Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung RT24MGSS Zamrażarka słabo chłodzi

szmalu 10 Apr 2008 10:16 5760 8
    szmalu
    Level 10  
    Witam

Mam właśnie taki problem, prosiłbym o pomoc w znalezieniu przyczyny. Chłodziarka działa bez zastrzeżeń ale w zamrażarce jest stanowczo z wysoka temperatura nawet gdy ustawię chłodzenie maksymalnie. - Nie jest w stanie zamrozić wody...
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    User removed account  
    szmalu
    Level 10  
    Jestem teraz w pracy, także ciężko mi zaglądnąć... ale z tego co wyczytałem to ma 1 agregat. Lodówka ma NO-FROST, ale mam ją dopiero od 2 dni...i od początku zamrażarka tak słabo działa... niestety kupiłem ją wysyłkowo i średnio mi się widzi odsyłać ją do sprzedawcy - wolałbym żeby pokrył koszt naprawy.
    samsu100
    Level 23  
    Proponuję sprawdzić działanie wyłącznika światła od drzwi chłodziarki. Zamknięcie drzwi od chłodziarki wyłącza oświetlenie a zarazem włącza wentylator nawiewu zimnego powietrza który jest za tylną ścianą zamrażarki.
    Niewłaściwe działanie tego wyłącznika powoduje słabe mrożenie zamrażarki.
    Niezależnie od powyższego chłodziarki Samsung są na 24 miesięcznej gwarancji producenta.
    szmalu
    Level 10  
    Więc tak -> wentylator słychać, że się włącza, ale właśnie nawiewu przez otwory w tylnej ściance w ogóle nie czuć... wnioskuje, że gdzieś musiał się poluzować jakiś przewód (tunel)... samsu100 miałeś już do czynienia z czymś podobnym? Wiem, że Samsung daje gwarancję, ale wole sobie to sam załatwić niż płacić za wysyłkę i męczyć się z tematem miesiąc i do tego jeszcze bez lodówki;)...
    samsu100
    Level 23  
    Ta chłodziarka jest w budowie bardzo prosta. W zamrażarce za tylną ścianą jest parownik a przed nim wentylator. Jak parownik mrozi a wentylator powoduje przepływ powietrza to zamrażarka musi działać i mrozić. Po osiągnięciu właściwej temperatury w zamrażarce mechaniczny termostat wyłącza sprężarkę.
    Część chłodnego powietrza jest kierowana tunelem na dół do chłodziarki i w momencie gdy temperatura w chłodziarce jest odpowiednia to mechaniczny termostat (damper) zamyka klapkę tłumiąc przepływ zimnego powietrza do chłodziarki.
    Może uszkodzony jest termostat ten umieszczony w zamrażarce.
    Czy sprężarka chodzi w pracy przerywanej ?
    szmalu
    Level 10  
    Wydaje mi się, że sprężarka chodzi cały czas... albo prawie cały. Np. teraz nie wyłączyła się już od kilku godzin, mimo że wszystko ustawione jest na minimum.
  • Helpful post
    samsu100
    Level 23  
    Jak sprężarka pracuje cały czas to duże jest prawdopodobieństwo że w układzie brakuje czynnika chłodniczego czyli albo za mało wpuszczono go w fabryce lub jest jakaś nieszczelność. Możliwości własne naprawy w takim przypadku są niestety prawie niemożliwe.
    Skorzystałbym w takim przypadku z gwarancji lub odpowiedzialności sprzedawcy za sprzedany produkt.
    szmalu
    Level 10  
    Dzięki. W poniedziałek przyjdzie do mnie serwisant z Samsunga, także pewno naprawi usterkę...albo nie naprawi;). Ja bym dalej uderzał w to, że coś jest nie tak z przepływem powietrza -> gdy postawilem "kastkarke" na sam dół, to lód się zrobił... (jak stała na swoim miejscu czyli na samej górze to nie było na to szans... kilka kostek się trochę ścinało, a reszta woda...)