Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat cyfrowy prepaid - ustawienie anteny

31 Maj 2008 20:08 16881 11
 • Poziom 17  
  Witam
  Chciałem się spytać, czy ktoś się orientuje, czy żeby ustawić antenę to muszę pierwsze aktywować jakoś dekoder przez infolinie polsatu ?

  Posiadam dekoder D1 mini prepaid. Po podłączeniu anteny do dekodera - siła sygnału zero , jakość zero -- kręciłem anteną pół godziny i cały czas zero i zero ?

  Czy żeby ustawiać antenę to muszę aktywować dekoder /?

  Mam jeszcze jedno pytanie, w instrukcji pisze żeby ustawić w opcjach dekodera na hotbird 1-6, ale w opcjach nie ma takiego hotbirda, jest tylko hotbird 6, 7A, 8.
 • Poziom 34  
  Postaraj się o jakiś analogowy odbiornik i na nim ustaw antenę. Cyfrówki są niedokładne i mają opóźnienie w wyświetlaniu jakości sygnału.

  Jeszcze jedno jaka jest średnica anteny ? Bo im mniejsza tym trudniej ustawić .
 • Poziom 35  
  baszek napisał:

  Chciałem się spytać, czy ktoś się orientuje, czy żeby ustawić antenę to muszę pierwsze aktywować jakoś dekoder przez infolinie polsatu ?
  .
  .
  Ustawiasz antenę potem aktywujesz kartę.
 • Poziom 17  
  Znaczy co do sprzętu to Antena ma 90cm - więc całkiem duża + do tego konwerter twin i na razie 20 metrów kabla -- będzie później cięty do 10 metrów.


  Ale czy może być tak, że mam sygnał zero i zero ?? // myślę, że mogą przeszkadzać 3 duże stare dęby 40 metrów od budynku - ale znajomy mówił że nie powinno być problemu.

  Nie powinienem mieć chociaż jakiejś jednej kreski sygnału przy ustawieniu anteny na oko ?
 • Poziom 35  
  Antenę trzeba ustawić dokładnie w punkt(nie jest to takie proste) i żadne drzewo nie może być na drodze sygnału.
 • Poziom 17  
  Czy to drzewo może być przyczyną, że obojętnie jak skieruje antenę to ma siłę sygnału zero i jakość zero ?


  Czyli jedynym wyjście jest zadzwonić bo ekipę montażową z miernikami (jeśli tak to gdzie ja ich znajdę jutro = niedziela ? ?)
 • Poziom 27  
  Z tego co wiem to jeśli podłączysz wszystko dobrze to masz już na sile conajmniej 30% tak mam na fegusonie nie wiem jak na dekoderach polsatu. Drzewo może być przyczyną braku sygnału daj antenę w inne miejsce lub ustawiaj analogiem jak pisano wyżej.
 • Poziom 17  
  heh - dekodera analogowego nie posiadam, a jakoś nie uśmiecha mi się przekładać antenę w inne miejsce (zamocowana już jest na 4 kołkach) tym bardziej, że drzewa mam na całej długości południowej ściany-więc nie wiem czy to coś da - a żeby przełożyć mocowanie to trochę roboty jest.
 • Poziom 14  
  a regulowałeś ją tez w pionie?
 • Poziom 17  
  W pionie i w poziomie, cały czas było wszędzie było zero.
 • Poziom 43  
  Zmierz sobie odległość drzew(a) od talerza. Potem orientacyjnie (dokładnie) wysokość drzew(a). Kąt odbioru to ok. 30°. Łatwo sobie wyliczyć z trójkąta czy drzewa zasłaniają czy sygnał z Satelity przechodzi nad nimi( przy kącie 30° na odległości 1m to 0,6m do góry). Są takie lampki " laserowe" + kątomierz i ustawiasz ją na kąt 30° i patrzysz promień czy przechodzi nad drzewami czy w drzewo. Przez pisanie , że ci się nie uśmiecha przekładać , nic nie zwojujesz. Jak cała południowa strona drzewa to albo do góry albo do tyłu z anteną.
  Najpierw pewność ,że drzewa nie zasłaniają a potem zakładanie ustawianie talerza.
 • Poziom 17  
  Szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałem. Bardzo fajny pomysł z tym laserem -- zadzwoniłem wczoraj po montera cyfry+ i on już za opłatą mi przeniesie talerz w inne miejsce.

  Faktycznie problem był z tymi drzewami -- monter powiedział, że jesienią bez liści odbierało by spokojnie.