Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

atlantel 5504

02 Kwi 2008 14:06 3499 5
  • Poziom 12  
    witam!

mam maly problemik ze wskazanym aparatem.generalnie pracowal bez zarzutu,i w sumie nadal tak jest,z tym ze sygnal dzwonienia jest bardzo cichy.piezo podmienione na inne,niestety bez rezultatu.reaguje na przelaczanie HI-LO z tym ze na LO jeszcze bardziej cichnie.zamiast normalnego sygnalu dzwonienia,slychac tylko szybkie pykanie glosniczka,dajace sie uslyszec w ciszy w bliskiej odleglosci od aparatu.

dzwonek jest na utc31002,i wstepnie sadze z moze poszedl sie pasc,lecz za wszystkie cenne wskazowki bede zobowiazany.bc moze ktos posiada note do tego ukladu,lub schemat tegoz aparatu,gdyz ciezko znalezc takie informacje.schematy sa od innych modeli (byc moze pasuja) a nota do ukladu na platnych stronkach,a spotkalem temat na elektrodzie zie ktos komus uzyczyl takiej notki,ale niestety nie umiescil jej na forum.

pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam!
    Na wejsciu tego układu jest zenerka na 27V może ona przywiera.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 12  
    wstepnie dziekuje,na pewno sprawdze.

edit:

witam!wstepne ogledziny wykonane.
    nie wiem o prawda czy odpowiednio je wykonalem,lecz oto co stwierdzilem:

w stanie czuwainia,na nozce diody zenera,po stronie ukladu jest ok.101 V,podczas gdy na drugiej nozce jest 92V

w czasie dzwonienia,po stronie ukladu jest 147V,natomiast na drugiej nozce jes 115V.

na wyjsciu glosnika 15mV

wydaje mi sie ze powinna obcinac 27V,lecz wpieta w ulad,zapewne zachowuje sie inaczej.

bardzo prosze o sugestie
  • Poziom 30  
    UTC31002 czy KA31002 to to samo. Zobacz schemat np. Atlantela 5502.

Zenerkę należy wylutować i zmierzyć poza układem czy zachowuje się jak na diodę przystało i nie ma zwarcia. Jak sprawna to bardzo prawdopodobne że leży układ (o ile nie ma żadnych przerw na druku czy urwanych lutowań elementów).

Możesz jak masz zasilacz około 20V to możesz układ sobie na biurku zasilić i testować. Notka do układu UTC31002 jest bez problemu w necie dostępna - pierwszy link w googlach za friko więc proszę nie ściemniać ;)
    http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/U/T/C/3/UTC31002.shtml

PS. obwód dzwonienia to osobny obwód więc pomiar się robi względem anody właśnie tej diody zenera podczas dzwonienia.
  • Poziom 12  
    ehh,doswiadczenie robi swoje,byc moze nieopatrznie przeoczylem.w kazdym razie bardzo dziekuje za naprowadzenie.

dioda wylutowana,sprawdzona.niestety jest ok,lecz dla pewnosci wstawilem nowa,efekt bez zmian.poprawilem luty wokol ukladu i pobliskich elementow,lecz i to nie dalo rezultatu.

wobec tego,skupie sie na znalezieniu ukladu i wymianie.
  • Poziom 10  
    Witam
    Pozwolę sobie skorzystać z tego tematu, żeby nie robić dodatkowych na forum. Otóż też mam ten telefon i bardzo drażni mnie dzwięk jego dzwonka (szczególnie nad ranem jak się jeszcze śpi). Czy można go jakoś ściszyć?(suwak cały czas jest na LO) A jeśli nie, to czy można by go zamienić na jakiś inny dzwonek? Proszę o poradę.
    pozdrawiam