Witam. Posiadam amperomierz na prąd stały, elektromagnetyczny, zakres pomiaru od 0A do 6A.
Chciałbym zmienić mu zakres (czułość), mianowicie interesuje mnie zakres od 0A do 0,6A, z tego co zauważyłem to nie ma w nim żadnego bocznika tylko cewka która wychyla wskaźnik.
Z tego co widać to jest najzwyklejszy i chyba najmniej dokładny amperomierz jaki może być.
Zauważyłem że podczas odwijania drutu z tej cewki wskazówka wychylała się coraz mniej.
Czy po nawinięciu dziesięciokrotnej ilości uzwojeń uzyskam żądany efekt?, oczywiście cieńszym drutem bo tym co jest to mi się nie zmieści.
Czy może istnieje jakiś inny sposób (np jakaś przekładnia)?
PS Wyskalować mam go czym, posiadam multimetr (ten nie najtańszy
)
Oto zdjęcia:

Chciałbym zmienić mu zakres (czułość), mianowicie interesuje mnie zakres od 0A do 0,6A, z tego co zauważyłem to nie ma w nim żadnego bocznika tylko cewka która wychyla wskaźnik.
Z tego co widać to jest najzwyklejszy i chyba najmniej dokładny amperomierz jaki może być.
Zauważyłem że podczas odwijania drutu z tej cewki wskazówka wychylała się coraz mniej.
Czy po nawinięciu dziesięciokrotnej ilości uzwojeń uzyskam żądany efekt?, oczywiście cieńszym drutem bo tym co jest to mi się nie zmieści.
Czy może istnieje jakiś inny sposób (np jakaś przekładnia)?
PS Wyskalować mam go czym, posiadam multimetr (ten nie najtańszy
Oto zdjęcia:


