Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TINA program do symulacji UE

12 Kwi 2008 14:18 4246 10
  • Poziom 9  
    Witam...mam pytanko apropo TIN-y, potrzebuje zrobic symetryczne zasilanie wzm operacyjnego i nie wiem jak?, oraz jak sie wrzuca biblioteki do tego programu? potrzebuje tranzystor BF245B njfet

Dzieki za Pomoc, pozdrawiam

P.S. Jezeli macie linki do Pspice to prosilbym o wstawienie ich w tym watku, interesuje mnie wersja 7 >
  • Specjalista elektronik
    Ja mam demo TINA i tam jest BF245B.
    A jak z dwóch baterii zrobić zasilacz symetryczny kolega wie ?
  • Poziom 9  
    wiem jak z dwoch baterii zrobic symetryczne tylko zaczyna mi sie pluc blad IC...takze nie wiem o co lotto???
  • Specjalista elektronik
    to pokaż schemat
  • Poziom 9  
    OK, musze zrobic dwa wzmacniacze, odwracajacy oraz calkujacy i przywal mi sie do symetrycznego...pozatym, na wejscie podaje sygnal sin o amp 1 pik pik...oraz zmieniam czestotliwosc co 1 2 5 8 krokow...dostaje charakterystyke ku = logf(Hz) jeszce do tego nie doszedlem!!! :( ... wzm k1 = 5, k2 = 55...

Dodano po 5 [minuty]:

Zrobilem, jony powiedz mi jak zrobic zaleznosc K = f(f)??
  • Specjalista elektronik
    Analiza AC (AC transfer characteristic)
  • Poziom 9  
    Jony, w zalaczniku podaje ci schemat wzm op...pluje mi sie ze powinienem miec jedno wejscie oraz wyjscie dozwolone????
  • Poziom 9  
    Jony jak sie podlaczyc z generatorem i oscyloskopem do ukladu - potrzebuje zobaczyc przebieg???

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

Nie wiem co sie dzieje, mozliwe ze robie cos zle, niestety nie dalem rady uruchomic analizy AC, pluje sie ze powinienem miec jedno wejscie IN1 w poleceniu insert to jest, tylko nie mam w tym momencie zielonego pojecia dlaczego to nie chce dzialac :/
  • Specjalista elektronik
    Moje demo nie otwiera tego pliku
  • Poziom 9  
    Jak dodawac we/wy??

Dodano po 5 [godziny] 3 [minuty]:

potrzebuje sie dowiedziec jak wyznaczamy czestotliwosci dolne oraz gorne wzm operacyjnych (w roznych ukladach) gdybys ktokolwiek mial materialy bylbym wdzieczny :)