Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Za這瞠nie firmy - zakup sprz皻u nag這郾ieniowego.

dj-bartez 24 Lip 2008 23:42 2679 23
  • #1 24 Lip 2008 23:42
    dj-bartez
    Poziom 16  

Witam.
    Przymierzam sie do otwarcia firmy zajmujacej sie naglosnieniem imprez lokalnych oraz regionalnych a mianowicie festynow, dozynek, imprez zespolow biesiadnych itp - to tak na poczatek.

I zrobilem sobie takie zestawienie sprzetu i prosilbym o wasze zdanie na jego temat. Czesc rzeczy jest riderowych i znam ich mo磧iwosci, ale prosilbym o opinie ludzi z branzy, czy mozna znalezc cos tanszego a zarazem lepszego.

A teraz po kolei co sobie wybralem:
    1) konsoleta Soundcraft Spirit LX-7 24 II - 1 szt.,
    2) procesor dynamiki DBX 166 XL - 3 szt.,
    3) Procesor efektowy Lexicon MX400 - 1 szt.,
    4) Procesor efektowy TC Electronic M-One XL - 1 szt.,
    5) Korektor graficzny DBX 231 - 1 szt.,
    6) Procesor g這郾ikowy The T.Racks DS 2/4 - 2 szt.,
    7) Splitter Rane SM26 S - 1 szt.,
    8 Wzmacniacz mocy T.Amp PL3000 - 2 szt.,
    9) Wzmacniacz mocy T.Amp TA2400 MK-X - 2 szt.,

To jak na razie na poczatek. Do tego bylyby 4 paczki 2x15" (ok. 1000W - sztuka)+ driver oraz 4 subbasy (najprawodpodobniej odrwrotki lub BP6TH) tez jakies 700-800 W sztuka. Wszystkie paczki beda robione wlasnorecznie na glosnikach z wyzszej polki.

Szczegolnie interesuje mnie jak sprawdzi sie ta konsoleta Soundcrafta oraz czy mozna znalezc tanszy splitter niz te ktory zaproponowalem. Splitter bedzie potrzebny mi do rozdzialu sygnalu na procesory glosnikowe.

Kable tez bede wykonywal wlasnorecznie a wykorzystam do tego Cordial, Klotz, Belden i wieloparowe Pinanson. Jako zlacza oczywiscie Neutrik.

Calosc bedzie kupowana u Thomanna.

0 23
  • #2 25 Lip 2008 00:38
    DjDaniel11
    Poziom 27  

Hi.
    Ja bym zmieni ten mikser, poniewa du穎 "artyst闚" nie chce gra na spiritach. Sam nie wiem dlaczego :/

Po drugie po co chcesz dzieli sygna na procesory g這郾ikowe ? Skoro mo瞠sz sobie te procesory g這郾ikowe spi望 razem aby zwi瘯szy ilo嗆 kana堯w ;)

A kolejnym fantem mog by te nadstawki :/ Poniewa lepszy 鈔odek by by gdyby dal do nich 2x12" + driver 2". A i tak nie wiem czy przy powa積ych imprezach, nadstawki made in home, przejd :/ Bo z basami to nie ma problemu, wa積e 瞠by na firmowych g這郾ikach

Pozdrawiam

0
  • #3 25 Lip 2008 00:42
    dj-bartez
    Poziom 16  

A moglbys mi wytlumaczyc na czym polega spiecie tych dwoch procesorow?? bo jakos nie trafia to do mnie.

I co w zamian za tego Spirita bys polecil.

Tez na poczatku myslalem o nadstawkach na 12" i chyba wroce do tego.

0
  • #4 25 Lip 2008 01:34
    DjDaniel11
    Poziom 27  

Spi璚ie polega na po陰czeniu ich kablem RS 232. Dzi瘯i temu zwi瘯szasz ilo嗆 kana堯w. Nie wiem jak jest konkretnie z tymi poniewa w innych przypadkach to tak si spina, np. behringer, dbx driverack czy inne.
    Ale jak nam napisa Micha訛wa, o tym T.racku: "陰czy sie przez rs 232 ".
    Za這瞠nie firmy - zakup sprz皻u nag這郾ieniowego.

Je郵i chodzi o mikser to powiedz ile by planowa na to wyda. Poniewa ja by豚ym za Mikserem Allen&Heath GL 2400-24. Osobi軼ie mam go w pracy i si extra sprawuje. R闚nie jedna firma z Rzeszowa go u篡wa豉 jako g堯wny, a teraz jako monitorowy, a na g堯wny poszed jego wi瘯szy brat.

Kolumny 2x15" to ju nie s za bardzo na nadstawki tylko full-range i nie potrzeba ci raczej takich skoro planujesz odwrotki na bass, i bardzo dobrze :) Z tym 瞠 odwrotki nie b璠 mia造 bardzo dobrej jako軼i d德i瘯u. Ale na plener to tylko one. Ja polecam projekt Dj elvisa na Eminence kappa LF, poniewa mo瞠sz bardzo tanio zrobi 8 paczek i wtedy mo瞠sz ca造 system rozbi na dwa mniejsze pod warunkiem 瞠 sko逝jesz jaki mikser drugi.

Pozdro i pisz co ci jeszcze le篡 na sercu

0
  • #5 25 Lip 2008 02:00
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Witam. Bardzo ciekawy temat bo mo瞠 kiedy b璠zie mnie dotyczy(mam tak nadziej :D)

:arrow: DjDaniel11
    Z t odwrotk na Kappie to przesadzi貫, bo b璠帷 przy temacie wybrednych artyst闚 to mog oni nie zagra na dobrej paczce i g這郾ikach PD, RCF itd., ale robionej w "gara簑". Dlatego chyba b璠ziesz musia skopiowa paczki np. na bas wykona EV MTL-2 (I w豉郾ie ciekawi mnie czy g這郾iki musia豚y da orginalne) i powiedzmy naklei ich znaczek. Fajnie jakby si wypowiedzia kto kto ma z tym do czynienia na codzie. A co do top闚 to my郵, 瞠 2x12"+2" lub 12"+2" jako nadstawka tubowa by豉by dobrym rozwi您aniem. 2x18sound 12MB1000+BMS 4590 by造by tutaj chyba idealne. No i oczywi軼ie podzia aktywny.

A gdyby tak zrobi projekt np. ze speakerplans.com lub z podobnych stron, kt鏎y jest znany i wsadzi tam zawodowe przetworniki to czy arty軼i czepiali by si, 瞠 to DIY (Czy musi by te logo topowej firmy i dopiero wtedy zagraj) ?

0
  • #6 25 Lip 2008 02:07
    DjDaniel11
    Poziom 27  

:arrow: DYLU BADBOY tak si sk豉da, 瞠 by貫m przy sprz璚ie na koncertach Wydry, Dody, Gloden life, Bandy i Wandy, Feela czy innych. I tak si sk豉da, 瞠 nadstawki musz by orginalne, i to dobrych firm, natomiast do造 mog spokojnie by robione samemu, wa積e 瞠 na firmowych g這郾ikach. Najcz窷ciej si spotyka na plenerach odwrotki, i tzw. X1.
    Jednak tym artyst z kt鏎ymi mia貫m do czynienia do造 zrobione samemu na zawodowych g這郾ikach wystarcza造. Cho nie zawsze si da ich przekona. Czasami nawet na Dynacoordzie nie chc zagra bo dla nich lepiej brzmi JBL.

Oczywi軼ie te czekam na wypowiedzi innych co na co dzie maj "zabaw" z artystami. Sam jestem pocz徠kuj帷y i prosz si do ko鎍a mn nie przejmowa. :)

0
  • #7 25 Lip 2008 02:34
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

No niedawno w innym temacie dowiedzia貫m si, 瞠 raczej nie przejdzie np. ES-BPH18 P.Audio SD18, wi璚 w徠pi(chod mog si myli), 瞠by dobrze przyj瘭i odwrotk liczon przez DjElvisa(z ca造m szacunkiem) na Eminence...

0
  • #8 25 Lip 2008 02:53
    DjDaniel11
    Poziom 27  

Wed逝g mnie to zale篡 jeszcze od artysty, i od firmy. Bo je郵i artysta ma do czynienia z firm kt鏎a ju chwile dzia豉 i ma bardzo dobr renom to cz瘰to tylko si pytaj na jakich g這郾ikach do造. Nie chc podawa konkretnych firm.

0
  • #9 25 Lip 2008 09:08
    dj-bartez
    Poziom 16  

Tak jak wczesniej wspominalem to calosc bede kupowal u Thomanna. Wiec na sama konsolete moge przeznaczyc max 7000 zl.

Dodano po 5 [minuty]:

To skoro mozna je tak polaczyc to wywalam z calosci Splitter i juz mam dodatkowo prawie 1400 zl wiecej na reszte.

Dodano po 46 [sekundy]:

Sprawdzilem na stronie Thomanna i ta konsole A&H mozna miec juz za 6200 zl, wiec ze Spirita rowniez rezygnuje. Czekam na dalsze opinie.

0
  • #10 25 Lip 2008 17:59
    dj-bartez
    Poziom 16  

Czekam na dalsze wasze rady i sugestie

0
  • #11 25 Lip 2008 18:48
    arek59
    Poziom 29  

Teraz ja sie do陰cze. Nastawki mo積a 鄉ia這 zrobi na g這郾ikach STX, do tego zwrotnice zrobi. Obudowy z jaki starych kolumn lub zrobi samemu. Co do kolumn basowych to ja bym proponowa suby estradowe ni odwrotki, poniewa mo瞠sz subami gra na dworze jak i w pomieszczeniu, ponadto suby maj drugie tyle mniejsze gabaryty. My郵e ze do nag這郾ie by這 by dobrze zastosowa 4 suby na g這郾ikach beyma 15 cali lub na 2 subach 18 cali. Wyb鏎 jest lepszy na te pierwsze basowe. Wzmacniacze to ADS lub holton. Co to tych procesor闚 ju nie wspomne bo sie nie zajmuje tym. MIksery s dobre z LDM albo allesis.

0
  • #12 25 Lip 2008 20:37
    dj-bartez
    Poziom 16  

Nie no STX to napewno nie wezme. Glosniki ktore bede stosowal to 18Sound, B&C, itp., a na drivery BMS ewentualnie Selenium D220Ti.

Obudowy wykonam ze plyt OSB 22mm.

0
  • #13 25 Lip 2008 20:41
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

arek59 napisa:
    Teraz ja sie do陰cze. Nastawki mo積a 鄉ia這 zrobi na g這郾ikach STX, do tego zwrotnice zrobi. Obudowy z jaki starych kolumn lub zrobi samemu. Co do kolumn basowych to ja bym proponowa suby estradowe ni odwrotki, poniewa mo瞠sz subami gra na dworze jak i w pomieszczeniu, ponadto suby maj drugie tyle mniejsze gabaryty. My郵e ze do nag這郾ie by這 by dobrze zastosowa 4 suby na g這郾ikach beyma 15 cali lub na 2 subach 18 cali. Wyb鏎 jest lepszy na te pierwsze basowe. Wzmacniacze to ADS lub holton. Co to tych procesor闚 ju nie wspomne bo sie nie zajmuje tym. MIksery s dobre z LDM albo allesis.

Go軼iu chyba sobie jaja robisz.... no comment :rofl:

Dodano po 3 [minuty]:

dj-bartez, zobacz tego BMS 4590, ten driver chyba nie konkurenta a nie jest jaki mega drogi http://speakerstore.nl/index.php?pg=26&l=&productID=393

0
  • #14 25 Lip 2008 22:51
    dj-bartez
    Poziom 16  

Ale jakby nie patrzyl kosztuje 359 Euro u Thomanna. Na razie myslalem na Selenium D220Ti bo nie ma konkurenta jesli chodzi o przedzial cenowy i jakosc

0
  • #15 25 Lip 2008 23:04
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Ja ju bym si nie szczypa i poszed na ca這嗆. Z drugiej strony popatrz ten BMS ma 230w i 110db przy podziale 400hz. Jak by da podzia 800hz 48db/okt. to z 300-400w 造ka豚y spokojnie. Cewka 3,5" i 1,75", ten g這郾ik jak dla mnie to gigant i do tego ma dobre, wyr闚nane pasmo. Og鏊nie chyba du穎 os鏏 by si ze mn zgodzi這, 瞠 w鈔鏚 najlepszych driver闚 to BMS jest w czo堯wce, je郵i nie jest liderem. A jak nie ten to mo瞠 BMS 4554 lub ew. Eminence PSD:3006. Te mocne, ale jako嗆 ju nie ta sama. Ale w Seleniuma chyba nie ma si co pcha, bo z tego co s造sza貫m i czyta貫m to ka盥y 1" szybko zginie w plenerze, a to dosy wa積e bo 幢e by te nadstawki brzmia造 z 50-150m.
    Pozdro.

Jakie basy chcesz robi :?:

0
  • #16 26 Lip 2008 00:17
    dj-bartez
    Poziom 16  

Jesli chodzi o basy to myslalem nad odwrotkami lub BP6TH ze strony speakerplan

0
  • #17 26 Lip 2008 16:14
    DjDaniel11
    Poziom 27  

arek59 my tu rozmawiamy o firmie nag這郾ieniowej a nie o wiejskich imprezach. Bez obrazy. Jak czyta貫m co napisa貫 my郵a貫m, 瞠 si ze 鄉iechu poleje.

Je郵i chodzi o driver SELENIUM D220Ti jest bardzo dobry i w swojej klasie nie ma konkurencji. Jednak jak ju kolega DYLU BADBOY wspomnia jest to driver z cewk 1,75", a wylotem 1". Wi璚 nie b璠zie mia za du瞠go zasi璕u w plenerze. A to jest podstawa. Mo瞠sz je wpakowa do ods逝ch闚 jak chcesz.

Nic nam jeszcze nie napisa貫 o mikrofonach, nie zapominaj o nich bo to jest podstawa.

Z BP6TH na koncertach si jeszcze nie spotka貫m, jednak ma這 jeszcze widzia貫m. Wiem, 瞠 kilka firm ma basy projektu X1 z strony speakerplans.com
    Popatrz na zdj璚ia MY WORK na tej瞠 stronie, i przyjrzyj si kolumn. G堯wnie tuby.

0
  • #18 26 Lip 2008 16:39
    dj-bartez
    Poziom 16  

Jesli chodzi o mikrofony to napewno beda to flagowe Shure Beta 52, Beta 57, SM58, Beta 87. I do tego napewno jeszcze jakies pojemnosciowki oraz bezprzewody najprawdopodobniej tez cos z serii Shure.

0
  • #19 26 Lip 2008 16:45
    DjDaniel11
    Poziom 27  

Je郵i chodzi o bezprzewod闚ki to ja polecam SENNHEISER EW 135 G2. strasznie trudno zak堯ci ich sygna, jako嗆 d德i瘯u jest te na bardzo wysokim poziomie. W p騧niejszych czasach na wi瘯szych imprezach na pewno te b璠 mia造 zastosowanie :)

0
  • #20 27 Sie 2008 15:10
    arek59
    Poziom 29  

> DjDaniel11
    Niestety ja mam do czynienia z wiejskimi imprezkami, szkolne, 18nastki, plenerki i podobne, wi璚 mam ma陰 mini-firme nag這郾ieniow.

No troche nie na temat ale ciekawa informacja.
    Aha o firmie nag這郾ieniowej to trzeba mie dobry sprz皻. Najlepsza i najwi瘯sza w polsce firma nag這郾ieniowa ASTRAL, z kt鏎 rozmawia貫m z pracownikiem podczas imprezy w ba速owie na dance sencation 2008 to m闚i造 ze nadstawki s firmy electrovoice orginalne, a suby robione przez t firme, ale na jakiech g這郾ikach to niewiem, chyba eminece lub beyma o 鈔ednicy 18 cali ka盥y. Wzmacniacze mocy by造 zasilane z si造, cz窷 ADS, a reszta nieznam. Doradza mi zeby nadstawki by造 orginalne z firm electrovoice, LDM, eminece, celestion czy beyma, elestra. Mowili mi ze kolumny basowe czy odwrotki mozna zrobi samemu tylko ze g這郾iki z wy瞠j wymienionych firm. No i ze odwrotki maj wade w terenach zamkni皻ych, ale daj rade. A no i dla interesu sie pyta貫m kilka ju firm czemu nadstawek niemo積a zrobi samemu. No i m闚ili ze zwrotnicy nie dostroisz i moze by problemy z g這郾ikiem 鈔edniotonowym. Ze nadstawki musz czysto gra zeby s造cha by這 ich, basy to ju co innego m闚i. Maj racje czy nie bardzo?

0
  • #22 27 Sie 2008 16:13
    50146
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #23 31 Sie 2008 23:04
    filioman
    Poziom 27  

Poczytaj ridery, od sto逝 si zacznie, poprzez front, mikrofony i monitory, oczywi軼ie nie zapominajmy o wzmacniaczach... Bo je瞠li postawisz badziew to je瞠li nawet zgodz si zagra to w razie czego maj podk豉dk 瞠 sprz皻 jest z szambiastej p馧ki i nic nie gwarantuj...
    Sprawd co Ci jest potrzebne - je瞠li folk i okolice to ok, jak chcesz spr鏏owa swoich si w r'n'r to mo瞠 by gorzej...

Czy firma Astral jest taka jak m闚isz - uwierz mi na s這wo 瞠 nie... I nie b豉幡ij si, prosz, bo po co??? Jest kilka innych firm z najwy窺zej po趾i, i Astral nie wystaje z dywanu... Nie b康 nierozs康ny, aby uj望 rzecz baaardzoooo dyplomatycznie, nie u篡waj帷 kr鏒kich 穎軟ierskich s堯w...

0
  • #24 01 Wrz 2008 13:28
    filioman
    Poziom 27  

arek59 napisa:
    > DjDaniel11
    Niestety ja mam do czynienia z wiejskimi imprezkami, szkolne, 18nastki, plenerki i podobne, wi璚 mam ma陰 mini-firme nag這郾ieniow.

No troche nie na temat ale ciekawa informacja.
    Aha o firmie nag這郾ieniowej to trzeba mie dobry sprz皻. Najlepsza i najwi瘯sza w polsce firma nag這郾ieniowa ASTRAL, z kt鏎 rozmawia貫m z pracownikiem podczas imprezy w ba速owie na dance sencation 2008 to m闚i造 ze nadstawki s firmy electrovoice orginalne, a suby robione przez t firme, ale na jakiech g這郾ikach to niewiem, chyba eminece lub beyma o 鈔ednicy 18 cali ka盥y. Wzmacniacze mocy by造 zasilane z si造, cz窷 ADS, a reszta nieznam. Doradza mi zeby nadstawki by造 orginalne z firm electrovoice, LDM, eminece, celestion czy beyma, elestra. Mowili mi ze kolumny basowe czy odwrotki mozna zrobi samemu tylko ze g這郾iki z wy瞠j wymienionych firm. No i ze odwrotki maj wade w terenach zamkni皻ych, ale daj rade. A no i dla interesu sie pyta貫m kilka ju firm czemu nadstawek niemo積a zrobi samemu. No i m闚ili ze zwrotnicy nie dostroisz i moze by problemy z g這郾ikiem 鈔edniotonowym. Ze nadstawki musz czysto gra zeby s造cha by這 ich, basy to ju co innego m闚i. Maj racje czy nie bardzo?

0
  Szukaj w 5mln produkt闚