Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek Jungheinrich - naprawa falownika i błąd "FEHLER 2

10 Maj 2008 20:27 3296 2
  • Poziom 11  
    Witam.

Po naprawie falownika wózka widłowego Jungheinrich ETV216 pojawia się komunikat:
    "FEHLER 26 MP." i na następnym ekranie
    "HEBEN POTI"
    Błąd pojawia się tylko w przypadku dłuższego (15-20 sekund) opuszczania wideł. Najlepsze że ten egzemplarz wózka nie ma zaworu do odzysku energii więc przy opuszczaniu falownik nie pracuje - opuszczanie to po prostu włączenie elektrozaworu olejowego.

Czy ktoś bardziej doświadczony orientuje się gdzie szukać usterki? I z jakim układem może to być związane? Falownik chyba jest sprawny (przejrzałem wszystkie fazy oscyloskopem) może coś poza falownikiem?
    Co ciekawe układ jezdny oraz układ hydrauliki działa - nie stwierdziłem usterki. Jedyne czego nie spróbowałem, to nie podnosiłem żadnej palety.

Pozdrawiam
    Wojtek

• Poziom 17  
    Witam .
    Falownik masz sprawny .najprawdopodobniej masz uszkodzony potencjometr opuszczania podnoszenia w dżojstiku sterującym . Sprawdź czy po prostu nie przerywa - wyczyść np jakimś kontakt sprayem .
    Pamiętaj żeby zaznaczyć dokładnie położenia wszystkich potencjometrów , bo jak Ci się coś poprzestawia to nie skalibrujesz już potem tego . Wózek będzie sypał błędami , a wtedy pozostaje Ci tylko serwis JH.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź, w sumie sprawę naprawy tego wózka dokończył serwis w dość osobliwy sposób.
    "FEHLER 26" rzeczywiście jest związany z joystickiem. Cały wózek był myty karcherem i to spowodowało że do falownika dostała się woda z metalową podkładką. Dodatkowo został zalany joystick, widać było na nim ślady zaschniętego błota.
    Po naprawie falownika przeze mnie serwisant po prostu odłączył brzęczyk aby nie drażnił :-)
    A co do joysticka powiedział że lepiej tego nie ruszać albo kupić nowy. Widocznie ten akurat serwis nie posiada softu do kalibracji tego ustrojstwa.
    Ja też nie posiadam a klientowi wszystko jedno byle jeździło więc już tak zostało.

Pozdrawiam,
    Wojtek