Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aquamatic 10t, candy, przestaje pracowac podczs prania

dawjar 05 Cze 2008 22:10 1209 5
  • #1 05 Cze 2008 22:10
    dawjar
    Poziom 2  

proszę o pomoc w następującym problemie

Pralka pierze niby jak zwykle, tzn pobiera wodę (ilość wydaje sie normalna), podgrzewa wodę, wypuszcza wodę, przed wirowaniem jakby się zawiesza-programator przestaje tykac i nic się nie dzieje. Po ręcznym przesunięciu programatora o jeden klik pracuje. Sytuacja powtarza się w kilku miejscach programu. Czy przyczyną może być programator? Czy uszkodzeniu mogło ulec coś innego?

Pozdrawiam

0 5
  • #2 05 Cze 2008 22:18
    schnauzerman
    Specjalista AGD

wygląda to na usterkę napędu programatora

0
  • #3 05 Cze 2008 22:33
    dawjar
    Poziom 2  

Jest jakiś sposób żeby się upewnić - sprawdzić czy to faktycznie napęd programatora? Domyślam się, że silniczek jest ok, skoro w innych pozycjach programator pracuje normalnie.

0
  • #4 05 Cze 2008 22:51
    schnauzerman
    Specjalista AGD

czy zawsze zatrzymuje się na tych samych pozycjach?

0
  • #5 06 Cze 2008 23:22
    dawjar
    Poziom 2  

Tak, namalowałem mazakiem linie na pokrętle programatora i dokładanie w tych samych miejscach się zatrzymuje. W jednym położeniu rusza dopiero po trzecim kliku.

Po dzisiejszym majstrowaniu chyba dałem popalić grzałce - robiłem rundki programatorem na włączonej pralce i po otwarciu bębna okazało sie, że czuć jakby coś się przypiekło. Sprawdziłem miernikiem - jest przejście, więc chyba jeszcze żyje.

0
  • #6 06 Cze 2008 23:45
    schnauzerman
    Specjalista AGD

ten swąd to z grzałki włączonej bez wody, to może się stać w dwóch przypadkach:
    -zanieczyszczona komora hydrostatu,
    -uszkodzona grzałka (przebicie)

0