Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator prędkości w hulajnodze.

22 Maj 2008 12:11 4064 4
  • Poziom 27  
    Witam! Kolega z pracy poprosił mnie o schemat urządzenia jak w temacie. Generalnie chodzi o to że posiada oryginalną hulajnogę z napędem elektrycznym, jednak została zalana wodą i wypaliło płytę tak że juz do niczego sie nie nadaje. Potrzebuje regulator najlepiej na tyrystorze z regulacją na oryginalnej manetce (jej zasady działania nie znam) Mam nadzieje że ktoś zna budowę tych zabawek i pomoże rozwiązać problem. Opcja "szukaj" znajduje tylko kilka podobnych tematów właśnie z tego działu, dlatego tutaj założyłem temat. Proszę moderatorów o ewentualne przeniesienie do odpowiedniego działu z pominięciem kosza ;) Z góry dziękuje i pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    Nie wiem jaki jest maksymalny pobór prądu przez silnik hulajnogi, ale pomyśl o wykorzystaniu regulatora z elektronarzędzi (np. wkrętarki akumulatorowej). Takie regulatory wytrzymują napięcie do 15V i prąd do 20A. Masz gotowy układ.
  • Poziom 19  
    Mała podpowiedź: dla układów z dużymi prądami warto mieć nieco doświadczenia w elektronice... Całkiem niedrogie regulatory do silników hulajnogi widziałem kiedyś na Allegro - może warto tam poszukać i po prostu kupić coś chińskiego....
    Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    W związku z tym, że hulajnoga zasilana jest raczej prądem stałym z akumulatora a nie zmiennym porzuciłbym pomysł robienia regulatora na tyrystorze...
    Regulator może być przeróbką schematu regla modelarskiego...
    Tzn. stopień końcowy na mosach (1-3 zależy jaki prąd)...
    Sterowanie na uC, tyle że zamiast sygnału z odbiornika podać sygnał z manetki (podejrzewam, że będzie to potencjometr)...
    I wsio...
  • Poziom 10  
    witam Przestała mi działać hulajnoga 250W 24V Sprawdziłem akumulatory w porządku. Pożyczyłem manetkę do gazu i sterownik. Podłączyłem wszystkie kable i silnik kręci przez cały czas bez przekręcenia kluczyka w stacyjce (kluczyk wyłączony) manetką też nie przekręcam. Później ze sterownika podłączyłem tylko kabel do silnika i akumulatorów reszty nie podłączałem, i też silnik kręci bez przerwy. Później podłączyłem mój sterownik i wszystkie jego kable i moją manetkę silnik stoi ale po przekręceniu kluczyka w stacyjce silnik zakręci się tylko raz i staje. ponowne przekręcenie kluczyka brak reakcji. Dopiero po dłuższej chwili czynność powtarzam i jest tak samo. Później ze sterownika oczywiście mojego podłączyłem tylko kabel do silnika i akumulatorów reszty nie podłączałem, i silnik stoi, a w pożyczonym sterowniku kręcił. Kto może pomóc? Co może być przyczyną takich anomalii. Proszę o komentarze. Pozdrawiam
    Regulator prędkości w hulajnodze.