Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralke kupić od góry czy od frontu ładowaną?

sutetsu 26 Cze 2008 18:54 15116 7
  • #1 26 Cze 2008 18:54
    sutetsu
    Poziom 10  

Witam chciałbym się was doradzić jaką pralke kupić od góry ładowaną czy od frontu. Jakie są wady i zalety takich pralek ?. Pytam bo w domu jest spór ja chce od frontu, "starszyzna" chce od góry.
    P.S jaki model polecacie tak do 1500zł?

0 7
  • #2 26 Cze 2008 20:54
    michcio
    Specjalista elektryk

Teoretycznie ładowana od góry powinna mieć trwalsze łożyskowanie, bo bęben jest zawieszony z dwóch stron, a w ładowanej od frontu jest zawieszony z jednej strony i jest to rozwiązanie jakby "mniej naturalne".
    Tyle, że słyszałem, że z tymi łożyskami jest tak samo.

Dlatego przyłączam się do pytania.

0
  • #3 26 Cze 2008 21:48
    toudikat
    Poziom 18  

Z awaryjnością jednej czy drugiej jest podobnie,proponuję brać pod uwagę funkcjonalność tzn. - miejsce ustawienia, dostęp do pralki itp.

Dodano po 4 [minuty]:

co do modelu to kwestia gustu.
    prosta pralka w obsłudze jest najlepsza, im więcej funkcji (bajerów) tym więcej do psucia

0
  • #4 26 Cze 2008 21:56
    pwmis
    Poziom 18  

Moim skromnym zdaniem jedyną zaletą pralki z góry ładowanej jest to, iż jest wąska więc można ją wsadzić do małego pomieszczenia zaś największą wadą to że lubi podróżować (przemieszczać się w czasie wirowania) i to praktycznie niezależnie od firmy która ją wyprodukowała, jedne więcej drugie mniej, trudniej utrzymać czystość fartucha oraz dozownika (według mnie trochę nienaturalny grawitacyjnie) sposób wypłukiwania detergentów oraz mam wrażenie iż jest głośniejsza w trakcie wirowania. Tak więc jeśli tylko mamy miejsce na ładowaną od frontu to taką wybierajmy.
    Natomiast jeśli chodzi o łożyska podam przykład TICO, MATIZ czy MALUCH poruszają się na kółkach z bardzo podobnym ułożyskowaniem (rozmiar tak łożysk jak i ośki) a jednak przenoszą zdecydowanie większe obciążenia. W tym względzie najważniejszy jest uszczelniacz, jeśli jest złej jakości bądź źle osadzony (to najczęściej) to puści wodę (do tego z detergentem) tego żadne łożysko nie wytrzyma i stąd problemy.

0
  • #5 27 Cze 2008 09:06
    Riczard
    Poziom 10  

Swego czasu, czytając cały ten wątek (i archiwum) znalazłem dyskusję, w której fachowcy twierdzili, że ładowane od góry wcale nie mają trwalszego łożyskowania.

Poza tym, moim zdaniem, jeśli łazienka jest niewielka, ale na tyle duża, że można komfortowo otwierać drzwiczki, pralka ładowana od frontu jest praktyczniejsza, bo można postawić na niej jeszcze jakieś rzeczy :)

0
  • #6 08 Lip 2008 11:29
    wnowak
    Poziom 11  

sutetsu napisał:
    Witam chciałbym się was doradzić jaką pralke kupić od góry ładowaną czy od frontu. Jakie są wady i zalety takich pralek ?. Pytam bo w domu jest spór ja chce od frontu, "starszyzna" chce od góry.
    P.S jaki model polecacie tak do 1500zł?

Tylko od góry! Ja miałem ładowaną od góry przez 13 lat i teraz też kupiłem nową, ładowaną od góry, gdyż jest wygodniejsza w obsłudze i zajmuje mniej miejsca przy takiej samej ładowności. Moja żona nie wyobraża sobie, żeby musiała się "kłaniać' przed pralką do poziomu stojącej obok muszli ustępowej, żeby włożyć i wyciągnąć bieliznę.

0
  • #7 08 Lip 2008 23:35
    kris130485
    Poziom 12  

Kiedyś pracowałem w AGD i powiem Ci tyle że Toploder jest o wiele wygodniejszy w obsłudze- po pierwsze nie schylasz nie żeby co dorzucić po drugie zajmuje mało miejsca a po trzecie maja trwalsze bębny-mają mocowanie z dwóch stron, we frontloderach tego nie ma

0
  • #8 05 Sie 2008 18:28
    koroneczka
    Poziom 9  

przez 11 lat miałam Whirpoll 5 kg - przez 7 lat dziłała bez zarzutu ale potem czeste prania przy malym dziecku powodowały wymianę łożysk az 4 razy, potem przeciekał zbiornik i dwa razy grzałka. ale model ten był inny niż obecnie pralki tej firmy. teraz zalezało mi na pralce o wiekszej pojemności prania 6 kg. zakup padł na Siemens od frontu (odpukac w niemalowane drewno) chodzi cicho i ma sporo fukcji (15min, wełna itp) oraz 5 lat gwarancji! Ale ocene ostateczna można bedzie wydać po wielu latach użytkowania!!!!!!!

0