Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka spawarka dla początkującego?

19 Cze 2008 10:06 8682 7
  • Poziom 14  
    Witam.
    Ostatnio zmuszony jestem do kupienia spawarki, jednak nie znam się w temacie i prosiłbym o doradzenie jaką kupić.
    Zależy mi żeby była w miarę niezawodna (nie padła po 1-2 latach).
    Cena ~300zł
    Z góry dziękuję.

[Przenoszę z "Początkujący Nauka". Mariusz Ch.]
  • Użytkownik obserwowany
    Co zamierzasz spawać ?
  • Poziom 14  
    Domowe robótki, jakieś stelaże, przyspawanie kawałka do czegoś itd.
    Będzie używana pewnie zaledwie kilka razy w miesiącu.
  • Użytkownik obserwowany
    A masz jakieś widzi mi się czy to ma być migomat za tą kasę raczej używany czy transformatorowa malutka nieco lepsza niż za stówkę z biedronki .No nie bardzo dalej wiadomo co będzie spawane ,jak ma być to nowe to raczej na elektrodę tylko do warsztatowych spraw raczej wystarcza z tego co widzę po posiadaczach takich spawarek u sąsiadów garażowych .W potrzebie korzystam z takiego sprzętu i nie ma na co narzekać tyle że faktycznie spawy to po 3 , 4 cm .Da się oczywiście położyć dluższy ale jednak gdy się kończy elektroda to sprzęt jest już gorący więc do dłuższego spawania nie polecam .
  • Poziom 14  
    No 3-4cm na elektrodę to trochę uciążliwe.
    Jak dla mnie - tak jak mówiłem, nie mam wymagań czy to ma być to - czy to. Ja nie mam doświadczenia więc nie wiem jak która spawarka będzie się sprawować - jeśli bardziej opłaca się kupić używany migomat to pewnie tak zrobię, a jeśli lepiej nówkę transformatorówkę to ją kupię.
    Jeszcze jak się sprawa przedstawia z wytrzymałością spawarek, czy jest sens kupować używaną?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    tylko ze do migomatu to jeszcze butla z gazem potrzebna no i drut. Elektrodowa spawarka jest bardziej poreczna i mniejsze problemy z eksploatacja - kupujesz elektrody i to wszystko.
  • Użytkownik obserwowany
    Według mnie migomat zawsze będzie lepszy nawet na 240 V owszem gaz jest potrzebny ale istnieje alternatywa i bez gazu da się tylko że to jeszcze droższe jest ale nawet mała butla na trochę wystarczy do garażowych potrzeb i myślę że drut jak na takie warunki to 0.8 max 1.0 ale nie neguje elektrody na 3 - 4 cm bez jaj spawam na codzień różnymi spawarami i jaka to sztuka ?elektrodą 3-4 cm spawu położyć?
  • Poziom 11  
    ... mam w sumie 4 spawarki 2 tanie inwertery 1 migomat i urządzenie wielofunkcyjne - spawarka elektrodowa, migomat i urządzenie rozruchowe w jednym. powiem Ci tyle że spawarka spawarce nierówna 1 inwerter źle spawa elektrodami rutylowymi za to zasadowymi ok, drugi inwerter 100A Rockwol czy jakoś tak jest za słaby na zasadowe ale rutylowymi spawawa pięknie. Kombajn o którym pisałem to Einhell MultiMIg 200 ma swoje wady ale mile zaskoczyła mnie jego "spawalność" obawiam się jednak że jest już nie do kupienia nawet na allegro itd poza tym bał bym się kupować go bez osobistego sprawdzenia. Jest na tym serwisie wałkowany temat spawarki inwertorowej DEDRA 200A i takową też właśnie posiadam. Do prac konstrukcyjnych w zupełności wystarczy a że ma zapas mocy nie ma obawy że za poł roku okaże się za słaba. Przy odrobinie wprawy można ją spawać układy wydechowe :) co osobiscie przerabiałem...
    Nie polecę Ci konkretnego modelu ale powiem jedno: UNIKAJ jak ognia spawarek z aluminiowym uzwojeniem!!! a te najtańsze takie właśnie mają... jesli mieszkasz blisko zachodniej granicy pogadaj z tymi co jeżdzą na wystawki... ja ten kombajn einhela mam za 150 zł.... :)