logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Passat 1.9tdi z1 90 nagly spadek mocy powyzej 3,5tys ob/min

luk333 21 Kwi 2008 21:14 3103 8
REKLAMA
  • #1 5062261
    luk333
    Poziom 11  
    Posty: 35
    Ocena: 6
    Problem jak w temacie, ostatnio zauwazylem ze czasami ma takiego mula, denerwujace :/ Szukalem odpowiedzi bo niby znany problem ale nie znalazlem :/
    Wie ktos moze co to moze byc ?? Mam wrazenie takie jakby turbo odcinal.
    Oprucz tego chyba termostat do wymiany bo pod 70 stapni sie grzeje jak jest zimno. Ale to nie jest raczej przyczyna bo mula zauwazylem jakos nie dawno a temperatura juz od zakupu taka sama.
    Rok temu jezdzilem 170 spokojnie a to juz powyzej 4tys obr/min.
    Prosze o jakas odpowiedz.
    I z gory pisze ze szukalem ale nie znalazlem nic na ten temat :D
  • REKLAMA
  • #2 5062813
    Aleksander_01
    Poziom 43  
    Posty: 12732
    Pomógł: 1157
    Ocena: 3390
    Witam.
    Masz najprawdopodobniej pękniętą gumę pomiędzy turbiną a dolotem.
    Jest to rura gumowa o długości około 5 do 7 cm. Pęka od dołu. Odkręć dwie opaski i zobacz.
    A w kompie usuń błąd ciśnienia doregulowania.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 5063007
    arto
    Poziom 17  
    Posty: 203
    Pomógł: 9
    Ocena: 71
    luk333 napisał:
    Problem jak w temacie, ostatnio zauwazylem ze czasami ma takiego mula, denerwujace :/ Szukalem odpowiedzi bo niby znany problem ale nie znalazlem :/


    cos słabo szukałeś, wpisz sobie tryb awaryjny i przyjemnego czytania:D
  • REKLAMA
  • #4 5154278
    luk333
    Poziom 11  
    Posty: 35
    Ocena: 6
    Po ostatnim dziwnym zachowaniu moje podejzenia teraz padaja na uklad paliwowy. Z tym 3,5 tys obrotow troche przeklamalem bo raz jest to przy 4 raz przy 3 tysiacach, roznie. Takrze tryb awaryjny odpada.

    Ostatnio samochud nagle zaczol sie zachowywac dziwnie a mianowice spadla mu moc. ciezko bylo go rozpedzic do 80 :/
    Pokminilem i wpadlem na pomysl ze moze filtr paliwa, i wymienilem. Zacisnolem stare zaciski na przewodach paliwowych przy filtrze, wczesniej troche go zalalem. Pochechlalem troche i odpalilem. Wsiadlem i pojechalem i cos tez mu mocy brakowalo a na swiatlach mi gasl :/
    przejechalem 5km otwozylem maske i zobaczylem ze w przewodach ida bable powietrza. KJupilem nowe zaciski i juz jest ok.
    Chyba z tego co mi sie wydaje to w zbiorniku jest pompa elektryczna, i z kad te bomble.
    Kuzyn mi mowil ze moze byc w zbiorniku sitko zasyfione i przez to sa te dziwne objawy.

    Czy to moze byc prawda, czy moze pompa w zbiorniku??
  • #5 5154491
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 16093
    Pomógł: 1262
    Ocena: 4423
    Popraw błędy, bo aż się nie chce czytać, a co dopiero odpowiadać!
  • #6 5154809
    p1212
    Poziom 14  
    Posty: 127
    Pomógł: 3
    Ocena: 38
    zapraszam na vaga bo reszta to to tylko omackie błądzenie
  • #7 5158008
    luk333
    Poziom 11  
    Posty: 35
    Ocena: 6
    1 Fault Found:
    00575 - Intake Manifold Pressure
    17-10 - Control Difference - Intermittent


    fragmet loga:

    011
    Engine speed Specified MAP Actual MAP Duty cycle
    Boost Valvle

    /min mbar mbar %
    903 958.8 1009.8 92.6
    861 1009.8 1009.8 85.9
    1638 1244.4 1071.0 44.9
    3276 1672.8 1672.8 39.8
    2142 1458.6 1275.0 39.8
    3003 1785.0 1856.4 41.8
    3717 1795.2 1927.8 62.1
    2457 1336.2 1326.0 94.1
    2751 1703.4 1825.8 59.0
    3087 1805.4 1958.4 75.0
    3465 1836.0 2142.0 94.1
    3780 1815.6 2182.8 94.1
    4011 1805.4 1948.2 94.1
    4116 1795.2 1948.2 94.1
    1029 1101.6 1091.4 94.1
    2814 1621.8 1764.6 53.5
    2940 1815.6 1907.4 64.1
    3087 1856.4 2131.8 94.1
    3297 1866.6 2152.2 94.1
    3444 1866.6 2172.6 94.1
    3528 1856.4 1897.2 92.6
    3465 1530.0 1407.6 94.1
    3024 1173.0 1234.2 93.4
    2751 1122.0 1142.4 92.2
    2583 1101.6 1111.8 91.8
    2457 1091.4 1101.6 92.2
    2352 1081.2 1081.2 91.4

    Znajomy zauwazyl ze cieki przewodzik oplatany, laczacy sie z koncem rury powietrza przy dolocie jest jakby rozerwany. Niewiem czy nie probadzi on do jakiegos czujnika.

    Teraz cos wiadomo??
  • REKLAMA
  • #8 5158129
    trans-serwis
    Poziom 39  
    Posty: 4854
    Pomógł: 297
    Ocena: 2254
    Jak robiłeś ten log.
  • #9 5158244
    luk333
    Poziom 11  
    Posty: 35
    Ocena: 6
    Faktycznie moglem zrobic na jednym biegu. Ciala dalem:/

Podsumowanie tematu

✨ W Volkswagenie Passat 1.9 TDI 90 KM pojawił się problem nagłego spadku mocy powyżej 3,5 tys. obr./min, przypominający odcięcie turbo. Dodatkowo zauważono, że silnik długo się nagrzewa, co może wskazywać na uszkodzony termostat, jednak nie jest to główna przyczyna utraty mocy. Możliwe przyczyny to pęknięta gumowa rura łącząca turbinę z dolotem powietrza, co powoduje nieszczelności i spadek ciśnienia doładowania. Wskazano również na potencjalne problemy z układem paliwowym, takie jak zanieczyszczone sitko w zbiorniku paliwa lub uszkodzona pompa elektryczna, co może powodować pojawianie się pęcherzyków powietrza w przewodach paliwowych i niestabilną pracę silnika. Diagnostyka komputerowa wykazała błąd 00575 dotyczący ciśnienia w kolektorze dolotowym (Intake Manifold Pressure) z różnicą kontrolną, co potwierdza problemy z doładowaniem. Zalecane jest sprawdzenie szczelności przewodów dolotowych, poprawne wykonanie logów diagnostycznych oraz kontrola układu paliwowego, w tym filtra i zacisków przewodów paliwowych.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA