logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ariston AVTL 104 - Jak rozebrać pralkę, gdy coś ociera w bębnie?

z260953 03 Cze 2008 20:07 1825 11
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ W przypadku pralki Ariston AVTL 104, gdy podczas prania słychać ocieranie w bębnie, zaleca się najpierw sprawdzenie, czy pod bębnem nie utknęła skarpetka lub inne obce ciało. Można to zrobić przez odkręcenie opaski łącznika gumowego między zbiornikiem a filtrem pompy i ręczne poszukiwanie przeszkód. Należy również zweryfikować stan paska klinowego oraz łożyskowanie zbiornika. Jeśli pralka jest na gwarancji (do 2 lat), lepiej nie rozbierać jej samodzielnie, lecz skontaktować się z serwisem. W przypadku odmowy serwisu, można spróbować wyjąć grzałkę i przez otwór spenetrować dno zbiornika w poszukiwaniu np. fiszbinu od biustonosza. Jednak ingerencja własna może skutkować utratą gwarancji. Zaleca się więc zgłoszenie problemu jako awarię silnika, aby serwis przyjechał i dokonał naprawy bez utraty gwarancji. Sprzęt powinien być tak skonstruowany, aby zapobiegać przedostawaniu się obcych przedmiotów między bęben a zbiornik.
REKLAMA