Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobic spalinowy agregat 2,5kW???

15 Maj 2008 12:48 6714 9
  • Poziom 26  
    Niewiem czy dobry dział wybrałem ale ty jest o elektryce wiec moze ktos mi odpowie na temat.A wiec jak zrobic Agregat małej mocy ok 2,5kW wiadomo o co chodzi,silnik spalinowy jaka moc od czego mozna wziasć turbina czy to co tworzy prąd co jeszcze trzeba?Jakie były by koszta bo mam mozliwosc zespawania ramy,zdobycia kazdego silnika spalinowego,kosiarki,motory itp.ale co z resztą układow,przetwornic itp itd
  • Poziom 33  
    Czy silniki które możesz mieć są wyposażone w regulator prędkości obrotowej potrafiący utrzymać obroty w pełnym zakresie obciążeń silnika na wartości 3000 obr/min z dokładnością nie gorszą niż 2 - 5%? Jeśli nie, to masz problem. Jeśli takie masz, to łączysz je z odpowiednim generatorem (synchroniczny bądź asynchroniczny), spawasz do tego ramę, robisz połączenia elektryczne w ewentualnej szafce rozdzielczej i po kłopocie. Prawda że banalnie proste?
  • Poziom 33  
    Moim skromnym zdaniem raczej nie opłaca się budować samemu. Obecnie za grosze można kupić agregaty nawet nigdy nie używane z demobilu wojskowego. Zerknij na te strony i zobacz ile to kosztuje:
    http://www.pa-ko.com.pl/?id=oferty&grupa_id=5
    http://www.motodemont.com.pl/index.php?id=sprzedaz_p&kat=19
    Na pewno będą też mieli jakieś prądnice luzem. Większość z nich jednak będzie przystosowana do połączenia kołnierzowego z silnikiem. Czy silniki które możesz mieć będą miały identyczny kołnierz? Jeśli nie, to czeka Ciebie dużo roboty tokarskiej z wykonaniem odpowiednej "redukcji" oraz sprzęgła łączącego oba podzespoły.
  • Poziom 26  
    No dzieki znalazłem tam cos co mi by sie zdało akurat no i widze ze to wojskowe wiec zaje...dwabiscie solidne nie jakies chinskie badziewia.
  • Poziom 33  
    Dokładnie. Ja używam tego czeskiego 1 kW. Ciężki jak na taką małą moc, ale nie do zajechania. No i prądnica synchroniczna z automatyczną regulacją napięcia wyjściowego. Idealny sprzęt do zasilania delikatnej elektroniki.
  • Poziom 26  
    No ja własnie robie imprezy plenerowe i zalezy mi na tym by to sie nadawało do sprzetu nagłosnieniowego i oswietleniowego a podana przezemnie moc to absolutne maximum mi starcza 1kW bo i tak reszta to na kabelku idzie no ale ile mozna na kablu pociagnąć potem dochodza spadki bo jak sie właczy mocniejsze swiatło to głos sie konczy i taka dupa nie zabawa.Dlatego jedno na to drugie na to by poszło i wsio gra.
  • Poziom 33  
    Tylko ten czeski na pewno głośniejszy jest nawet od "chińczyka", chociaż jak na agregat wojskowy ma wyjątkowo rozbudowany tłumik. Ale można zawsze go gdzieś dalej od sceny postawić i po kłopocie.
    w załączeniu link do miejsca gdzie załączyłem instrukcję do tego agregatu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4817385#4817385
  • Poziom 26  
    A z hałasem to nie problem,zawsze moge przerobic tłumik albo fakt dac go gdzies za scene za samochód by nie warczał mi.A jeszcze taka sprawa jest bo myslałem ...przecie alternator samochodowy ładuje akumulator a są odpowiednie przetwornice z 12V na 230V o odpowiednich mocach nie mozna by tak zrobic? Przetwornica na 1,5kW alternator by sobie ładował jakis akumulator i odrazu z niego prąd na przetwornice,i tak silnik spalinowy by sam jego kręcił a obroty wysokie to nie problem uzyskac.
  • Poziom 33  
    djdinitro napisał:
    A z hałasem to nie problem,zawsze moge przerobic tłumik albo fakt dac go gdzies za scene za samochód by nie warczał mi.A jeszcze taka sprawa jest bo myslałem ...przecie alternator samochodowy ładuje akumulator a są odpowiednie przetwornice z 12V na 230V o odpowiednich mocach nie mozna by tak zrobic? Przetwornica na 1,5kW alternator by sobie ładował jakis akumulator i odrazu z niego prąd na przetwornice,i tak silnik spalinowy by sam jego kręcił a obroty wysokie to nie problem uzyskac.

Przelicz jaki prąd z akumulatora ta przetwornica by pobierała przy 12V i obciążeniu 1,5kW. Dla sprawności przetwornicy 80% wychodzi prawie 160A!!!
  • Poziom 26  
    Prawde mowiac nieznam sie na elektronice i prądzie z tak bardzo ze tak napisałem.Jak dla mnie to przetwornica musiała by w porywach jedynie dac 1kW a to tez pewnie ciezko osiągalne.Chyba faktycznie zostanie zakupienie agregatu gotowego bo samemu zrobienie to drogo wychodzi ze wzgledy na generator.