Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat cyfrowy prepaid - ustawienie anteny

stieg 31 Maj 2008 20:08 15624 11
  • #1 31 Maj 2008 20:08
    stieg
    Poziom 17  

Witam
    Chciałem się spytać, czy ktoś się orientuje, czy żeby ustawić antenę to muszę pierwsze aktywować jakoś dekoder przez infolinie polsatu ?

Posiadam dekoder D1 mini prepaid. Po podłączeniu anteny do dekodera - siła sygnału zero , jakość zero -- kręciłem anteną pół godziny i cały czas zero i zero ?

Czy żeby ustawiać antenę to muszę aktywować dekoder /?

Mam jeszcze jedno pytanie, w instrukcji pisze żeby ustawić w opcjach dekodera na hotbird 1-6, ale w opcjach nie ma takiego hotbirda, jest tylko hotbird 6, 7A, 8.

0 11
  • #2 31 Maj 2008 20:14
    Doominus
    Poziom 34  

Postaraj się o jakiś analogowy odbiornik i na nim ustaw antenę. Cyfrówki są niedokładne i mają opóźnienie w wyświetlaniu jakości sygnału.

Jeszcze jedno jaka jest średnica anteny ? Bo im mniejsza tym trudniej ustawić .

0
  • #3 31 Maj 2008 20:19
    pajo21
    Poziom 35  

baszek napisał:

Chciałem się spytać, czy ktoś się orientuje, czy żeby ustawić antenę to muszę pierwsze aktywować jakoś dekoder przez infolinie polsatu ?
    .
    .
    Ustawiasz antenę potem aktywujesz kartę.

0
  • #4 31 Maj 2008 20:19
    stieg
    Poziom 17  

Znaczy co do sprzętu to Antena ma 90cm - więc całkiem duża + do tego konwerter twin i na razie 20 metrów kabla -- będzie później cięty do 10 metrów.

Ale czy może być tak, że mam sygnał zero i zero ?? // myślę, że mogą przeszkadzać 3 duże stare dęby 40 metrów od budynku - ale znajomy mówił że nie powinno być problemu.

Nie powinienem mieć chociaż jakiejś jednej kreski sygnału przy ustawieniu anteny na oko ?

0
  • #5 31 Maj 2008 20:22
    pajo21
    Poziom 35  

Antenę trzeba ustawić dokładnie w punkt(nie jest to takie proste) i żadne drzewo nie może być na drodze sygnału.

0
  • #6 31 Maj 2008 20:24
    stieg
    Poziom 17  

Czy to drzewo może być przyczyną, że obojętnie jak skieruje antenę to ma siłę sygnału zero i jakość zero ?

Czyli jedynym wyjście jest zadzwonić bo ekipę montażową z miernikami (jeśli tak to gdzie ja ich znajdę jutro = niedziela ? ?)

0
  • #7 31 Maj 2008 20:36
    darek23422
    Poziom 27  

Z tego co wiem to jeśli podłączysz wszystko dobrze to masz już na sile conajmniej 30% tak mam na fegusonie nie wiem jak na dekoderach polsatu. Drzewo może być przyczyną braku sygnału daj antenę w inne miejsce lub ustawiaj analogiem jak pisano wyżej.

0
  • #8 31 Maj 2008 20:50
    stieg
    Poziom 17  

heh - dekodera analogowego nie posiadam, a jakoś nie uśmiecha mi się przekładać antenę w inne miejsce (zamocowana już jest na 4 kołkach) tym bardziej, że drzewa mam na całej długości południowej ściany-więc nie wiem czy to coś da - a żeby przełożyć mocowanie to trochę roboty jest.

0
  • #9 31 Maj 2008 21:52
    lukkas
    Poziom 14  

a regulowałeś ją tez w pionie?

0
  • #10 31 Maj 2008 22:43
    stieg
    Poziom 17  

W pionie i w poziomie, cały czas było wszędzie było zero.

0
  • #11 01 Cze 2008 11:31
    LeDy
    Poziom 43  

Zmierz sobie odległość drzew(a) od talerza. Potem orientacyjnie (dokładnie) wysokość drzew(a). Kąt odbioru to ok. 30°. Łatwo sobie wyliczyć z trójkąta czy drzewa zasłaniają czy sygnał z Satelity przechodzi nad nimi( przy kącie 30° na odległości 1m to 0,6m do góry). Są takie lampki " laserowe" + kątomierz i ustawiasz ją na kąt 30° i patrzysz promień czy przechodzi nad drzewami czy w drzewo. Przez pisanie , że ci się nie uśmiecha przekładać , nic nie zwojujesz. Jak cała południowa strona drzewa to albo do góry albo do tyłu z anteną.
    Najpierw pewność ,że drzewa nie zasłaniają a potem zakładanie ustawianie talerza.

0
  • #12 03 Cze 2008 15:44
    stieg
    Poziom 17  

Szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałem. Bardzo fajny pomysł z tym laserem -- zadzwoniłem wczoraj po montera cyfry+ i on już za opłatą mi przeniesie talerz w inne miejsce.

Faktycznie problem był z tymi drzewami -- monter powiedział, że jesienią bez liści odbierało by spokojnie.

0