Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki automat do bramy 2-skrzydłowej? Jaką firmę wybrać?

21 Maj 2008 20:35 102162 119
  • Poziom 11  
    witam
    Zastanawiam sie nad kupnem napedu do bramy skrzydlowej tylko nie wiem jakiej firmy kupic abym zaraz nie musial wzywac serwisu
    skrzydlo bramy to 2,5'.

kwota jaka moge na nia przeznaczyc to 2200zl + montaz

jesli nie ten dzial to przepraszam
  • SterControlSterControl
  • Warunkowo odblokowany
    Myślę że dział jak najbardziej odpowiedni... co do sterowników polecił bym siłowniki siemensa (duża jakość mechaniki a zwłaszcza śruby trapezowej )chociaz nie zmieści sie kolega w sugerowanej kwocie a za takie pieniądze można co najwyżej tandete kupić w której najszybciej zużywającym sie elementem jest właśnie śruba trapezowa wykonana z lichego materiału a to właśnie ona odpowiada za trwałość i jakość siłownika a tym samym za sprawne i bezawaryjne działanie mechaniki, należy tez zwrócić uwagę na to by w siłowniku była blokada sprzęgła umożliwiająca otwarcie ręczne bramy przy braku zasilania (najczęściej jest w formie podnoszonej klapki zamykanej kluczem lub mimośrodowej dzwigni poruszanej także kluczem) po za tym istnieją tez wersje siłowników niskonapięciowych z wbudowanym lub zewnęcznym akumulatorem oraz najważniejsza sprawa to czy taki siłownik ma wbudowane wyłączniki krańcowe czy wyłączanie siłowników w skrajnych pozycjach oparte jest na elektronice wykrywającej przeciążenie (osobiście polecam ten drugi sposób jest najbardziej niezawodny od wiecznie wypalających sie styków mechanicznych) W swoich siłownikach wbudowałem bezstykowe czujniki indukcyjne bo mnie cholera trafiała od ciągle wypalających sie styków mechanicznych chociaż mam elektronikę opartą na czujnikach przeciążeniowych... W żadnym wypadku nie należy kupować lichej tandety w marketach budowlanych ponieważ naprawdę więcej z tym problemu juz po kilkudziesięciu otwarciach, chociaż tanie tanie tak naprawdę nie nadają sie do niczego !!! A nasza inwestycja idzie w przysłowiowe błoto !! Najlepiej doradził bym zakup w firmie Horman która ma siedziby w całej polsce lub zakup na Allegro ale tak reasumując te 2200zł to wydatek min. na jeden siłownik a do tego jeszcze dochodzi elektronika sterująca, okablowanie oraz montaż... Jeszcze raz proszę sie zastanowić nad zakupem tanich siłowników bo warto wydać raz tyle i mieć święty spokój na długo niż co tydzień sie wściekać że coś żle działa że nie domyka lub sie nie otwiera jak należy itd wiem to z doświadczenia bo zajmuję sie automatyka przemysłową a znajomi nie raz mnie prosili o naprawę takich siłowników a nie jedno już widziałem... Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    witam .jest cała masa firm produkujących automatyke do bram .polecam firme NIce Ditec. Came a ostanio wchodzi na nasz rynek firma Tau nie polecam automatykiz supermarketów.pozdrowienia
  • Poziom 10  
    ja wczoraj kupiłem od goscia z allegro ale poza aukcja napęd firmy NICE wingo 5000 smilo, dwa silowniki, 3 piloty, centalkę, lampe , antenke, 2 fot korki za 2070 zł, teraz do tego doliczasz okablowanie, ja montarz robię sam wiec koszt mniejszy jak trochę kumasz elektyke to spróbuj sam załozyć napewno się uda
  • Poziom 10  
    polecam siłowniki firmy nice pop są niezawodne sprawdzna www.kaczynski.pl z tego co pamietam cena całego zestawu to 1700 - 1800zł
  • SterControlSterControl
  • Poziom 12  
    Witam .Wszyscy coś proponujemy ale nikt nie zapytał jak jest osadzona brama jak daleko są zawiasy od brzegu czy siłownik ma mjessce żeby się schować itd.to jest podstawa prawidłowego doboru siłowników.co z tego że siłowniki za 1600 zł jak póżniej sie okarze że na nich można otrzymać kont otwrcia 80 stopni..pozdrowienia
  • Poziom 11  
    mam takie pytanie nie wiem czy dobrze trafiłem posiadam ssiłowiki
    elektryczne do bramy 2 skrzydłowej mam także sterowanie na pilota do tego i teraz nie wiem co jescze kupic zrobic by to sterownie zdale działało z siłownikami
  • Poziom 11  
    musisz jeszcze kupic transformator do zasilanie no chyba że siłowniki masz na 230v tego nie okresliłes
  • Poziom 2  
    witam,

No jeśli chcecie zautomatyzować swoją bramę na lata i nie mieć z nią kłopotu, to szczerze mogę polecić firmę TAU
  • Poziom 11  
    witam
    tak kolega ma racje równiez posiadam napęd firmy TAu
  • Poziom 17  
    witam !
    Wszyscy chcą dobrze doradzić ,ale najważniejszą sprawą jest określenie szerokości słupka i odległości powierzchni montażowej do osi zawiasu oraz z jakiego materiału jest ten słupek! wtedy możemy sobie dobierać napęd.
    jak jest taka potrzeba to pomogę coś dobrać
    E-mail: 24sew(malpa)wp.pl
  • Poziom 2  
    merpol1

mam pytanie, jeśli oczywiście można:)
    Jaką posiadasz bramę przesuwną czy skrzydłówkę? który model automatu TAU? i jak długo już ci służy? Pytam z czystej ciekawości, ale podejrzewam, że otwiera ci bramę już ładnych parę lat:)

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    tau a oni wogóle mają oficjalne przedstawicielstwo w Polsce ? Ja jednak radził bym szukac napędu z jakiejś sprawdzonej firmy. Zawsze to nie ma problemów z serwisem itd. Ja polecam faac sam używam ich automatu i jest ok.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Dodam też swoją opinie, uruchamiałem sporo napędów firmy FAAC, zarówno skrzydłowych jak i przesuwnych. Szczerze polecam te napędy, nie miałem do tej pory żadnych problemów z mini.
    Pozdrawiam
    Andrzej H
  • Poziom 10  
    Ja tam też jestem z mojego faac zadowolony, oni maja doświadczenie w produkcji u nas na rynku są już długo maja rozwinietą sieć serwisów i według mnie to bardzo rozsądny wybór.
  • Poziom 10  
    Jestem dystrybutorem firmy Faac . Polecam model 414. Bardzo popularny i niezawodny (mała usterkowość). Mogę cały zestaw sprzedać za 1550zł.
    Przeznaczony do bram o dł. jednego skrzydła do 3m.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam!
    Planuję zainstalować u siebie system FAAC 414. Zastanawia mnie tylko jedno jak te siłowniki sprawują się w zimie? Ramię siłownika działa na zasadzie teleskopu i interesuje mnie czy w zimie to nie zamarza i nie ma problemów z otwarciem bądź zamknięciem bramy.
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie jestem nowy na forumi mam nadzieję że piszę w odpowiednim miejscu, piszę tutaj ze względu na to, że nie mogłem załozyć innego tematu a nie znalazłem lepszego miejsa. A teraz do sedna sprawy szukam automatu do bramy skrzydłowej składającej się z 2 skrzydeł, szkrzydła maja po jakies 2,5 metra. Brama jest kuta bardzo cięzka nie jest, poza tym słupki są metalowe, myślę, że podałem wszystko co jest potrzebne czy możecie podać mi jaki automat będie dobry czy coś się zmieniło ostatnio czy nie w tej kwestii?
  • Poziom 21  
    Polecam Faac 414, Came Krono lub Nice Wingo. Wszystkie są dobre, ale ja u siebie osobiście założyłbym Krono.
  • Poziom 10  
    Ja od siebie polecam faac 414 te o których pisał Marteen_G są ok ale ja jakoś największe przekonanie mam do faac ze wzgledu na to że sam mam i bardzo dobrze mi działa.
  • Poziom 18  
    Zgodnie z sugestiami forum zakupiłem wczoraj zestaw FAAC 414. Ponieważ w tej chwili warunki za zewnątrz nie pozwalają na montaż, postanowiłem nie czekać i sprawdzić zestaw "na sucho". Elektronika działa OK choć jeden z pilotów będę chyba musiał reklamować bo dioda cały czas lekko się świeci i czerpie baterie. Natomiast mały niesmak mam co do pracy siłowników. Właściwie jeden siłownik - mniej więcej po środku długości wysuwu ramienia słychać takie tarcie metalu o metal, jak np. przy wierceniu tempym wiertłem. W załączniku jest nagranie telefonem komórkowym. Drugą rzeczą jest grzanie się siłowników - czy to normalne że w krótkim czasie osiągają taką dość wysoką temperaturę? Dodam, że siłowniki pracowały bez obciążenia.
    Czy te wysuwające się elementy w ramach konserwacji się smaruje? W/g mnie nie bo wtenczas piasek i kurz będzie się przylepiał i szybciej dojdzie do zużycia elementów.
    Proszę o sugestie zanim zwrócę się z reklamacją do sprzedawcy.
    Dziękuję.
  • Poziom 21  
    Spróbuj nasmarować tłok siłownika jakimś smarem albo olejem samochodowym. Moim zdaniem to trze sucha uszczelka pomiędzy obudową a tłokiem.
  • Poziom 18  
    No, dzięki. Przeciągnę leciutko olejem żeby w razie reklamacji sprzedawca nie miał pretensji. Pozdr.
  • Poziom 10  
    Może to byc wina uszczelki ale ogólnie tłoka się nie smaruje niczym bo moze to tylko zaszkodzić, co do grzania się to zalezy jak długo pracują ogólnie mają czujniki które zabezpieczają zniszczeniu wiec jeżeli automaty nie przestają pracować to temperatura nie powinnna być problemem.
  • Poziom 18  
    Kolejne testy już wypadły lepiej - siłowniki pracowały bez żadnych zgrzytów, obyło się bez smarowania. Dzięki bardzo za rady, chyba obędzie się bez reklamacji.
  • Poziom 10  
    To bardzo dobrze w takim razie a naped naprawdęjest warty swojej ceny ostatnio widziałem wypowiedz instalatora który mówił że załozył ten naped na osiedlu na którym mieszka kilkadziesiąt osób i naped działa już 2 lata bez problemów.
  • Poziom 10  
    Troszke mnie przestraszył ten problem z napędem kolegi na szczęście wszystko okazało się bez problemów, i chyba ja tez będe właśnie taki zamawiał jakoś niedługo, mam nadzieję że na faac się nie zawiodę.