Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczny wylacznik diody led

maneks 02 Kwi 2008 16:56 2204 9
  • #1 02 Kwi 2008 16:56
    maneks
    Poziom 10  

Witam
    Mam taki problem jak w podanym linku
    http://groups.google.com/group/pl.misc.elektr...?lnk=st&q=czujnik+ruchu++led#b2c483f444927713

czy ktos spotkal sie z tym czy ewentualnie ma pomysl jak to rozwiazac
    Myslalem aby wylacznik dac na przewod fazowy a zaraz za nim np rezystor duzej mocy ktory bedzie symulowal obciazenie
    Tylko nie wiem czy to sie sprawdzi
    Najlepiej by bylo - tak mi sie wydaje zastosowac przekaznik ktory by zwieral obwod - ale jaki przykaznik jak to wszystko spiac to nie mam pojecia ..

Ma ktos jakies sugestie

pozdrawiam
    Mariusz

0 9
  • Relpol
  • #2 02 Kwi 2008 20:56
    bogdand
    Poziom 17  

Wydaje mi się , że kupiłeś nieodpowiedni czujnik gdzie obciążenie wpina się szeregowo z nim. Miałem ten sam problem z wentylatorem o mocy 12W i niestety to nie zdało egzaminu . Moim zdaniem powinieneś wymienić go na inny z załączaniem obciążenia przez przekaźnik.

0
  • Relpol
  • #3 02 Kwi 2008 22:13
    Moulder
    Poziom 23  

Ewentualnie niech czujnik włącza przekaźnik, a przekaźnik lampy LED. Prąd płynący w pozycji WYLĄCZONE nie będzie pewnie na tyle duży żeby włączał przekaźnik.

0
  • #4 02 Kwi 2008 23:52
    bonanza
    Spec od Falowników

A co chcesz zyskać?
    Rozumiesz chyba, że czujnik non stop pobiera z sieci moc porównywalną z mocą zasilającą diodę (bo dioda nie gaśnie). Więc największą oszczędność da wywalenie tego czujnika. Daj diodę LED albo neonówkę i niech świeci na okrągło. Chyba, że światło nie da ci spać. :idea:

0
  • #5 03 Kwi 2008 10:17
    maneks
    Poziom 10  

Juz wyjasniam w czym rzecz
    kupilem takie lampki do schodow
    http://allegro.pl/item308974905_mega_promocja_oprawa_diodowa_led_3_oswietl_schody.html

do tego dwie czujki ruchu tego typu jedna zamontowana na dole tzn przy wchodzeniu na gore na pietro a druga zamontowana przy schodach np gdy schodzi sie na dol

http://allegro.pl/item305918590_mega_promocja_czujnik_ruchu_i_dzwieku_adma.html

Dzialac to mialo tak ze w nocy idac po schodach na dol badz w gore automatycznie zapala sie swietlowki diodowe przy schodach w efekcie ja ani zadno z moich dzieci nie zaliczy "gleby" schodzac po schodach

Wydaje mi sie ze rozwiazanie z przekaznikiem bedzie optymalne a prad pobierany przez przekaznik bedzie znikomy

Pozdrawiam
    Mariusz

0
  • #6 09 Kwi 2008 09:28
    maneks
    Poziom 10  

NIestety "patent" z przekaznikiem nie przeszedl testow przekaznik odrazu sie zalacza czyli kicha

Moze ma ktos pomysl jak to obejsc
    Jakies mini uklad z przekaznikiem

pozdr
    m.

0
  • #7 09 Kwi 2008 20:33
    bogdand
    Poziom 17  

A może zamiast ruchowego po prostu zastosuj zmierzchowy. Ledy i ich pobór prądu jest niczym w porównaniu ze zdrowiem Twoich bliskich. Zresztą ileż mogą one pobrać tego prądu w ciągu nocy i w ciągu okresu rozliczeniowego z ZE.

0
  • #8 09 Kwi 2008 23:07
    Radzich
    Poziom 12  

Witam

Czy sprawdzałeś działenie czujnika ruchu pod opciążeniem.
    Czy aby napewno jest sprawny.
    Jaki zastosowałeś przekaźnik na jakie napięcie ?

0
  • #9 10 Kwi 2008 21:42
    bonanza
    Spec od Falowników

Zamiast przekaźnika należy zastosować stycznik np. MSM-1 z cewką na 230V. Prawdopodobnie prąd jałowy czujnika nie będzie w stanie go załączyć. :D:idea:

0
  • #10 14 Kwi 2008 11:44
    maneks
    Poziom 10  

WItam
    Sprawdzalem czujnik pod obciazeniem i z zarowka 60W dziala OK
    Zastanawiam sie czy czasem nie zastosowac wylacznika czasowego ktory np o 11 zapali te diody na schodach a o 6 wylaczy je

Chociaz zdecydowanie lepiej by bylo zeby zastosowac wylacznik automatyczny z czujnikiem ruchu
    Jest oczywiscie mozliwosc podlaczenia do czujki 3-przewodowej ale trzeba bedzie cianne kuc a to mi sie nie widzi szczegolnie

Pozdrawiam

0