Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vectra 2.0i '92 automat problem z silnikiem ( check engine )

mefistofilos 02 Apr 2008 13:29 1638 1
    mefistofilos
    Level 28  
    Witam! Posiadam Opla Vectrę 2.0i z 1992 roku ze skrzynią automatyczną. Wczoraj kiedy jezdzilem po miescie zaczela zapalac mi sie kontrolka check engine. Skrzynia ma tryb sportowy i zwykly. Na początku biegi na trybie normalnym zmienialy sie prawidlowo ( przy ok 2.5 tys obrotow ), teraz cos sie stalo, ze non stop skrzynia zachowuje sie jak przy trybie sportowym. Zdaza sie ze na 2 ( dwojce ) potrafi przeciagnac do 6 tys obrotow ( przy czym osiagam predkosc ok 120 km/h ). Nie wiem co sie dzieje... Czasami zdaza sie tak jakby "mulil" przy dodaniu gazu. Czasami jest tak, ze nie rusza z 1 tylko z 2 albo 3. Prosze o poradę, co moglo sie stac ( dla ulatwienia dzisiaj moj brat jezdzil do serwisu, powiedzieli ze nie maja programu do tego silnika zeby odczytac bledy ale po dluuuuugich namowach odziwo go znalezli. Powiedzieli, ze jest cos nie tak z "kostką znajdującą sie nad silnikiem wielkosci mniej wiecej 5x5 cm przy samym wlocie powietrza do silnika oraz "komputerem" znajdujacym sie przy wylocie od filtra powietrza. )

Z góry dziękuję za pomoc Panowie ( i Panie oczywiscie jesli takie sie beda udzielac ). Naprawdę zalezy mi na szybkim rozwiązaniu problemu.

PS: jesli ktos się orientuje proszę podac nazwy tych podzespolow, ewentualny koszt i miejsce gdzie moge je kupic ( bo oczywiscie brat nie zapamietal nazwy ).
    W serwisie powiedzieli ze nie maja takich czesci ( nie byl to autoryzowany serwis Opla )

Pozdrawiam,
    mefistofilos

PS2: mieszkam w rejonach bialegostoku, lomzy, wysokiego mazowieckiego, zambrowa w wojewodztwie podlaskim. Jesli bede musial gdzies jechac to tylko w te rejony bo nigdzie dalej nie dojade. Zajezdze silnik przy takich obrotach i predkosci ( co do predkosci to mozna sie zabic, zeby wrzucil 5 ( bo to automat 5 biegowy ) musialem sie rozpedzic do 170 :/ )
    turboo_2607
    User under supervision
    Kolego poszukaj na szrocie komputerka skrzyni, podmień go i sprawdź jak się będzie auto zachowywało. Jeśli zacznie jeździć normalnie (chyba najpierw trzeba skasować inspekcje) to poprostu go wymień (zostaw swój w rozliczeniu to wyjdzie Ci taniej).

Nie znam sie na automatach OPLI ale w BMW E32 735 jak max bieg to była 2 to właśnie tak zrobiłem. Auto jeździ do dziś, ale nie pod moją nogą.