Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD raz się uruchamia a raz nie

19 Sty 2004 11:37 4446 32
  • Poziom 21  
    jest to slpg 570a czasami włącza się normalnie a czasami po włączeniu słychać jak się tylko laser rusza a niekręci płytką

Po włączeniu w tryb serwisowy wszystko ok.

aha jak niechce czytać to przy wysuwaniu tacka jakoś wolniej chodzi(zwarcie w zasilaniu może?)

ale co najdziwnijsze to to że jak wyciągnę wtyczkę z sieci i za sekundę włoże to działa dobrze

co to może być czy ktoś się już z tym spotkał?
  • Poziom 21  
    czy nie ma ekspertów którzy doradzili by mi w tej sprawie

pomóżcie!
  • Poziom 17  
    Witam, czy to pojawia sie na płytach orginalnych, czy nagrywanych na nagrywarkach w komputerze. To zjawisko może pojawiać się na kodzie początkowym CD. Mam ten sam problem, słychać głośniejszy szum jakby płyta dotykała tam czegoś. Jeżeli nie zaskoczy odtwarzanie to szuflada się wysuwa wolniej jak normalnie. Szukałem przyczyny i po konsultacjach z innymi kolegami doszliśmy do wniosku, że czułość urządzenia ma więcej do powiedzenia. Z jednej strony to dobrze ale z drugiej to .... . Nieraz początek kodu CD czyta kilkanaście sekund i po tym czasie startuje. Zrobiłem porównanie: nagrałem orginał na kilku płytach CD i okazało sie że na pięć różnych marek dwie robiły takie rzeczy. Popatrz jakie płyty najbardziej "podobają " się twojemu odtwarzaczowi, może w tym jest przyczyna. Napewno to nie zwarcie, gdyż CD by nie wystartował. Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    to się dzieje nawet jak włącze i zadnej płytki nie ma w środku
    CD był modyfikowany tzn.dodane oddzielne zasilanie do części analogowej przetwrnika-podłączyłem odzielny stabilizator

odkryłem coś jeszcze ze gdy poruszę szufladą przy wyjmowaniu płytki to tak się dzieje- to by wskazywało na zimne luty.ale tylko ruszałem tam asilanie części analogowej tak więc czy to możlowe jak teoretycnię zaniknie zasilanie to mechanizm charczy i nie chce ruszyć???no ale rusza zaraz jak wyjmę wtyczkę i włożę ponownie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    to nie stabilizator bo jak poryszę tacką przy wyjmowaniu płyty(a stabilizator jest na płycie głównej) to objawy jak wyżej ale jak potym odłączę zasilanie i włączęto funkcjinuje normalnie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    Jak niewidzi płyty (rusza laserem ale nie silnikiem, czyli jest ślepy), daj mu większą moc - pokręć potencjometrem przy układzie optycznym. Miałem miniwieże Daewoo i chciałem żeby czytała CD-RW to się tym pobawiłem.
  • Poziom 21  
    teraz to już ten potencjomert nie jest od mocy wiązki lecz od ogniskowania-ale to nie to bo usterka powstała po tuningu.moze to jakiś kondensator od zasilania bo wymnieniłem średnio na 3x większe pojemności
  • Poziom 16  
    ozman jaki stabilizatr dodałeś czy też zasilacz i do którego napięcia i jaki to model cd. Zwróć też uwagę czy w stanie czuwania oraz "na chodzie " nie grzeją się stabilizatory. Zauważ też że jest nieraz tak że dodanie dodatkowego stabilizatora czy też osobnego zasilania powoduje powstanie zwarcia na skutek działania fabrycznego układu "czuwania" . Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć ale wenętrzny układ "czuwania" potrafi robić takie "numery" i dlatego trzeba dobrze uważać na modyfikacje bo nie pasują w każdym cd. np. w technicsie musiałem nieźle nagłówkować się jak zrobić dodatkowe zasilanie +5V (separacja napięć), bo wstawienie zewnętrznego +5 V powodowało, że przy stanbay prawie palił się ten nowy zasilacz.
  • Poziom 11  
    Mozliwe ze zasilacz jest cos nie zbyd prawidlowy, albo silniczek napedzajacy cd - r moze byc nie sprawny, nalezy go przeczyscic. Powodzenia.
  • Poziom 21  
    to jest technics pg sa-570a
    a dolutowałem równolegle stabilizator 7805 do już istniejącego zasilającego część cyfrową ten mój nowy stabilizator zasila część analogową przetwornika DAC

a Ty wojtek.l jak wstawiłeś to +5V
  • Poziom 31  
    Tylko proszę nie ciskać gromów w moją stronę :D Nie bierzcie tego zbytnio do siebie.
    Spotkałem się kiedyś z takim rozwiązaniem, że pewien "elektronik" wpiął zasilanie z zewnątrz do DAC z oddzielnego transformatora. No i odciął masę DAC od pozostałej części układu i podłączył ze swoim zasilaczem. Widziałem też napięcie +5V podłączone bez masy. Dziwne nie.
    A do czego podłączyłeś 7805, to jakiego napięcia w urządzeniu? Może przeciążyłeś w ten sposób zasilacz? To tylko domysły.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    cz próbowałeś "na próbę" wycofać tą modyfikację, czyli poodłączać to wszystko, co przyłączyłeś...
    No i jaki był powód dodania tego stabilizatora i elektrolitów
  • Poziom 21  
    dodałem po to by odseparować zasilanie cześcia analogowej DAC'a od cyrowej
  • Poziom 21  
    ozman napisał:
    dodałem po to by odseparować zasilanie cześcia analogowej DAC'a od cyrowej

...nie rozumiem po co stosować takie wynalazki, co na tym chcesz zyskać. Najprawdopodobnie problem tkwi w tym stabilizatorze 5V. Przeczytaj dokładnie post NEMO. Na wej stab. 5V jest zbyt wysokie napięcie. Sprawdz, czy temp tego stab. nie jest zbyt wysoka.
  • Poziom 12  
    Witam
    Ja mam podobny problem w miniwiezy AIWA NSX-S226 tylko ze nawet oryginalne plyty raz czyta a raz nie. Nie wiem co moze byc tego przyczyna. Nie posiadam instrukcji trybu serwisowego. Czy ktos jest w stanie mi pomodz.
    Wiesiek
  • Poziom 21  
    :arrow: wiesiekr na początek to przeczyść isopropanolem oraz sprężonym powietrzem optykę.
  • Poziom 21  
    marian-48 : "nie rozumiem po co stosować takie wynalazki, co na tym chcesz zyskać. Najprawdopodobnie problem tkwi w tym stabilizatorze 5V. Przeczytaj dokładnie post NEMO. Na wej stab. 5V jest zbyt wysokie napięcie."

to mi separuje zakłucenia powstające w części cyfrowej a do części analogowj trafia mi specjalnie odfiltroewne napeęcie

jek może być zbyt wysokie napięcie przecież nie daję tam 100V tylko takie samo jakie wchodzi do stabilizatora części cyfrowej
  • Poziom 12  
    Przeczyscilem alkoholem, przedmuchalem a cd jak czytal gdy chcal tak nadal robi rowniez z oryginanymi plytami. W jego repertuarze znalazla sie nawet jedna nagrywana na kompie ale raz dziala a raz nie, czasem dziala na niego "terapia wstrzasowa". Juz nie mam do niego sily. Moze ktos mi podpowie co moze pomodz poza wymiana sprzetu. Slyszalem ze mozna w jakis sposob wykalibrowac wiazke laseru ale ja nie wiem jak to zrobic.
    Wiesiek
  • Poziom 21  
    radziłbym na sam początek wyczyścić podkładkę na której jest płyta , jesli nie pomoże to można oczywiście gdy znajduje się takie coś jak potencjometr , mały koło lasera , powinien być on na końcu tasiemki , nalezy go delikatnie przekręcić w prawo o 0,5 mm i sprawdzając ustawiac dokładną wiązkę . Ten potencjometr jest do regulacji dokładnej wiązki.
  • Poziom 12  
    Nie wiem o jakiem podkladce mowisz. Natomiast co do potencjometru jest "takie cos" biale podobne do trymerka z wcieciem na wkretak plaski, umiejscowione jest to na plytce podlaczonej do soczewki tasma. W jaki sposob mozna sprawdzic dokladnosc wiazki?
  • Poziom 17  
    na początek to wyczysc laser i optyke
    a jesli to nie pomoze to go podkrec a jak nie to zmien na nowy tam pewnie siedzi z serii KSS..
    8) 8)
  • Poziom 12  
    Maciekbazyl laser i optyke czyscilem (a przynajmniej tak mi sie wydaje) lkoholem isopropylowym i nic to nie dalo natomiast jezeli chodzi o laser to nie wiem jakiego szukac bo nie mam zadnej dokumentacji (poza instr. obsl.) do AIWA NSX-S226. A jezeli chodzi o podkrecanie to chodzi o ten potencjometr najblizej lasera bo jest jeszcze jeden podobny na plycie.
  • Poziom 17  
    wiec najpierw jesli już czyscieles soczewke lasera i to nic nie dało to go podkrec (chodzi o ten mały potencjometr na płytce lasera) a jesli nie masz dokumentacji na temat lasera to sprawdz co na nim jest napisane (bo coś musi być napisane)Powodzenia :)
  • Poziom 12  
    Ten laser sprawdze dopiero jutro bo dzis juz ide spac jutro niestety do roboty trzeba isc.
  • Poziom 17  
    oki ale mysle że powinno pomóc Informuj o dalszym zmaganiach Cierpliwosi życze :):)
  • Poziom 21  
    10.000 postów o tym laserze , podkręć go lekko , jesli nie chwyli żadnej płyty i jesli mówisz ze jest czysty no to wtedy można myśleć gdzie go dostać
  • Poziom 12  
    Laser czyściłem już dwa razy próbowałem też podkręcania potencjometrem przy laserze, ale bez rezultatu. Zdołałem nawet namierzyć model laseru, ale spotkałem się z dwojakim oznaczeniem: Sony KSS-880C oraz KSM-880C i nie wiem, czym się mogą różnić te lasery. Natomiast z laseru odczytałem: KSM-880CAB i teraz nie jestem pewien, które oznaczenie jest właściwe i co oznacza na moim dopisek AB.
    Wiesiek
  • Poziom 27  
    Witam
    KSM jest to cały modół z silnikami natomiast KSS to sama optyka.
    Powodzenia