Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 skaczące obroty

09 Maj 2008 14:46 4954 12
  • Poziom 10  
    Instalacja gazowa firmy Lovato silnik 2.0 16V rocznik 1999
    Objawy: podczas zatrzymywania sie obroty zaczynają falować 800-500 lub samoistnie gaśnie. Fachowcy nie potrafią sobie poradzić wymyślając co nuż inne teorie.
    Bardzo proszę o pomoc bo już tracę nerwy i czas jeżdżąc co tydzień do nich.
  • SterControl
  • Poziom 10  
    W pierwszej kolejności należałoby sprawdzić regulator biegu jałowego czyli tzw. silnik krokowy...kup regulator śrubowy i wstaw zamiast silnika krokowego i zobacz czy problem będzie się powtarzał.
  • SterControl
  • Poziom 10  
    zapomniałem dopisać instalacja gazowa sekwencyjna bo na pewno to ważne.
  • Poziom 31  
    Autospec666 napisał:
    W pierwszej kolejności należałoby sprawdzić regulator biegu jałowego czyli tzw. silnik krokowy...kup regulator śrubowy i wstaw zamiast silnika krokowego i zobacz czy problem będzie się powtarzał.

napisz jeszcze jak go tam zamontować
  • Poziom 17  
    a jaki masz komputer benzynowy bo jak BOSCHA to masz problem te samochody nie chodza na gazie po pewnym czasie rozbija im sie mapa i benzynowa i gazowa sprawdez jaki komp benzynowy
  • Poziom 10  
    komputer jest firmy Magneti Marelli
  • Poziom 13  
    Ja mam 2,0 16v w Citroenie to te same silniki i odpukać wszystko chodzi dobrze.
    Czy na benzynie jest podobne zachowanie ? Jeżeli tak to prawdopodobnie winny czujnik mapsensor (miałem podobne objawy tylko na benzynie były mniejsze.
    Jakby co to posiadam jeden o nr. 0 261 230 012 Bosch.
    Tylko musisz sprawdzić nr. bo występują dwa rodzaje.
  • Poziom 10  
    na benzynie tylko na zimnym silniku delikatne drgania ale tak ponoć te silniki tak maja:)
    te objawy tylko są na gazie dodatkowo od wczoraj czek zapala sie na stałe.
    wymieniona lambda reduktor wszystkie filtry nowe świece oryginał peugeot.
  • Poziom 13  
    hmm, u mnie na benzynie objawy zaczynały się od chwilowych lekkich wzrostów obrotów do 1200. A na benzynie kontrolka gaśnie ?
    Z tego wychodzi że to głównie przyczyna instalacji ew. programu. W zakresie gazu to nie jestem za dobry żeby wysuwać konkretne wnioski.
  • Poziom 10  
    na benzynie jest jak najbardziej ok
  • Poziom 31  
    nico6 napisał:
    a jaki masz komputer benzynowy bo jak BOSCHA to masz problem te samochody nie chodza na gazie po pewnym czasie rozbija im sie mapa i benzynowa i gazowa sprawdez jaki komp benzynowy

stary nie pisz takich głupot bo właśnie sterowniki boscha są najmniej podatne na takie sprawy czego nie można powiedzieć np. o siemensa-ch

ludzie bez ŻADNEGO pojęcia doradzają ludziom którzy mają problemy
  • Poziom 10  
    Być może winę ponosi silnik krokowy od gazu. U mnie po puszczeniu gazu silnik albo gasł, albo po wciśnięciu pedału przez chwilę zachowywał się jakby mu brakowało gazu i albo załapał albo musiałem przełączać na benzynę. Na benzynie zachowywał się normalnie. Po wymianie parownika objawy były takie same. Okazało się, że silnik krokowy nie działał i blokował przelot gazu. Dopiero po jego wymianie wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    proponuje silnik krokowy przeczyścić i sprawdzić czy nie dostaje sie gdzieś lewe powietrze.