Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Cordoba 1,6 benz. 94 r. - chłodzenie

04 Apr 2008 13:14 4071 24
  • Level 17  
    W Seacie Cordoba 1,6 benzyna rocznik 1994 ma problem z zbiornikem wyrównawczym i poziomem płynu w nim.
    Samochód syn niedawno kupił dolał płynu na stan max po przejechaniu jakś 50km poziom znika ze zbiorniczka trzeba znów dolać około 0,8l. Zdarzyło się to już drugi raz i nie wiem czy to tak cały czas będzie.
    Nie jestem fachowcem ale czy to pompa może robić lub może uszczelka pod głowicą lub sama głowica .
    Jak to wyeliminować.
  • Level 14  
    witam jedyne wyjście to wjechać na kanał odpalić i zaobserwować czy nie ma wycieków a potem zobaczyć czy woda nie leci z wydechu ze spalinami
  • Level 30  
    Uszczelka pod głowicą.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    za duży ubytek jak na wyciek który zdążyłby odparować, wyciek na kolektor odpada wyczułoby się zapach
    Płyn w oleju?
    Kopci na biało?
  • Level 17  
    Uszczelka w korku jest dobra przy odkręcaniu robi się podciśnienie nawe wylatuje płyn przez odpowietrzenie.
    Ja nie znam się aż tak ale po mojemu to pompa wodna lub uszczelka pod głowicą ale jak to ograniczyć żeby na 100% to było to.
    Co do wycieku to na kanale sprawdze.
    Płyn ubywa nawet jak stoi samochód ale gdzie to znika.
  • Level 32  
    100 % głowica do remontu , wymiana uszczeleczki się kłania
  • Level 17  
    100% głowica a może 100% pompa
  • Level 10  
    Zaczynając szukania wycieku trzeba po pierwsze zerknąć na nagrzewnice pod deską rozdzielczą,jeśli tam jest sucho trzeba patrzeć dalej po rurze
    -zerknąć na olej czy płyn nie przedostaje sie przez uszczelkę pod głowicą do silnika.Zawsze trzeba zaczynać od mało inwazyjnych i prostych rzeczy
  • Level 17  
    Jakby plyn do auta uciekal to mialby juz dawno jezioro pod nogami.Jezeli auto lekko odpala np.rano po dluzszym postoju to plyn nie gromadzi sie w cylindrach.Zobacz czy podczas pracy silnika ida babelki w zbiorniczku wyrownawczym.
  • Level 17  
    W zbiorniku wyrównawczym po odpaleniu płyn się podnosi np. z minimum na max. Z nagrzewnicy w kabinie też nie cieknie.
    Do oleju płyn się nie dostaje.
    Samochód jak zimny dobrze odpala.
    Najgorsze że nie widać że coś cieknie.
    Z rury wydechowej leci woda, ale chyba tak jest jak samochód stoi na dworze przy odpalaniu.
  • Level 16  
    sprawdż nagrzewnice jeśli płynu ubywa też podczas postoju wykluczyłbym uszczelke pod głowicą
  • Level 17  
    Plyn w zbiorniczku moze sie podniesc,ale jezeli nie wylatuje to oki.mnie jak sie termostat zablokowal to walilo ze zbiorniczka falami.Jezeli tylko sie podnosi,a nie ma babelkow to nie masz sie czym martwic.
  • Level 17  
    Syn zamiast płynu dolał wody i się uspokiło nie ubywa
    Co to znaczy że będzie ok czy nie będzie ok.
    Na razie jest ok ale jak na długo.
    Co w takiej sytuacji robić?
    Nie będzie ok.
    Masz nieszczelność w układzie
    A może był tak zapowietrzony...ogrzewanie działało? Mało prawdopodobne ale ja raz miałem taki przypadek, zero wycieków, brak śladów oleju w wodzie i odwrotnie, palił na raz... Tylko te o,8 l na 50 km...ile razy tak było dolewane, ile dolano wogóle płynu/wody?
  • Level 17  
    Dolewano tylko płyn w sumie dolano od samego początku
    1. raz 1,5litra płynu
    2. raz 0,8litra płynu
    3. raz 08litra płynu
    4. raz 1litr wody destylowanej
    Teraz nic nie ubywa i jak na razie jest ok.
    Płyn był orginalny nic nie rozcieńczany może ta woda destylowana na koniec pomogła i wszystko się odetkało i powietrze zeszło.
    Jak na razie jest ok ale nie wiem co robic chyba jeździć trzeba i sprawdzać.
    Na samym początku przed dolewaniem nie działało ogrzewanie wcale,
    ale powodem był brak płynu.
    Teraz działa cały czas ogrzewanie. Takiego przypadku jeszcze nie miałem z samochodem. Na razie tak zostawiam i zobacze jak będzie.
  • Level 18  
    Gość dolał 4,1 litra,to przecież za dużo.Gdyby nie miał jakiegoś wycieku musiałby już przegrzać silnik.Powodem naprawy usterki może być pompa wody.Wiadomo co potrafi zrobić,nagle może zniknąć płyn,a po dolaniu znowu trzyma jakiś czas.Proponuje przyjrzeć się pompie czy nie cieknie dołem.
    Pozdrawiam Janusz.
  • Level 17  
    Zgadza się tyle było dolane ale nie od razu w miesiącu może trochę przesadziłem ale w sumie na pewno to ze 3litry.
    Chyba że sam płyn dolewany powinien być rozcieńczony bo bez rozcieńczenia bardzo szybko wyparowuje przy temperaturze.
    Teraz jak jest z wodą to nic nie ubywa jak na razie.
  • Level 18  
    Płyn nie odparowuje na szczelnym układzie.Możliwe że przed zakupem samochodu ktoś coś robił z układem chłodzenia(mówił pan że nie grzało w samochodzie)i dopiero teraz układ się odpowietrzył.Myśle że czas pokaże.
    pozdrawiam Janusz
  • Level 17  
    Jak na razie jest wszystko ok syn zrobił ze 120km i nic się nie dzieje.
    Płyn jest cały czas, nic nie trzeba dolewać. Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie.
    Pozdrowienia Piotr.
  • Level 1  
    U mnie też ubywa płyn zmieniłem nawet korek do zbiorniczka,od kilku dni gdy go odpalam przez kilka sekund zachowuje sie tak jakby nie palił na wszystkich świecach .Proszę o podpowiedż co to może być.