logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Radiotechnika DT-6620 - Problemy z jasnością i regulacją wiązki w oscyloskopie

Pawel1812 01 Wrz 2006 17:11 2338 0
REKLAMA
  • Oscyloskop nie wlacza sie

    Spalony byl bezpiecznik zasilacza WN, po wymianie dymil rezystor laczacy zarzenie z katoda. Przyczyna okazalo sie zwarcie miedzy uzwojeniem zarzenia trafa sieciowego a ekranem. Przewiniecie uzwojenia zarzenia umozliwilo uruchomienie oscyloskopu. Zwarty byl tranzystor szeregowy stabilizatora 120V oraz tranzystor i dioda Zenera wzmacniacza rozjasniania. Po wymianie zasilacz dziala prawidlowo. Jednak po chwili od wlaczenia wiazka miala duza jasnosc i nie dzialala jej regulacja. Obnizenie napiecia zarzenia do 5V rozwiazywalo problem. Oscylogram z podwajacza napiecia rozjasniajacego po nagrzaniu i pelnym rozjasnieniu wiazki bardzo sie odksztalcal. Przypadkowe odlaczenie przewodu do siatki pierwszej spowodowalo powrot oscylogramu do normy. Przyczyna okazalo sie zwarcie miedzy siatka druga a katoda wystepujace po nagrzaniu katody prawidlowym napieciem zarzenia. Wymiana lampy rozwiazala problem.
    O autorze
    Pawel1812
    Poziom 26  
    Offline 
    Specjalizuje się w: płyty indukcyjne
    Pawel1812 napisał 1487 postów o ocenie 265, pomógł 44 razy. Mieszka w mieście Gdynia. Jest z nami od 2004 roku.
  • REKLAMA
REKLAMA