki jest sens skoro można zastosować gotowy uklad + transformatorek? To byłoby dobre 15-20 lat temu ale nie teraz.
  • REKLAMA
  • #3 4987045
    elektryk
    Poziom 42  
    Posty: 11029
    Pomógł: 439
    Ocena: 241
    A po co Ci przepustowość 100Mbps? Przecież żadnym tanim procesorem jej nie obsłużysz, a te lepsze (32bit) od razu mają ethernet w scalaku albo interfejs do jakiegoś PHY.
  • REKLAMA
  • #4 4988856
    Sony-5
    Poziom 10  
    Posty: 16
    Chcę zbudować taki układ aby działał podobnie jak hub - rozgłaszał dane(ale nic nie wysyłał) pojawiające się na lini między dwoma urządzeniami(A i B) używające ethernetu 100Mbps. Mogę kupić huba i po problemie lecz miedzy urządzeniem A i B nie może być nic wpięte szeregowo.
    Więc mam wpięte 2 przewody(przez rezystor 1k aby nie zakłucać transmisji) w linie nadawczą od urządzenia A i co dalej? jak ten sygnał przerobić na bardziej cyfrowy?
  • REKLAMA
  • #5 4990682
    elektryk
    Poziom 42  
    Posty: 11029
    Pomógł: 439
    Ocena: 241
    Sony-5 napisał:
    Chcę zbudować taki układ aby działał podobnie jak hub - rozgłaszał dane(ale nic nie wysyłał) pojawiające się na lini między dwoma urządzeniami(A i B) używające ethernetu 100Mbps. Mogę kupić huba i po problemie lecz miedzy urządzeniem A i B nie może być nic wpięte szeregowo.
    Nie rozumiem opisu, a jaki cel przyświeca temu żeby konstruować taki układ? A czemu ten HUB tam nie może być zainstalowany?
  • #7 4998591
    Sony-5
    Poziom 10  
    Posty: 16
    elektryk napisał:
    Sony-5 napisał:
    Chcę zbudować taki układ aby działał podobnie jak hub - rozgłaszał dane(ale nic nie wysyłał) pojawiające się na lini między dwoma urządzeniami(A i B) używające ethernetu 100Mbps. Mogę kupić huba i po problemie lecz miedzy urządzeniem A i B nie może być nic wpięte szeregowo.
    Nie rozumiem opisu, a jaki cel przyświeca temu żeby konstruować taki układ? A czemu ten HUB tam nie może być zainstalowany?

    Nie moge zastosować huba, układ ma na celu diagnozowania pakietów które są wysyłane przez dany komputer lub inne urządzenie. Aby wpiąć huba musiałbym przerwać połączenie, a jest to niedopuszczalne i nie zdiagnozuje poprawnie pakietów które latają w sieci.
    Można by wpiąć huba na stałe, ale takich miejsc gdzie trzeba by wpiąć jest naprawde dużo. Więc o hub odpada:|
    Wymyśliłem aby porobić takie rozdzielacze lan gnazdko(A)--gniazdko(B)--wtyczka(C) gdzie normalnie sygnał będzie przechodził przez A do C, a w B będe mógł się wpiąć właśnie takim receiverem(przez opornik aby nie zakłucić normalnej transmisji), realizacja zatrzymała się właśnie na tym odbiorniku. Myślałem by też wzmocnić sygnał i wpuścić go na komputer(jako lan).

Podsumowanie tematu

✨ Autor projektu chce zbudować układ do monitorowania transmisji Ethernet 100Mbps między dwoma urządzeniami bez ingerencji w linię transmisyjną, działający podobnie do huba, ale bez możliwości wpięcia huba szeregowo. Problemem jest brak dostępności układu SN75c1168 w Polsce oraz niepewność co do jego działania przy 100Mbps. Propozycje odpowiedzi wskazują, że współczesne rozwiązania wykorzystują gotowe układy z transformatorkami lub wbudowane interfejsy Ethernet w procesorach 32-bitowych. Autor planuje zastosować rozdzielacz LAN z rezystorem 1kΩ do podłączenia odbiornika sygnału, który ma przetworzyć sygnał analogowy na cyfrowy do dalszej analizy pakietów. Dyskusja podkreśla trudności w realizacji takiego układu bez zakłócania transmisji oraz brak prostych zamienników dla SN75c1168 w kontekście 100Mbps.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA