Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik do rolety z fotodiodą

23 Apr 2008 22:12 1739 8
 • Level 13  
  Witam, szukałem takich sterowników, ale to manualny to na podczerwien to z timerem. Mi chodzi o to, że np. wstaje słońce to rolety się dźwigają a jak zachodzi to opadają. Nie chodzi mi o timer gdyż będę go musiał teraz gdy słońce coraz później zachodzi przestawiać na inną godzinę. Myślę żeby zastosować fotodiodę reagującą na jasność i na ciemność, połączyć do silniczka i jakiejś baterii, jednak nie wiem czy to będzie działało a po za tym ten silniczek musi w którymś momencie przestać działać. Proszę o pomoc

  Przeniosłem z Mikrokontrolery. [c_p]
 • Level 28  
  Cześć.Przerób manualny dość prosto i będziesz miał rozwiązany problem.
 • Level 32  
  Silniczek i bateria, to mogą napędzać mały samochodzik zabawkę:) Do podniesienia rolety trzeba trochę mocy i niezbędne jest stałe źródło zasilania.
 • Level 29  
  Moment zatrzymania silnika można sprawdzać mierząć prąd pobierany przez silnik. W momencie gdy dojedzie do końca powinien wzrosnąć ponad prąd znamionowy/pracy.

  Co do fotodiody pomysł może i dobry tyle że podatny na zakłócenia od samochodów/sąsiadów z latarkami ;)
 • Level 32  
  TUTAJ masz gotowy projekt sterownika rolet. Musiałbyś dołączyć układ z fotodiodą i jakimś komparatorem równolegle z przyciskami.
 • Level 13  
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic743822.html bylem na tym ale tam jest mikroprocesor a ja narazie w tym sie nie bawie, chodzi mi o cos prostszego, a sąsiedzi z latarkami raczej nie będą świecić, chociaż może być problem z latarnią na ulicy ale jakos to rozwiążę. A jeżeli chodzi o nacisnięcie to te 10 sekund zasłonięcie jednej rolety to nie problem, wolę coś co sie samo będzie robiło. Może ktoś ma jakis schemat czy coś
 • Level 32  
  Mikroprocesor? Gdzie? Przecież to bardzo prosty układ.
 • User under supervision
  Napisz dokladniej jakie rolety masz. Sa juz tam silniki ? jakas elektronika tam jest ? Jesli tak to jak tym sterujesz... (np. przekrecasz kluczyk w prawo podnosi sie a gdy w lewo to opadaja rolety...) A z pewnoscia bedzie latwiej Ci pomoc :)
 • Level 13  
  @don diego
  JStan wrote:
  Docelowo układ ma być sterowany mikroprocesorem, gdyż przewidziałem możliwość sterowania rolet dowolnym pilotem podczerwieni, wówczas wszystko się jeszcze bardziej uprości a zarazem będzie bardziej funkcjonalne. Tymczasowy układ będzie mi służył, aż będę w stanie napisać porządny program, który spełni moje oczekiwania. Jeśli coś pominąłem to zostanie dodane, tymczasem miłego podziwiania ;-)
  narazie nie mam rolet ale to będą najzwyklejsze rolety które ręcznie sie podnosi sznurkiem, silniczki mam sle aczej nie do takieh roboty(z zamochodziku, gramofonu komputera itp)
pcbway logo