Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[pomoc] szumy w radiu

bochen17 15 Kwi 2008 14:20 2544 3
  • #1 15 Kwi 2008 14:20
    bochen17
    Poziom 2  

Szukam pomocy w związku z szumami w głośnikach.
    Szumy słychać jak silnik jest wyłączony, słychać szumy gdy muzyka jest zciszona lub delikatnie gra, słychać również jak laser zczytuje z płyty.
    Jak zapale silnik to szumy sa nadal do tego słychać alternator. Wraz z obrotami silnika szumi coraz bardziej. W łaśnie nie dodałem że szumów niema gdy podłącze same głośniki pod radio. (zwykłe wyjścia z radia na głośniki) RCA szumi.
    aha jak podpiąłem radio pod prostownik (to co sie ładuje akumulator) to szumów nie było.
    Radio pioneer deh-p8600Mp
    wzmacniacz sony xm-10020
    głośniki powerbass es-6c
    kable dietz
    Wszystko ładnie grało dopóki nie szczelil mi pasek od alternatora.
    Po wymianie paska rolki itp, na zakrętach (tylko na zapalonym silniku i włączonym radiu) słychać było takie coś w głośnikach jakby ktoś zwierał plus z minusem w akumulatorze.

Byłem u gościa co naprawia radia, przylutował mase w radiu na rca, we wzmacniaczu także bo były popalone, i szumy dalej są.
    Pod wzmacniacz podpiąłem mp3 jack na chinch i grało bez żadnych szumów.
    Zmieniłem radio na innego pioneera 4700 i dalej szumy. Wymieniłem na sony - to samo.
    Powiedzcie mi co się mogło przypalić albo co jest grane. Może coś przy alternatorze szukać?
    Z góry dzięki za pomoc

2 3
  • #3 15 Kwi 2008 18:49
    bochen17
    Poziom 2  

No spoko powiem mojemu mechanikowi bo jestem z nim umowiony na jutro, a powiedz mi jeszcze takie coś, bo to szumi takze jak nie zapale silnika. A silnik diesla, auto audi a6.

0
  • #4 24 Kwi 2008 14:43
    bochen17
    Poziom 2  

No i z alternatorem wszystko OK. Mechanik mowi ze to wina sprzętu, a konkretniej wzmacniacza. Co moze byc we wzmacniaczu zepsute jak szumi ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo