Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polsat cyfrowy prepaid - ustawienie anteny

stieg 31 May 2008 20:08 17754 11
    stieg
    Level 17  
    Witam
    Chciałem się spytać, czy ktoś się orientuje, czy żeby ustawić antenę to muszę pierwsze aktywować jakoś dekoder przez infolinie polsatu ?

Posiadam dekoder D1 mini prepaid. Po podłączeniu anteny do dekodera - siła sygnału zero , jakość zero -- kręciłem anteną pół godziny i cały czas zero i zero ?

Czy żeby ustawiać antenę to muszę aktywować dekoder /?

Mam jeszcze jedno pytanie, w instrukcji pisze żeby ustawić w opcjach dekodera na hotbird 1-6, ale w opcjach nie ma takiego hotbirda, jest tylko hotbird 6, 7A, 8.
    pajo21
    Level 35  
    baszek wrote:

Chciałem się spytać, czy ktoś się orientuje, czy żeby ustawić antenę to muszę pierwsze aktywować jakoś dekoder przez infolinie polsatu ?
    .
    .
    Ustawiasz antenę potem aktywujesz kartę.
    stieg
    Level 17  
    Znaczy co do sprzętu to Antena ma 90cm - więc całkiem duża + do tego konwerter twin i na razie 20 metrów kabla -- będzie później cięty do 10 metrów.

Ale czy może być tak, że mam sygnał zero i zero ?? // myślę, że mogą przeszkadzać 3 duże stare dęby 40 metrów od budynku - ale znajomy mówił że nie powinno być problemu.

Nie powinienem mieć chociaż jakiejś jednej kreski sygnału przy ustawieniu anteny na oko ?
    pajo21
    Level 35  
    Antenę trzeba ustawić dokładnie w punkt(nie jest to takie proste) i żadne drzewo nie może być na drodze sygnału.
    stieg
    Level 17  
    Czy to drzewo może być przyczyną, że obojętnie jak skieruje antenę to ma siłę sygnału zero i jakość zero ?

Czyli jedynym wyjście jest zadzwonić bo ekipę montażową z miernikami (jeśli tak to gdzie ja ich znajdę jutro = niedziela ? ?)
    darek23422
    Level 27  
    Z tego co wiem to jeśli podłączysz wszystko dobrze to masz już na sile conajmniej 30% tak mam na fegusonie nie wiem jak na dekoderach polsatu. Drzewo może być przyczyną braku sygnału daj antenę w inne miejsce lub ustawiaj analogiem jak pisano wyżej.
    stieg
    Level 17  
    heh - dekodera analogowego nie posiadam, a jakoś nie uśmiecha mi się przekładać antenę w inne miejsce (zamocowana już jest na 4 kołkach) tym bardziej, że drzewa mam na całej długości południowej ściany-więc nie wiem czy to coś da - a żeby przełożyć mocowanie to trochę roboty jest.
    lukkas
    Level 14  
    a regulowałeś ją tez w pionie?
    stieg
    Level 17  
    W pionie i w poziomie, cały czas było wszędzie było zero.
    LeDy
    Level 43  
    Zmierz sobie odległość drzew(a) od talerza. Potem orientacyjnie (dokładnie) wysokość drzew(a). Kąt odbioru to ok. 30°. Łatwo sobie wyliczyć z trójkąta czy drzewa zasłaniają czy sygnał z Satelity przechodzi nad nimi( przy kącie 30° na odległości 1m to 0,6m do góry). Są takie lampki " laserowe" + kątomierz i ustawiasz ją na kąt 30° i patrzysz promień czy przechodzi nad drzewami czy w drzewo. Przez pisanie , że ci się nie uśmiecha przekładać , nic nie zwojujesz. Jak cała południowa strona drzewa to albo do góry albo do tyłu z anteną.
    Najpierw pewność ,że drzewa nie zasłaniają a potem zakładanie ustawianie talerza.
    stieg
    Level 17  
    Szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałem. Bardzo fajny pomysł z tym laserem -- zadzwoniłem wczoraj po montera cyfry+ i on już za opłatą mi przeniesie talerz w inne miejsce.

Faktycznie problem był z tymi drzewami -- monter powiedział, że jesienią bez liści odbierało by spokojnie.