Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus G115 / palik rakietowy MAN RE 1.2 LE

oldjot 31 Sie 2006 12:06 3716 2
  • #1 31 Sie 2006 12:06
    oldjot
    Poziom 9  

Nie zapala oleju

Opis usterki: palnik pracował jednak zdarzały się przerwy w pracy - włączał się i wyłączał. Ostatecznie wyświetlacz wskazał Błąd palnika i niemożliwe było już uruchomienie.

Diagnoza: brak iskry. Sprawdzono i wyczyszczono wszystko co możliwe.

Usterka: przyczyną braku iskry były elektrody zapalające. Miernik wykazywał ich ciągłość, jednak po ich wymianie palnik działa.

0 2
  • #2 18 Lis 2014 22:04
    oldjot
    Poziom 9  

Witam fachowców. Mój Buderus G115 nie pracuje zbyt dobrze, bo ma pewną usterkę.
    Palnik rakietowy MAN RE 1.2 LN, w nim pompa Eckerle z trzema elektrozaworami. Ostatnie tankowanie zbiornika pokazało, że kocioł spalił nieco za dużo. Nowa dysza. Ale zauważyłem, że podczas pracy palnik nie cofa się w położenie recyrkulacji - zbyt dużo ciepła idzie zatem w komin.
    Sprawdziłem wymontowany siłowniczek - chodzi. Elektrozawory - chodzą. Zamieniałem cewki-bez zmian. Wypięcie kabelka od elektrozaworu nr.3 podczas pracy palnika i miernik pokazały, że po ok. 20 sekundach wyłącza się w nim napięcie - czyli automat działa. Rozebrałem i wyczyściłem pompę, rurka do siłowniczka drożna. A recyrkulacji jak nie było tak nie ma. Ręczne odciągnięcie zespołu dyszy w celu wymuszenia recyrkulacji podczas pracy nie powoduje wypychania trzpienia z siłowniczka, znaczy ciśnienie za małe. Co może być powodem?

0
  • #3 20 Lis 2014 17:02
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Wszelkie skuteczne prace regulacyjne należy przeprowadzić za pomocą:
    -DTR
    -Manometr do pomiaru ciśnienia oleju
    -Mikromanometr do pomiaru nadciśnienia w komorze spalania/w rurze palnikowej przed tarczą spiętrzającą
    -analizatora spalin
    Działania bez tego zestawu prowadzą do zwiększonego zużycia lub stanów awaryjnych.
    pozdrawiam

0