Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek Jungheinrich - naprawa falownika i błąd "FEHLER 2

10 Maj 2008 20:27 3296 2
 • Poziom 11  
  Witam.

  Po naprawie falownika wózka widłowego Jungheinrich ETV216 pojawia się komunikat:
  "FEHLER 26 MP." i na następnym ekranie
  "HEBEN POTI"
  Błąd pojawia się tylko w przypadku dłuższego (15-20 sekund) opuszczania wideł. Najlepsze że ten egzemplarz wózka nie ma zaworu do odzysku energii więc przy opuszczaniu falownik nie pracuje - opuszczanie to po prostu włączenie elektrozaworu olejowego.

  Czy ktoś bardziej doświadczony orientuje się gdzie szukać usterki? I z jakim układem może to być związane? Falownik chyba jest sprawny (przejrzałem wszystkie fazy oscyloskopem) może coś poza falownikiem?
  Co ciekawe układ jezdny oraz układ hydrauliki działa - nie stwierdziłem usterki. Jedyne czego nie spróbowałem, to nie podnosiłem żadnej palety.

  Pozdrawiam
  Wojtek

  Wózek Jungheinrich - naprawa falownika i błąd "FEHLER 2

  Wózek Jungheinrich - naprawa falownika i błąd "FEHLER 2
 • Poziom 17  
  Witam .
  Falownik masz sprawny .najprawdopodobniej masz uszkodzony potencjometr opuszczania podnoszenia w dżojstiku sterującym . Sprawdź czy po prostu nie przerywa - wyczyść np jakimś kontakt sprayem .
  Pamiętaj żeby zaznaczyć dokładnie położenia wszystkich potencjometrów , bo jak Ci się coś poprzestawia to nie skalibrujesz już potem tego . Wózek będzie sypał błędami , a wtedy pozostaje Ci tylko serwis JH.
 • Poziom 11  
  Dzięki za odpowiedź, w sumie sprawę naprawy tego wózka dokończył serwis w dość osobliwy sposób.
  "FEHLER 26" rzeczywiście jest związany z joystickiem. Cały wózek był myty karcherem i to spowodowało że do falownika dostała się woda z metalową podkładką. Dodatkowo został zalany joystick, widać było na nim ślady zaschniętego błota.
  Po naprawie falownika przeze mnie serwisant po prostu odłączył brzęczyk aby nie drażnił :-)
  A co do joysticka powiedział że lepiej tego nie ruszać albo kupić nowy. Widocznie ten akurat serwis nie posiada softu do kalibracji tego ustrojstwa.
  Ja też nie posiadam a klientowi wszystko jedno byle jeździło więc już tak zostało.

  Pozdrawiam,
  Wojtek