Witam serdecznie
Mam problem z zasilaczem symetrycznym + / - 15 V tzn po zaprojektowaniu płytki i zbudowaniu jej na wyjściu otrzymuję + 14.8 V, natomiast z minusem jest problem bo wynosi - 22,3 V. Jak na to zaradzić ?
Użyte elementy :
transformator , mostek , 2x C = 2200u F na 35 V, 4 x C = 20 uF stabilizatory
7915 ,7815 , 2
diody sygnalizujące załączenie i dwa rezystory po 1,2 k ohm
Mam problem z zasilaczem symetrycznym + / - 15 V tzn po zaprojektowaniu płytki i zbudowaniu jej na wyjściu otrzymuję + 14.8 V, natomiast z minusem jest problem bo wynosi - 22,3 V. Jak na to zaradzić ?
Użyte elementy :
transformator , mostek , 2x C = 2200u F na 35 V, 4 x C = 20 uF stabilizatory
7915 ,7815 , 2