Im większy prąd maksymalny różnicówki tym lepiej, bo wtedy styki są lepszej jakości, mają większą trwałość. Nawet, jeśli obciążenie jest mniejsze, to warto wybrać wyłącznik z większym prądem. Oczywiście mówię o różnicówkach bez członu nadprądowego.
Dlatego jeśli przez różnicówkę bez nadprądowego popłynie dłużej większy prąd niż nominalny, to mogą upalić się w niej styki.
Ja bym dobierał osprzęt z lepszymi parametrami niż wymagane. Powinieneś też rozłożyć obciążenie jak najrównomierniej na fazy.
Zauważ też, że np. w kuchni i łazience może być pobierany jednocześnie duży prąd, bo np. zdarza się przecież, że w tym samym momencie chodzi pralka, w kuchni zmywarka, gotujesz wodę na herbatę i jeszcze podgrzewasz coś w mikrofali. Czy też np przygotowania do jakiegoś przyjęcia...