Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulator prędkości w hulajnodze.

motyl22 22 May 2008 12:11 4454 4
    motyl22
    Level 27  
    Witam! Kolega z pracy poprosił mnie o schemat urządzenia jak w temacie. Generalnie chodzi o to że posiada oryginalną hulajnogę z napędem elektrycznym, jednak została zalana wodą i wypaliło płytę tak że juz do niczego sie nie nadaje. Potrzebuje regulator najlepiej na tyrystorze z regulacją na oryginalnej manetce (jej zasady działania nie znam) Mam nadzieje że ktoś zna budowę tych zabawek i pomoże rozwiązać problem. Opcja "szukaj" znajduje tylko kilka podobnych tematów właśnie z tego działu, dlatego tutaj założyłem temat. Proszę moderatorów o ewentualne przeniesienie do odpowiedniego działu z pominięciem kosza ;) Z góry dziękuje i pozdrawiam!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    fotolot
    Level 11  
    Nie wiem jaki jest maksymalny pobór prądu przez silnik hulajnogi, ale pomyśl o wykorzystaniu regulatora z elektronarzędzi (np. wkrętarki akumulatorowej). Takie regulatory wytrzymują napięcie do 15V i prąd do 20A. Masz gotowy układ.
    Witgol
    Level 19  
    Mała podpowiedź: dla układów z dużymi prądami warto mieć nieco doświadczenia w elektronice... Całkiem niedrogie regulatory do silników hulajnogi widziałem kiedyś na Allegro - może warto tam poszukać i po prostu kupić coś chińskiego....
    Pozdrawiam
    pubus
    Level 30  
    W związku z tym, że hulajnoga zasilana jest raczej prądem stałym z akumulatora a nie zmiennym porzuciłbym pomysł robienia regulatora na tyrystorze...
    Regulator może być przeróbką schematu regla modelarskiego...
    Tzn. stopień końcowy na mosach (1-3 zależy jaki prąd)...
    Sterowanie na uC, tyle że zamiast sygnału z odbiornika podać sygnał z manetki (podejrzewam, że będzie to potencjometr)...
    I wsio...
    ditmar4
    Level 11  
    witam Przestała mi działać hulajnoga 250W 24V Sprawdziłem akumulatory w porządku. Pożyczyłem manetkę do gazu i sterownik. Podłączyłem wszystkie kable i silnik kręci przez cały czas bez przekręcenia kluczyka w stacyjce (kluczyk wyłączony) manetką też nie przekręcam. Później ze sterownika podłączyłem tylko kabel do silnika i akumulatorów reszty nie podłączałem, i też silnik kręci bez przerwy. Później podłączyłem mój sterownik i wszystkie jego kable i moją manetkę silnik stoi ale po przekręceniu kluczyka w stacyjce silnik zakręci się tylko raz i staje. ponowne przekręcenie kluczyka brak reakcji. Dopiero po dłuższej chwili czynność powtarzam i jest tak samo. Później ze sterownika oczywiście mojego podłączyłem tylko kabel do silnika i akumulatorów reszty nie podłączałem, i silnik stoi, a w pożyczonym sterowniku kręcił. Kto może pomóc? Co może być przyczyną takich anomalii. Proszę o komentarze. Pozdrawiam
    Regulator prędkości w hulajnodze.