Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilania laptopa Toshiba Satellite Pro 460z baterii

kami6 19 Kwi 2008 23:08 1950 3
  • #1 19 Kwi 2008 23:08
    kami6
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z laptopem Toshiba Satellite Pro 4600.
    Nie chce mi naładować baterii chociaż świeci sie pomarańczowa dioda
    ładowania.
    Ładuje bez końca, a próba uruchomienia z baterii nie przynosi żadnych efektów.
    Kupiłem nową baterie bo myślałem że to wina tylko baterii, ale na nowej tak samo w ogóle nie działa!
    Mierzyłem napięcie na obu bateriach i wskazuje dziwnie 0 V :?:
    Jakiś czas temu popsuł mi sie ten laptop w trakcie użytkowania.
    Wyłączył się nagle w czasie pracy.
    Nie działał ani na zasilaczu ani na baterii.
    Udało mi sie go naprawić gdy zobaczyłem, że złącze łączące baterie z płytą główną lekko się wypięło i po jego wpięciu laptop zaczął działać.
    Pozostał tylko problem z działaniem przy zasilaniu na baterii.
    Myślałem że może jakiś bezpiecznik się przepalił i to dla tego, ale nie mogę nic takiego znaleźć.
    Proszę o jakąś pomoc jeśli ktoś ma pomysł jak to naprawić?

0 3
  • #2 19 Kwi 2008 23:41
    autowis
    Poziom 10  

Miałem podobną sytuację z laptopem firmy Acer. Leżał ok roku nie używany i również bateria wskazywała dziwne 0 V i ładował bez końca. Spróbowałem tzw. bujnięcia baterii z innego zasilacza (bezpośrednio do baterii zachowując bieguny. Bateria działa do dziś i trzyma ok 1,5 godziny...

0
  • #3 20 Kwi 2008 07:14
    satgal
    Poziom 40  

W tych Toshibach należy poprawić lutowanie delikatnego wielozłącza na płycie głównej łączącego ją z płytką stabilizatorów gdzie jest również złącze do akumulatora.

0
  • #4 20 Kwi 2008 19:09
    kami6
    Poziom 2  

Myślę że problem nie jest związany z baterią bo nowa też nie działa i nie mam też innego zasilacza żeby ją "bujnąć", ale dziękuje za pomoc.
    Może to właśnie coś z tym wielozłączem tylko nie wiem dokładnie o które chodzi .
    W której części płyty głównej ono się znajduje?
    Dołączam zdjęcie z fragmentem mojej płyty głównej gdzie jest podpięcie baterii zaznaczone zielonym kółkiem i wykręcone gniazdo baterii.
    Zasilania laptopa Toshiba Satellite Pro 460z baterii

Moderowany przez TONI_2003:

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

0